Gjest loli Skrevet 24. februar 2010 #1 Skrevet 24. februar 2010 Hei! Har lest litt rundt her på forumet, men synes det er så mye motstridende at jeg også spør: har ekstremt tørr ansiktshud, men allikevel veldig uren hud med betente og "vanlige" kviser, altså blandingshud. Nå har jeg brukt utrolig mange produkter som skal hjelpe mot dette, men ingen av disse gir meg nok fukt. Bruker nå også jojobaolje, uten at dette ser ut til å hjelpe særlig. Så, har lest at MD og Decleor har de beste produktene til dette, stemmer det? Og hvilke skal jeg bruke for å få mest mulig fukt, slik at jeg ikke får mer urenheter? Har hørt om night balm, ylang ylang osv, men kan noen helt konkret si meg akkurat hvilke produkter jeg bør bruke, enten det er MD, Decleor eller annet? Setter virkelig pris på hjelp, tusen takk!
stjernekyss Skrevet 24. februar 2010 #2 Skrevet 24. februar 2010 Du har helt sikkert dehydrert hud, ikke tørr.
Aravis Skrevet 24. februar 2010 #3 Skrevet 24. februar 2010 I begynnelsen av vinteren fikk jeg mye tørr hud og "nupper" rundt omkring i ansiktet. Jeg prøvde alt mulig, fra babyolje til Aloe Vera uten at det hjalp noe. Husket på en krem min mor brukte da jeg var yngre, A-Creme. Den lukter grusomt, men fy for en virkning den har! Huden min ble helt fantastisk igjen. Prøv den, kjøpes på apoteket.
Jade Skrevet 24. februar 2010 #4 Skrevet 24. februar 2010 Hvis jeg ikke tar helt feil, så har du fet hud som trenger vann men ikke olje. Altså finne en krem uten olje. Jeg ville rådført meg med en hudpleier som kan se på huden din, fortelle deg hvilken hudtype du har og hvilken tilstand den er i, hva du trenger og hvilke produkter som hjelper og hvorfor (slik at du kan finne andre produkter enn de merkene hun anbefaler). Få med deg noen vareprøver for å se hva som fungerer for deg.
Gjest asanti Skrevet 24. februar 2010 #5 Skrevet 24. februar 2010 (endret) Det du beskriver høres veldig likt ut med min sambo. Kviser, gjerne betente og tørre områder. Uren hud som er dehydrert. Og det første du da bør gjøre er å behandle dehydreringen. Invister i rens, krem og peeling. Av erfaring så anbefaler jeg ikke MD om du føler at du er litt sensitiv. Det blir alt for tøft for huden. Da synes jeg det er bedre med mildere produkter uten syre i til hverdag og en peeling med litt syre i 1-2 ganger i uken. Nå på vinterstid er det lurt å blande olje/serum inn i kremen du tildaglig bruker. Huden trenger masse fukt, ikke fett. Husk også å drikke mye vann! Det hjelper på dehydreringen. Her i huset benytter vi oss av Kerstin Florian sine produkter og er kjempefornøyde. Men hver sin smak. Du må nesten bare prøve deg fram. Lykke til! Endret 24. februar 2010 av asanti
Gjest Gjest Skrevet 25. februar 2010 #6 Skrevet 25. februar 2010 Hei, takk for hjelp! A-creme har jeg prøvd, men den passer ikke til huden min, da jeg får mer kviser av den! Venter på time hos hudlege nå, men det tar jo så lang tid, så tenkte å spørre om noen hadde råd i mellomtiden:) Jeg skal sjekke ut Kerstin Florian, kanskje dette er noe! Ingen som har noen Decleor-produkter å anbefale? Takk!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå