Gjest Dr Zoidberg Skrevet 6. september 2003 #1 Skrevet 6. september 2003 Noen som har brukt den godeste "USA Spesialisten"? Kunne tenkt meg en tur bortom gamle trakter igjen, og prisene deres var jo temmelig brilliante. Spesielt nyskjerrig på hva hoteller det er snakk om. www.usaspesialisten.com <--the url tu the wørl'
Gjest care Skrevet 6. september 2003 #2 Skrevet 6. september 2003 Jeg brukte usaspesialisten i sommer og da hadde jeg ringt rundt til ca 20 reisebyråer. Usaspesialisten var best på pris :blunke:
Glitterchick Skrevet 8. september 2003 #3 Skrevet 8. september 2003 Jeg har sjekket med USAspesialisten hver gang jeg har reist til USA og kommet bedre ut prismessig når jeg har bestilt fly/hotell uavhenging av dem eller andre reisebyråer. Men det kommer sikkert litt an på hvor man skal reise/hvor mye kontakter man har på de aktuelle stedene etc. Hvor i USA har du tenkt deg, kanskje jeg kan komme med noen tips?
Gjest Dr Zoidberg Skrevet 16. september 2003 #4 Skrevet 16. september 2003 Tenkte egentlig at en tur til østkysten kunne vært gøy, men jeg har lyst å komme meg "hjem" til Chicago igjen også. Chicago har jeg full peil på, men er litt utdatert på flyprisene - ser jo ut til å ha forandret seg en hel del siden sist. Men østkysten, sånn helt generelt, er egentlig veldig ukjent for meg. Gode tips? For litt avslapping og litt opplevelsestur. Og litt shopping, såklart.
Gjest Anonymous Skrevet 17. september 2003 #5 Skrevet 17. september 2003 Hmmm, Østkysten er selvfølgelig der jeg har vært minst... Ett tips, sjekk om det er noen Sjømannskirker der du skal. F.eks. har vi leid leilighet gjennom sjømannskirken i New Orleans når vi har vært der. Andre kirker har avtaler med hoteller etc. Leligheten vi bodde i lå i ett bra strøk, hadde alle fasiliteter og var mye billigere enn hotell i samme strøk. Hvis du skal legge opp en reise gjennom div. steder på østkysten og ikke er så veldig godt kjent, tror jeg nok USAspesialisten er veldig grei å bruke. Ville besøk New York, selvfølgelig, for all shopping/uteliv, området rundt New York er fantastisk om høsten, masse antikvitetssalg og hyggelige B&Bs. Boston er en nydelig by, Washington DC er faktisk flott, med mye flotte museer og andre severdigheter man besøke. Området rundt kan minne itt om området rundt New York, bare litt mildere i været. Hvis du skal litt sørover er Savannah fantastisk og Atlanta ganske kjedelig. Ikke spes. pen by, og ikke spesielt mye å gjøre der.. Hvis du skal til Chicago og bare skal ha fly ville jeg sjekket reisebyråer i Oslo som Singh travel, veldig billige og hyggelige. Mange norske indere reiser mye til USA for å besøke slektninger, så indiske reiseselskaper har ofte gode dealer! Sjekk også http://www.mrjet.no/ og http://www.reisefeber.no/ Mitt yndlingsted i USA er for øvrig New Orleans, tidlig på våren før det er altfor varmt. Avslappet stemning, muligheter for å dra innover i sumpene, ikke så langt fra kysten og fine bademuligheter, masse bra shopping, bra musikk, hyggelige mennesker, mye fint å se på, bare hold deg unna Burbon St. om kvelden, det er omtrent like sjarmerende som Mallorca. *sukk*, merker at jeg savner det nå! Kunne kanskje ikke være så mye til hjelp som jeg trodde allikevel, men håper du kanskje fikk ett og annet tips!
Gjest Dr Zoidberg Skrevet 18. september 2003 #6 Skrevet 18. september 2003 Takker for tipsene, Gjest. New Orleans har vært fristende før og er det ennå, har hørt så utrolig mye positivt om byen at jeg har hatt vansjelig å danne meg et bilde, nesten, og da må man jo se selv
Glitterchick Skrevet 22. september 2003 #7 Skrevet 22. september 2003 Ingen årsak, håper noen av dem var brukbare. (jeg glemte å logge inn) New Orleans må virkelig oppleves. Første gangen jeg var der likte jeg det ikke så godt, vi var der bare i to dager og alt ble kjempestress. Men jeg var sikker på at NO var byen etter mitt hjerte, så vi riste tilbake og var der i to uker. Fantastisk er alt jeg kan si, Jeg har fallt fullstendig for den byen. God tur til USA, hvor du enn ender opp!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå