Gå til innhold

Små poteter med sprøtt skall


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_Trine_*
Skrevet

Var i et bryllup der vi fikk servert amandine-poteter med skall. De så ut som helt vanslige kokte poteter, men når man spiste dem så oppdaget man at skallet var litt "sprøtt" - som om de har blitt stekt på et vis.

Spørsmålet er da... Hvordan kan jeg få til dette? Skal potetene kokes og deretter få en kjapp runde i stekepanna eller skal de lages inni ovnen?

:)

Videoannonse
Annonse
Gjest navnelapp
Skrevet

Dei kan vere kokt med godt med salt, vendt i olje og så fått nokre minutt under grillen i steikeomnen.

Skrevet

Jeg syntes i alle fall potetene blir gode og spøre om de stekes i ovnene med olje, og litt salt for smaken.. Men, om du mener de var kokt, så har de vel gjort noe annet..

Gjest navnelapp
Skrevet

Mi erfaring er at dersom heile poteter skal steikast møre i omn så tek det veldig lang tid, og resultatet vert ujamnt. Då er det betre å koke dei nesten møre, og så gje dei ein runde under grillen. Spesielt viss det er til mange. Du kan også bruke varmluftsomn med fleire brett i dersom du skal lage til mange.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...