Gjest caramiacaramella Skrevet 13. februar 2010 #1 Skrevet 13. februar 2010 Jeg kjøpte et par sko på ebay den 21 januar. Dette var mitt første ebay-kjøp, og jeg sjekket at selgeren hadde positiv feedback(hadde hørt at det var viktig). Han/hun hadde 98 eller 99% positiv feedback, så jeg kjørte på med et bud på skoene. Fikk dem, betalte gjennom paypal(selvom jeg ikke var registrert der enda, gjorde det rett etter kjøpet), og ifølge selgeren ble skoene shippet den 26. Nå er det gått snart tre uker, og begynner å bli litt bekymret! Har jeg blitt lurt? Og hva gjør jeg hvis jeg har det, og skoene aldri dukker opp? Hvem kontakter jeg? Det er ikke det at jeg punget ut med mye for skoene(var vel 500 kr ca), men det er bare irriterende at folk går rundt og prøver å lure deg! Vil ikke la dem slippe unna med det Hva bør jeg gjøre? Vente et par uker til og se om pakken endelig dukker opp, eller ta kontakt med noen og si at jeg tror jeg har blitt lurt?
Gjest CookieMonster Skrevet 13. februar 2010 #2 Skrevet 13. februar 2010 Hvor ble de sendt fra? Er det fra kina, så tar det hundre år før det kommer fram. Jeg ville uansett ha ventet litt til, er ikke uvanlig at det kan gå over en måned før man får noe.
Fat Sally Lee Skrevet 13. februar 2010 #3 Skrevet 13. februar 2010 Av og til tar det lang tid før pakkene dukker opp. Det har sannsynligvis sammenheng med tollbehandlingen. Har selgeren god feedback og mange salg bak seg, skulle det ikke være noen grunn til bekymring, skoene kommer nok. Jeg har gjort nesten 200 handler via eBay, og har aldri opplavd at pakken ikke har kommet, selv om det tar litt tid noen ganger. Men du kan jo sende en mail og høre med selgeren om han/hun er helt sikker på at pakken er sendt for sikkerhets skyld. Lykke til! Skoene kommer nok snart
Gjest Gjest Skrevet 13. februar 2010 #4 Skrevet 13. februar 2010 Siden skoene kostet over 200kr så skal de gjennom tollen, og det kan ta laaaaaang tid hvis du er riktig uheldig. Jeg har hatt ting liggende og ruge i tollen i over 3 uker før det ble frigjort. Bare pass på at du ikke lar det gå mer enn 45 dager fra den dagen du betalte via PayPal. Har du ikke fått skoene før den tid, så er tiden inne for å sende en item not received dispute.
Gjest caramiacaramella Skrevet 13. februar 2010 #5 Skrevet 13. februar 2010 Takk for svar! Jeg mener å ha lest at selgeren sendte ifra Los Angeles, men er ikke helt sikker. Det var i USA iallfall! Jeg får vel bare smøre meg med litt tålmodighet. Jeg tror ikke jeg har blitt lurt, særlig fordi selgeren ga meg feedback og sa at jeg var en "excellent buyer" osv. Hvorfor ville han gjøre det hvis han hadde tenkt å lure meg? Så jeg får vel bare vente og se!
Henkie Skrevet 13. februar 2010 #6 Skrevet 13. februar 2010 Takk for svar! Jeg mener å ha lest at selgeren sendte ifra Los Angeles, men er ikke helt sikker. Det var i USA iallfall! Jeg får vel bare smøre meg med litt tålmodighet. Jeg tror ikke jeg har blitt lurt, særlig fordi selgeren ga meg feedback og sa at jeg var en "excellent buyer" osv. Hvorfor ville han gjøre det hvis han hadde tenkt å lure meg? Så jeg får vel bare vente og se! Vær tålmodig. Min siste ebayhandel hadde leveringstid på nesten 8 uker...og det var ikke selgers feil, men transportør og toll
lilleGrethe Skrevet 14. februar 2010 #7 Skrevet 14. februar 2010 Du kan jo sende en melding til selgeren om at du ikke har mottatt pakken ennå. Si at det sannsynligvis bare er fordi den er stoppet i tollen, men at du ville gi beskjed. Selgere ønsker jo gjerne tilbakemelding så fort du har mottatt pakken, så hvis de ser det tar tid før du gir feedback, så lurer kanskje de også. Men vær forberedt på ekstra kostnad for fortolling.
Darkannie Skrevet 14. februar 2010 #8 Skrevet 14. februar 2010 Som nevnt er nok dette toll toll og atter tollen det står på. Patience grasshopper!
Gjest ebayer Skrevet 14. februar 2010 #9 Skrevet 14. februar 2010 Har gjort over 300 kjøp på ebay og har alltid fått pakkene. At det går 1 måned er ikke uvanlig, og i ditt tilfelle har nok tollen fått kloa i pakken slik som mange påpeker her. Ebay er morsomt og trygt spør du meg!
Gjest Kalla Skrevet 14. februar 2010 #10 Skrevet 14. februar 2010 Et lite tips, ved mitt siste kjøp stod det at selgeren var i USA men etter en sjekk fant jeg ut at varen ble sendt fra Kina (blir vel laga der sikkert..) så det kan jo hende dette er grunnen. Jeg har fått varer fra Asia på en uke og på over en måned, så det er nok bare å smøre seg med tålmodighet
aluminium Skrevet 14. februar 2010 #11 Skrevet 14. februar 2010 Hvor ble de sendt fra? Er det fra kina, så tar det hundre år før det kommer fram. Jeg ville uansett ha ventet litt til, er ikke uvanlig at det kan gå over en måned før man får noe. Ville bare nevne at det ikke nødvendigvis tar så fryktelig lang tid. Jeg fikk telefonen min fra HongKong med UPS, og det gikk en uke fra jeg bestilte til jeg fikk telefon om jeg var hjemme!
Gjest caramiacaramella Skrevet 14. februar 2010 #12 Skrevet 14. februar 2010 Men er det slik at dersom jeg ikke melder fra om at jeg ikke har fått pakken før det har gått 45 dager siden jeg betalte for den via paypal, så får jeg ingen hjelp av dem hvis pakken aldri dukker opp? Det var en over som sa noe slik...
Darkannie Skrevet 14. februar 2010 #13 Skrevet 14. februar 2010 Men er det slik at dersom jeg ikke melder fra om at jeg ikke har fått pakken før det har gått 45 dager siden jeg betalte for den via paypal, så får jeg ingen hjelp av dem hvis pakken aldri dukker opp? Det var en over som sa noe slik... Ja, Paypal har regel som sier at det ikke må ha gått over 45 dager siden betalingen når du åpner en sak på forholdet hos dem. Men før du gjør det bør du ha kontaktet selger 2-3 ganger først, får du ikke svar kan du med god samvittighet kontakte Paypal og legge til at du har forsøkt så og så mange ganger å kontakte selger uten svar. Da får du pengene tilbake ASAP!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå