Arielle Skrevet 21. februar 2010 #1 Skrevet 21. februar 2010 Dere som har sydd herrebunad. Synes dere det var vanskelig, og hvor mye sømkunnskaper hadde dere fra før? Jeg har tenkt på å sy Tromsbunaden for menn, og det arrangeres ikke kurs i å sy denne bunaden. Jeg syr mye etter mønster og har sydd masse barneklær, selskapskjoler til meg selv, brudekjole til meg selv og andre ting. Jeg syr med andre ord mye. Jeg tenker at en bukse skal jeg klare å sy hvis jeg har mønster, jakke også. men er det veldig annerledes å sy en BUNADbukse og en BUNADjakke? Jeg jo ikke utdannet innen sømfaget. Hva tror dere om at jeg skal sy en herrebunad? (skjorta tenkte jeg å kjøpe ferdig)
Gjest Gjest Skrevet 25. februar 2010 #2 Skrevet 25. februar 2010 Dumt å spørre her inne om det da du samtidig markedsfører hvor flink du er til å sy. Siden det er Norlandsbunaden du mener, så klarer vel de fleste som kan sy å sy den.
Arielle Skrevet 26. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 26. februar 2010 (endret) Ja, for målet mitt med dette innlegget var jo å markedsføre at jeg er flink til å sy. Synes det er viktig at alle vet det! Jeg var overhodet ikke ute etter erfaringer fra andre som hadde sydd denne bunaden Herlighet....Noen står virkelig bare opp av senga for å lage drama Endret 26. februar 2010 av Arielle
Gjest Gjest mormor Skrevet 27. februar 2010 #4 Skrevet 27. februar 2010 Jeg mener at du klarer det. Har selv sydd Vestfoldbunad, men på kurs da.(Må det for den) Jeg hadde klart å sy den (Vestfoldbunaden) uten kurs. Lykke til! Forresten, fortell hvordan det går da!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå