Gå til innhold

Gammel blåbær?


Mr. Jones

Anbefalte innlegg

Farlig å spise selvplukka blåbær som i verste fall kan være 10-12 år gammel? Stått frosen hele tiden. Står 1998 på lokket, men tviler egentlig på at det er så gammelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Farlig tror jeg ikke det er, men smaken kan jo være forringet.

Bær

Anbefalt lagringstid for bær i fryseren er fra én sesong til neste (ca. 1 år). Imidlertid finnes det eksempler på at det går utmerket å oppbevare bær (mye) lenger enn det. Mange faktorer spiller inn, som kvaliteten på bærene ved innfrysing og om det er stabil temperatur i fryseren.

Mange tilsetter sukker før frysing. Bær kan fryses uten, resultatet etter tining blir da litt surere.

jeg spiste en pakke med pølser som hadde ligget 6 år i fryseren uten å bli dårlig av det :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, direkte farlig er det sikkert ikke^^ Holder på å koke blåbærsuppe *ÅMM NÅMM NÅMM*. De lukta sinnsykt godt ihvertfall, blir sikkert bra ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det lukter og smaker normalt så er det nok trygt.

Hører vi ikke fra deg i morgen så vet vi at det var farlig ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, neida, suppa smakte fortreffelig! Takk for svar;) Pannekake og blåbærsuppe i morgen tidlig, omg...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...