Gjest Huffsa Skrevet 25. februar 2010 #1 Skrevet 25. februar 2010 Er det normalt at pus har tunga ut av munnen nå og da? Det er bare bittelitt, han stikker tungen såvidt ut. Han sikler fælt når han gjør det, og oftest skjer det når han koser seg. Ingen andre av kattene er sånn. Men er det normalt? Jeg tenkte først overbitt/unerbitt av en eller annen grunn.
Miss Puddel Skrevet 25. februar 2010 #2 Skrevet 25. februar 2010 se tråden min om ordblind katt, er ikke unormalt
Gjest Huffsa Skrevet 25. februar 2010 #3 Skrevet 25. februar 2010 se tråden min om ordblind katt, er ikke unormalt Har da sett den, svart i den også har jeg. Men er ikke det at han sikler som er greia, men at han ligger med tunga utenfor munnen.
Pinnsvin Skrevet 25. februar 2010 #4 Skrevet 25. februar 2010 Er det normalt at pus har tunga ut av munnen nå og da? Det er bare bittelitt, han stikker tungen såvidt ut. Han sikler fælt når han gjør det, og oftest skjer det når han koser seg. Ingen andre av kattene er sånn. Men er det normalt? Jeg tenkte først overbitt/unerbitt av en eller annen grunn. Hei Hvor gammel er katten din? Dette kan være et tegn på tannfelling, eller i eldre katters tilfelle; tannproblemer. Den kan også ha vært uheldig og knekt en tann/satt fast en kvist e.l. mellom tennene. Du bør nok ta en titt i munnen til katten din og se om du ser hva som kan være problemet.
Gjest Huffsa Skrevet 25. februar 2010 #5 Skrevet 25. februar 2010 Hei Hvor gammel er katten din? Dette kan være et tegn på tannfelling, eller i eldre katters tilfelle; tannproblemer. Den kan også ha vært uheldig og knekt en tann/satt fast en kvist e.l. mellom tennene. Du bør nok ta en titt i munnen til katten din og se om du ser hva som kan være problemet. Pus er ganske ung, han er vel 14-16 uker kanskje nå. Usikker. Han ble forøvrig tatt fra moren veldig tidlig om det har noe å si på saken.
NovaFlare Skrevet 25. februar 2010 #6 Skrevet 25. februar 2010 Katter har ofte vondt i munnen når de har tunga ute. Har han veldig rødt tannkjøtt eller noe? Kan være at han får tenner.
Gjest Huffsa Skrevet 25. februar 2010 #7 Skrevet 25. februar 2010 Katter har ofte vondt i munnen når de har tunga ute. Har han veldig rødt tannkjøtt eller noe? Kan være at han får tenner. Nei, han har veldig blekt tannkjøtt faktisk :klø: Jeg skal kastrere han om 2 uker, så jeg kan jo spørre da. men blir jo litt bekymret da.
Miss Puddel Skrevet 27. februar 2010 #8 Skrevet 27. februar 2010 Har hatt mange katter som ligger med tunga ute når de koser seg, uten at de har hatt vondt i munnen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå