Gjest Huffsa Skrevet 31. januar 2010 #1 Skrevet 31. januar 2010 Gikk inn på mailen min, og har pluttselig 3 fulle sider på sendte elementer jeg ikke har sendt. Alt er spam, på engelsk og til merkelige e-postadresser. " anice, how is everyone? can't assume you feel the same, do you still ever go on yahoo i think i saw u. anyway please tell me how you really feel about this i set it up here, http://www.ourvistacardeasy.com/6658999/Janice keep in touch " En av de. Er forskjellige linker i nesten hver mail, og står ca det samme type " miss you" osv.. Hvordan stoppe det?
Kjetil S. Skrevet 31. januar 2010 #2 Skrevet 31. januar 2010 Hei, Huffsetufsa... ;-) Bruker du telenor så har du i alle fall gratis tilgang til å laste ned Norton Internet Security Online for 1 datamaskin i fra brukersidene.
Sheherasade Skrevet 31. januar 2010 #3 Skrevet 31. januar 2010 Du får gjøre noe med spam-filteret ditt så det filtrerer mer selektivt. Du finner det som regel under Settings.
Kjetil S. Skrevet 31. januar 2010 #4 Skrevet 31. januar 2010 Du får gjøre noe med spam-filteret ditt så det filtrerer mer selektivt. Du finner det som regel under Settings. Problemet er ikke at hun mottar, men at hun sender, så vidt jeg oppfattet det... Da risikerer hun også at nettleverandør stenger tilgangen for henne, inntil de får en tilbakemelding om at det hele er ryddet opp i.
Gjest Huffsa Skrevet 31. januar 2010 #5 Skrevet 31. januar 2010 Er jeg som sender ut ja.. Har ikke telenor, men Fibernett. Og kan EKSTREMT lite om data og virus ogsånt. Har et virusprogram på dataen, men det er vel mailen min som har virus da?
Kjetil S. Skrevet 31. januar 2010 #6 Skrevet 31. januar 2010 Er jeg som sender ut ja.. Har ikke telenor, men Fibernett. Og kan EKSTREMT lite om data og virus ogsånt. Har et virusprogram på dataen, men det er vel mailen min som har virus da? Det er i alle fall et godt tegn at det som sendes vises i utboksen din. Det er der i mot tydelig at virusprogrammet ditt ikke ha klart å stoppe dette. Vanskelig å vite hva du kan gjøre foruten å skaffe deg et bedre virusprogram, men åpne i alle fall ikke epostprogrammet ditt med mindre du må. Du kan jo f,eks. sende en email til leverandøren av epostprogrammet ditt, for jeg regner vel med ta du installerer de oppdateringene som er blitt sendt ut?? Jeg ville ha satset på hotmail el.l. inntil problemet var løst. :-)
Sheherasade Skrevet 31. januar 2010 #7 Skrevet 31. januar 2010 Hva med å bytte passord??? Hvis du har et passord noen har knekt kan jo kanskje noen ha skrevet dem uten at du vet om det?
Kjetil S. Skrevet 31. januar 2010 #8 Skrevet 31. januar 2010 Hva med å bytte passord??? Hvis du har et passord noen har knekt kan jo kanskje noen ha skrevet dem uten at du vet om det? Det har nok ikke noe med det å gjøre, for her ligger det et program under å sender ut på i fra enhver registrert konto. Men hvilket epostprogram bruker du, Huffsa?
Gjest Huffsa Skrevet 31. januar 2010 #9 Skrevet 31. januar 2010 Bruker hotmail.. Trodde det var "trygt" jeg, aldri opplevd det i de 10 årene jeg har hatt hotmail..
Kjetil S. Skrevet 31. januar 2010 #10 Skrevet 31. januar 2010 Bruker hotmail.. Trodde det var "trygt" jeg, aldri opplevd det i de 10 årene jeg har hatt hotmail.. Åhhh!! Jeg trodde det var epostprogrammet inne på datamaskinen din, jeg!! Da kan du bare se bort i fra lt jeg har sagt, og være trygg på egen maskin - Tilbake til hva som ble sagt om passordbytte - Forsøk det! :-) Så lenge dette kun er en web-basert epostkonto så er det ikke noe problem hos deg! :-)
Kjetil S. Skrevet 31. januar 2010 #11 Skrevet 31. januar 2010 (endret) Åhhh!! Jeg trodde det var epostprogrammet inne på datamaskinen din, jeg!! Da kan du bare se bort i fra lt jeg har sagt, og være trygg på egen maskin - Tilbake til hva som ble sagt om passordbytte - Forsøk det! :-) Så lenge dette kun er en web-basert epostkonto så er det ikke noe problem hos deg! :-) Jeg håper du er god i Engelsk... ;-)) http://windowslivehelp.com/solutions/safet...nt-hijacks.aspx Endret 31. januar 2010 av Kjetil S.
Jade Skrevet 31. januar 2010 #12 Skrevet 31. januar 2010 (endret) Husk å logge inn på hotmailkontoen din kun ved å bruke bokmerke du selv har lagret i nettleseren. Eller ved å skrive inn adressen manuelt. "Sjekk mail"-funksjon i Live messenger er også greitt om de har det. ALDRI følg linker som du får i mail, msn eller lignende. Det kan hende at det er folk som har laget en lik side til Hotmail (med en nettadresse som ligner veldig), og som ber deg skrive inn brukernavn og passord slik at de kan lagre dette hos seg, slik at de kan bruke kontoen din til spam. Vær også obs på at de kan ha fått fatt på passordet ditt ved å installere virus el.l. på din PC. Så sjekk for virus på maskinen din selv om det er webmailen din problemet er på! Hvis du ikke har antivirusprogram på PCen din, så kan du laste ned AVG Anti-Virus Free Edition 9.0. De dyre er nok bedre, men dette er ihvertfall mye bedre enn ingenting. Husk å oppdatere den ofte, siden det ofte lages nye virus! Endret 31. januar 2010 av Jade
lilleGrethe Skrevet 7. februar 2010 #13 Skrevet 7. februar 2010 Bytt passord! Da skal de forhåpentligvis ikke ha tilgang lenger. Og som Jade sier - ikke følg linker i eposter som sier du må bytte passord.
Gjest hogwash Skrevet 7. februar 2010 #14 Skrevet 7. februar 2010 Så lenge dette kun er en web-basert epostkonto så er det ikke noe problem hos deg! :-) Litt for enkelt å konkludere med det. Sjekk pc'en for virus/malware FØR du bytter passord. Hvis de i utgangspunktet har fått passordet pga. keylogger på din maskin må den fjernes hvis det skal være vits i passordbytte. Så mitt forslag: 1. last ned microsoft security essentials: http://www.microsoft.com/Security_Essentials/ 2. Oppdater og scan. 3. Bytt passord på hotmail.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå