Gjest turist Skrevet 25. februar 2010 #1 Skrevet 25. februar 2010 mens jeg er der, for å så å selge det videre i norge med litt fortjeneste? Har lov til å ta med meg ting inn i norge for 6000 kr. Noen forslag
lilleGrethe Skrevet 26. februar 2010 #2 Skrevet 26. februar 2010 Vet ikke om det er noe poeng å kjøpe ting for å selge. En del ting kan man sikkert få billigere, men ville ikke satset på å få solgt det videre. Kursen er vel heller ikke hva den var, dollaren har nettopp styrket seg.
Gjest Gjest_jens_* Skrevet 26. februar 2010 #3 Skrevet 26. februar 2010 mens jeg er der, for å så å selge det videre i norge med litt fortjeneste? Har lov til å ta med meg ting inn i norge for 6000 kr. Noen forslag Fortsatt veldig billig i usa. Kommer litt an på hvor dere skal i usa?
Gjest Gjest Skrevet 26. februar 2010 #4 Skrevet 26. februar 2010 Jeg tror jeg ville ha satset på litt dyrere, amerikanske merkeklær/sko. Det er veldig rimelig i forhold til her hjemme.
Gjest ralph Skrevet 26. februar 2010 #5 Skrevet 26. februar 2010 mens jeg er der, for å så å selge det videre i norge med litt fortjeneste? Har lov til å ta med meg ting inn i norge for 6000 kr. Noen forslag Aner jo ikke om du er mann eller dame, og hva du har peil på...så det er litt vanskelig. Generelt er alle varer, særlig amerikanske merker, mye rimeligere. Særlig på vestkysten. NewYork er dyrt Klær: calvin Klein, Guess, Levis, Polo Ralph Lauren, Tommy Hilfigher, DC Shoes, Nike- og for ikke å snakke om Abercrombie som er over dobbelt så dyrt i london som i usa. Snowboardtøy fra Burton har Cubus-priser i USA. CanadaGoose er også rimelig Klokker, ikke veldig dyre, men de som koster mellom 2000 og 8000 i norge. Alle produkter fra Apple er ca 30% rimeligere der borte, men husk at en laptop i usa ikke har æøå på tastaturet KitchenAid er jo et billigmerke i USA, så der er det MYE å spare (pass på 110v/220v)
Gjest ts Skrevet 27. februar 2010 #6 Skrevet 27. februar 2010 Aner jo ikke om du er mann eller dame, og hva du har peil på...så det er litt vanskelig. Generelt er alle varer, særlig amerikanske merker, mye rimeligere. Særlig på vestkysten. NewYork er dyrt Klær: calvin Klein, Guess, Levis, Polo Ralph Lauren, Tommy Hilfigher, DC Shoes, Nike- og for ikke å snakke om Abercrombie som er over dobbelt så dyrt i london som i usa. Snowboardtøy fra Burton har Cubus-priser i USA. CanadaGoose er også rimelig Klokker, ikke veldig dyre, men de som koster mellom 2000 og 8000 i norge. Alle produkter fra Apple er ca 30% rimeligere der borte, men husk at en laptop i usa ikke har æøå på tastaturet KitchenAid er jo et billigmerke i USA, så der er det MYE å spare (pass på 110v/220v) Vi skal til vestkysten, så dine tips passet veldig bra:) Tusen takk
lilleGrethe Skrevet 28. februar 2010 #7 Skrevet 28. februar 2010 Husk at all elektronikk vil ha annen stikkontakt enn hjemme. Det bryr man seg kanskje ikke om når man kjøper til seg selv, men er jo noe du må opplyse evt kjøpere om. Og ingen DVD-er + enkelte spill vil virke hjemme ga ulik sone. Spill til Nintendo DS virker, men ofte er det ulik versjon, f.eks. har Brain Training amerikanske mynter (den engelske versjonen i Europa har vel britiske).
Henkie Skrevet 28. februar 2010 #8 Skrevet 28. februar 2010 Husk at all elektronikk vil ha annen stikkontakt enn hjemme. Det bryr man seg kanskje ikke om når man kjøper til seg selv, men er jo noe du må opplyse evt kjøpere om. Og ingen DVD-er + enkelte spill vil virke hjemme ga ulik sone. Spill til Nintendo DS virker, men ofte er det ulik versjon, f.eks. har Brain Training amerikanske mynter (den engelske versjonen i Europa har vel britiske). Joa. Alt vi kjøpte PSP-spill, PS3 spill, Nintendo spill funka i norge. Spør betjeningen. Servicenivået er utrolig mye høyere i USA enn Europa - generelt. Spillmaskiner og spill (PSP/Nintendo) og utstyr er ekstremt mye rimeligere over der. Gled dere til turen. Har vært både på øst og vestkysten flere ganger. Vestkysten er helt spesiell. Sykt moro! Liker dere å shoppe er FactoryOutlets vanvittig gøy - og bra Ikke som her, at det stort sett er søppel.
Gjest ts Skrevet 28. februar 2010 #9 Skrevet 28. februar 2010 Joa. Alt vi kjøpte PSP-spill, PS3 spill, Nintendo spill funka i norge. Spør betjeningen. Servicenivået er utrolig mye høyere i USA enn Europa - generelt. Spillmaskiner og spill (PSP/Nintendo) og utstyr er ekstremt mye rimeligere over der. Gled dere til turen. Har vært både på øst og vestkysten flere ganger. Vestkysten er helt spesiell. Sykt moro! Liker dere å shoppe er FactoryOutlets vanvittig gøy - og bra Ikke som her, at det stort sett er søppel. Gleder meg sykt til turen ja, og tusen takk til dere alle som har gitt meg et lite vink. Er det forresten billigere med kameraer også? Da tenker jeg på skikkelige speilreflekskameraer?
Gjest Gjest_henkie_* Skrevet 28. februar 2010 #10 Skrevet 28. februar 2010 Gleder meg sykt til turen ja, og tusen takk til dere alle som har gitt meg et lite vink. Er det forresten billigere med kameraer også? Da tenker jeg på skikkelige speilreflekskameraer? Ikke så veldig mye på kamerahus, men noe selvsgt. Linser og blitz er veldig rimelig, men der må du "holde tunga rett i munnen" og sammenlikne samme varer. Ei Canon 70-200 er ikke nødvendigvis samme som ei annen Canon 70-200....men det gjelder jo alt hvor man sammenlikner pris igrunnen...
Gjest Agurkolat Skrevet 1. mars 2010 #11 Skrevet 1. mars 2010 Trur ikkje ein sparar så mykje hvis ein kjøper kamera og slike ting. Noreg er generelt ganske rimlege på slike ting, faktisk. På f.eks fullformats kameraet til Nikon, D700, så sparar ein vel knappe ein tusing eller to, og det er eit kamera til 17.000 i Noreg. Så, ikkje mykje og spara.. I alle fall ikkje hvis ein skal selga vidare! Dessuten, hvis du finn veldig, veldige rimlege kameraer, så er dei kopiar. Ser ekte ut, og kjennast nokelunde ekte ut, men innside er ansleis.
Gjest odd Skrevet 1. mars 2010 #12 Skrevet 1. mars 2010 Dessuten, hvis du finn veldig, veldige rimlege kameraer, så er dei kopiar. Ser ekte ut, og kjennast nokelunde ekte ut, men innside er ansleis. Hei. De skal ikke til Thailand - men til USA Har du vært der?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå