LineC Skrevet 9. februar 2010 #1 Skrevet 9. februar 2010 Ifjor var jeg i Budapest en helg første uken i april og hadde knallvær! Deilig og varmt og en herlig tur. Jeg vurderer å dra på en ny langweekend i mars, men hvor skal man dra da? Det er jo så mange steder det er fint å dra til når det er vår og litt varmere, men hvor drar man før det? Har jo lyst på litt varmere enn her hjemme.. Tenker egentlig ikke på syden siden det er langhelg og fire dager kanskje blir litt kort da? Alle tips taes imot med stor takk
Bex Skrevet 9. februar 2010 #2 Skrevet 9. februar 2010 Lisboa Var der i mars for to år siden, og da var det deilig og varmt. Og bra shopping, sightseeing, mat og stemning
LineC Skrevet 9. februar 2010 Forfatter #3 Skrevet 9. februar 2010 Lisboa Var der i mars for to år siden, og da var det deilig og varmt. Og bra shopping, sightseeing, mat og stemning Tips til hotell? Må være sentralt så vi slipper ta taxi til sentrum, vil heller ta taxi til severdigheter osv. Er det så varmt at det går an bade? Er det strand der?
Gjest Gjest Skrevet 9. februar 2010 #4 Skrevet 9. februar 2010 Ifjor var jeg i Budapest en helg første uken i april og hadde knallvær! Deilig og varmt og en herlig tur. Jeg vurderer å dra på en ny langweekend i mars, men hvor skal man dra da? Det er jo så mange steder det er fint å dra til når det er vår og litt varmere, men hvor drar man før det? Har jo lyst på litt varmere enn her hjemme.. Tenker egentlig ikke på syden siden det er langhelg og fire dager kanskje blir litt kort da? Alle tips taes imot med stor takk AMSTERDAM! Fantastisk koselig by og flott på våren. Billig kan du også få det med Norwegian:)
Mermaid Blues Skrevet 10. februar 2010 #5 Skrevet 10. februar 2010 Vi drar til Skottland i mars Tipper det er litt sånn halvvår der, og det passer oss perfekt =) Ellers tror jeg Praha er temmelig nydelig om våren, og støtter absolutt forslagene om Amstern og Lisboa! Kan også se for meg at Barcelona er trivelig i mars, selv om jeg ikke har vært der selv (ennå). God tur, samme hvor det blir
zuperduper Skrevet 10. februar 2010 #6 Skrevet 10. februar 2010 Tips til hotell? Må være sentralt så vi slipper ta taxi til sentrum, vil heller ta taxi til severdigheter osv. Er det så varmt at det går an bade? Er det strand der? Hotel Mundial er et veldig sentralt hotell, likte meg godt der: http://www.hotel-mundial.pt/hotel-mundial-...Homepage-5.html
Gjest Gjest_reiseglad_* Skrevet 10. februar 2010 #7 Skrevet 10. februar 2010 Barcelona uten tvil! Herlig by, herlig mat, herlig vin og vår!
Gjest Gjest Skrevet 10. februar 2010 #8 Skrevet 10. februar 2010 I mars ville jeg valgt en by som ligger i sør-europa. Lisboa og Barcelona høres bra ut. Evt. Roma eller Palma? Paris er en herlig by, men kanskje litt kaldt i mars? God tur!
Bex Skrevet 10. februar 2010 #9 Skrevet 10. februar 2010 Tror ikke man kan bade i Lisboa. Ligger vel ved en elv, og det er ikke strand som i Barcelona. Og det er jo Atlanterhavet som er der, så er vel litt kaldt i vannet i mars. Men mange hoteller har jo basseng! Jeg bodde første gangen på et veldig enkelt og superbillig hotell rett ved Gloria-heisen. Det var veldig bra beliggenhet. Gang to bodde vi på Marques de Pombal. Det var veldig bra. Kjenner ikke hotel Mundial, men det ligger jo også bra til. Å, Lisboa er så bra! Hadde nesten glemt det. Nå vil jeg dra også!!! Perfekt destinasjon, intressant sightseeing (ta en trikketur opp til borgen, samt en tur til Belem og klosteret og tårnet der. Og spise Belem-kaker). Rusle i smågatene i Baixa, og spise god sjømat. Herlig!!
zuperduper Skrevet 10. februar 2010 #10 Skrevet 10. februar 2010 Jeg skal (blant annet) til Lisboa i år . Gleder meg! Har vært der to ganger før, men det er en by verdt å besøke flere ganger!
MissStiles Skrevet 10. februar 2010 #11 Skrevet 10. februar 2010 Jeg skal til Roma i mars. Ikke vært der før men det ser ut som det er greie temperaturer der i mars.
Maxi Skrevet 12. februar 2010 #12 Skrevet 12. februar 2010 Jeg skal til Tunisia i Mars. Ifølge lokalbefolkningen der er det ca 20-25 grader, kan bli oppmot 30 grader der da. Perfekt. :D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå