Bomullstrusa Skrevet 22. februar 2010 #1 Skrevet 22. februar 2010 (endret) Hvor mye synes du er akseptabelt? For nær venninne og ikke fullt så nær venninne. Endret 22. februar 2010 av Smulan
Gjest regine ii Skrevet 22. februar 2010 #2 Skrevet 22. februar 2010 Hvor mye er akseptabelt å betale for en kveld på byen? For meg er i allfall det et greit utgangspunkt. Det er jo snakk om en fest, om enn FOR noen, og da syns jeg iallfall ikke at man skal være mindre spandabel enn man ville vært overfor seg selv på bytur. Hvis du søker vil du finne en del diskusjoner på dette, hvor mange mener det skal være minst mulig egenandel.....
Bomullstrusa Skrevet 22. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 22. februar 2010 Hvor mye er akseptabelt å betale for en kveld på byen? For meg er i allfall det et greit utgangspunkt. Det er jo snakk om en fest, om enn FOR noen, og da syns jeg iallfall ikke at man skal være mindre spandabel enn man ville vært overfor seg selv på bytur. Hvis du søker vil du finne en del diskusjoner på dette, hvor mange mener det skal være minst mulig egenandel..... God tanke. Jeg søkte, men det var ingen som hadde dette spesifikt som tema. Gidder ikke lese gjennom 30 tråder som kanskje nevner noe om dette.
Cathy30 Skrevet 22. februar 2010 #4 Skrevet 22. februar 2010 500 pleier å være det jeg har betalt. Jeg har vært i 6 utdrikningslag
Gjest Smaragd Skrevet 22. februar 2010 #5 Skrevet 22. februar 2010 Jeg har vert i ett til 450, og ett på 600. På begge var det inkludert mat, transport og en opplevelsestur med båt. Sambo var på ett der de måtte ut med 1550 på hver. (!!) Var opprinnelig rundt 1100 de skule betale, men så var det en av følget som ødela noe på hytta dem leigde, og ingen turde og be ham dekke det alene, så de fordelte det utover på alle (Ikke rett spør du meg) Så det var for overnatting, båttur, rallykjøring og mat Så gutta pleier ofte ha dyrere, fordi de liker ting som rally, rib, rafting og sånt som ofte koster mer. Jeg pleier å spør hva pengene går til, for jeg syns det er greit å dekke brudens utlegg på alt vi skal gjøre i løpet av dagen, men jeg har ikke tenkt å sponse alle andres drikke til dagen. Jeg drikker lite selv, og syns ikke det da er riktig at alle må vere med å betale for x antall dunker vin... Noen mener kanskje det er smålig, men det er jo bare rett og rimelig. Noen har jo kjøpt inn så mye alkohol at man skulle tro man skulle holde på i en uke Jeg syns det er helt greit å betale 5-600 til nære venninner, mens jeg syns det er fryktelig mye til noen man ikke har så mye kontakt med, og da har jeg ikke et problem med å si at jeg syns det er for mye penger. Det utdrikkingslaget sambo var på som kostet 1550, der var jeg til bruden uka etter. Det kostet 600. Så fikk de bryllupsgave med oss som kostet 500 Jeg måtta ha ny kjole, og sambo nye pensko..... Ble en heidundrendes budsjettsprekk denne mnd kan en si ja... Men, men, nå er det ikke så ofte vi er i bryllup heller da
Gjest Gjest Skrevet 22. februar 2010 #6 Skrevet 22. februar 2010 Jeg tror at det vanlige å betale er et sted mellom 500 - 1000 kroner. Det er i hvert fall rundt der jeg har betalt i de utdrikningslagene jeg har vært i. Det er vel også det de fleste godtar å betale.
Gjest JK Skrevet 22. februar 2010 #7 Skrevet 22. februar 2010 Hvor mye synes du er akseptabelt? For nær venninne og ikke fullt så nær venninne. Dekke brudens utgifter, også sine egne. Hvor høyt brudens utgifter er kommer an på størrelsen på utdrikningslaget. Er det 20 stk: ca 200 hver, 15 stk: 300, 10 stk: 400, 5 stk: 800 hver. Spørs jo også litt hvilken aktivitet en legger opp til for bruden. Utover å betale for bruden så syntes jeg at folk burde ikke betale for seg selv på forhånd utenom forhåndsbestilte aktiviteter. Mat, drikke og annet klarer faktisk folk å gjøre opp for seg på stedet for, og da kan folk selv kontrollere pengestrømmen.
juni Skrevet 22. februar 2010 #8 Skrevet 22. februar 2010 Mellom 500 0g 1000, synes jeg er akseptabelt, men hvis det er 1000,- så skal det være noe mer enn en piknik, da! For en veldig nær venninne kunne jeg ha betalt mer.
Lune Skrevet 22. februar 2010 #9 Skrevet 22. februar 2010 500kr synes jeg også er helt greit. Sambo har vært på et der de betalte 2000kr hver, det synes jeg er helt sinnsykt.
Lisa78 Skrevet 22. februar 2010 #10 Skrevet 22. februar 2010 Jeg arrangerte et i fjor å da var vi 8stk med bruden. Da ble det 750 kr på hver pluss at jeg betalte alt selv for bruden.Torde ikke fordele brudens sum i frykt for at noen skulle trekke seg pga at det ble for dyrt.Var jo jeg som hadde bestemt hva vi skulle så da gjorde det ikke meg noe å spandere alt på henne Jeg synes det største problemet var å få inn pengene fra samtlige enda jeg satt en frist med 14 dager før selve utdrikkingen.
lilleGrethe Skrevet 22. februar 2010 #11 Skrevet 22. februar 2010 Mellom 600 og 1000 er nok ganske vanlig. De jeg har vært på har såvidt jeg husker vært rundt 1000 kr, men da har det vært en del aktiviteter som kostet penger, og mat og drikke var inkludert. I begge tilfellene har jeg visst hva som skal skje, og det synes jeg er veldig greit. Forloveren spurte også de nærmeste venninnene av bruden om innspill, så det er ikke bare forloveren som har bestemt. De mer perifere venninnene fikk epost i forkant som forklarte planen for dagen. Aktiviteter og mat for en hel dag blir jo fort penger. Hvis man har dårlig råd kan man jo foreslå for forloveren at man f.eks. spiser hjemme hos en av deltakerne, eller ha salat/grille.
Vindmølle Skrevet 22. februar 2010 #12 Skrevet 22. februar 2010 Det kommer helt ann på hvor mye som er inkludert og hva som skal gjøres i løpet av dagen. Selv om 1000,- høres ut som mye penger har jeg ikke problemer med å betale det hvis det inkluderer både lunch og middag, litt drikke og flere fellesaktiviteter. Hadde det imidlertid kun inkludert et lite måltid og f.eks. en dyr aktivitet kun for bruden (type spa, fallskjermhopp el) hadde jeg ikke vært fullt så fornøyd. Jeg har vært i utdr.lag fra alt fra 100,- (men da var så og si ingenting inkludert, og det røk med flere hundrelapper til pga vi måtte kjøpe egen mat, drikke, transport osv underveis) og opp til rundt 1000-lappen. De fleste har ligget på rundt 7-800,- Jeg har til nå ikke vært i et eneste utdr.lag hvor jeg har følt at det kostet mer enn jeg følte jeg fikk igjen.
Cæmis Skrevet 22. februar 2010 #13 Skrevet 22. februar 2010 kommer an på hva man får for pengene, men om man selv også får en hel dag med mat og morro så synes jeg 1000-1500 er helt ok.
Gjest Gjest Skrevet 22. februar 2010 #14 Skrevet 22. februar 2010 Viktig å tenke på at folk ofte har utlegg til bryllupet også, med kjole (5-600,-), sko (5-600,-), veske (2-300,-), gave (5-600,-)og da utdrikningslag i tillegg kan det bli ganske mye penger. Jeg pleier å spør hva pengene går til, for jeg syns det er greit å dekke brudens utlegg på alt vi skal gjøre i løpet av dagen, men jeg har ikke tenkt å sponse alle andres drikke til dagen. Jeg drikker lite selv, og syns ikke det da er riktig at alle må vere med å betale for x antall dunker vin... Noen mener kanskje det er smålig, men det er jo bare rett og rimelig.Noen har jo kjøpt inn så mye alkohol at man skulle tro man skulle holde på i en uke Jeg er enig i dette. Var for en tid tilbake i et lag der det var kjøpt inn alkohol til alle på forhånd. Bruden fikk spabehandling + endel aktiviterter som ikke kostet noe. Det ble servert hjemmelaget pizza. Som ammende mor fikk jeg i oppdrag å kjøre, så i tillegg på utgifter til bensin, hadde jeg forhåndsbetalt 900,- kroner for alkohol til alle i laget, uten at jeg drakk noe. Jeg hadde glemt igjen noe hos forloveren, så jeg måtte tilbake dagen etter og da sto det igjen en god del alkohol, men ingenting ble retunert til polet, så vi fikk ikke penger i retur heller. Når jeg nevnte dette for henne i bryllupet stirret hun bare uvitene på meg, men det var lissom ikke plassen å gjøre en sak ut av det... Skal man kjøpe inn alkohol på forhånd er det kanskje en ide å dele dette på de som drikker og eksludere de som ikke drikker...??
MissStiles Skrevet 23. februar 2010 #15 Skrevet 23. februar 2010 For en ikke så nær venninne ville jeg sagt, ikke mer enn 500kr. For en god og nær venninne kunne jeg ha betalt 500-1000kr.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå