Gjest Gjest_Terra_* Skrevet 29. januar 2010 #1 Skrevet 29. januar 2010 Hei hei. Nokon som he hatt bryllaup og ikkje he pakka opp gavene og stilt dei ut på sjølve dagen.Er så usikker kva eg skal gjere. Gavebordet vil ta stor plass. Og vi kjem til å ha ein kjempefest og masse gaver og fulle folk ser eg ikkje heilt for meg. Vi skal ha frokost/lunsj til alle gjestane dagen derpå og tenkte at vi kunne pakke opp gavene på søndag og sette dei fram da. Så da får no gjestane sjå kva vi he fått. Eller e dette ei utruleg dårleg ide?? Treng litt synspunkt her??
Eplefe Skrevet 29. januar 2010 #2 Skrevet 29. januar 2010 Hvis dere skal ha lunsj med gjestene dagen etterpå ser jeg ingenting galt med å ha et gavebord da.
LimaLama Skrevet 29. januar 2010 #3 Skrevet 29. januar 2010 Jeg synes dette er en god ide. Men kanskje feks. toastmaster kan informere om at gavene ikke blir utstilt selve dagen, men dagen etter.... (Slik at ikke gamle tanter begynner å lure...) Vi skal ikke ha gaver selve dagen, men inviterer til "gavebeskuelse" mandagen etter hjemme hos oss.
leirbål Skrevet 31. januar 2010 #4 Skrevet 31. januar 2010 I sverige er det vanleg at brudeparet åpner gavene dagen etter. (Jeg var en del på et svensk bryllupsforum før jeg giftet meg.)
hegejenta30 Skrevet 31. januar 2010 #5 Skrevet 31. januar 2010 Vi har rett og slett ikke plass til gavebord der vi skal ha festen så vi pakker opp gavene dagen etter! Ikke lei meg for det akkurat - da det å pakke opp gaver er GØY! Men det var et godt tips å ha med seg på veien at man informerer gjestene om at gavene blir pakket opp dagen etter grunnet plass mangel festdagen.
Gjest Spinell Skrevet 31. januar 2010 #6 Skrevet 31. januar 2010 (endret) Dette er ikke ment som surmaget kritikk til de som velger å gjøre ting annerledes, men jeg må innrømme at jeg som gjest ville synes det var litt stusselig om gavene ikke var stilt ut. Det er liksom litt av "attraksjonen" ved et bryllup, og en fin ice-breaker. Jeg har ikke tall på hvor mange hyggelige slektninger/ukjente venner av brudeparet jeg har hatt koselige samtaler med ved gavebord opp gjennom tiden, og da ofte med utgangspunkt i en original gave. Å kikke på gavene er koselig, og jeg vedkjenner gjerne at jeg er litt nysgjerrig, og spent på hva brudeparet får Endret 31. januar 2010 av Spinell
Boston Skrevet 1. februar 2010 #7 Skrevet 1. februar 2010 Jeg syns det er en uting, og det lukter lang vei at brudeparet ikke vil at noen andre skal pakke opp deres gaver. Det vil alltid være gavebord og fulle folk i et bryllup, og det går som regel alltid fint.
solungen Skrevet 1. februar 2010 #8 Skrevet 1. februar 2010 Jeg syns gavene skal pakkes opp på selve dagen. Kan dere ikke ordne på ett annet rom da?? Jeg hadde syns det var rart om pakkene skulle åpnes senere og vi måtte komme hem til brudeparet for å se.
Grønt blad Skrevet 1. februar 2010 #9 Skrevet 1. februar 2010 Dette er ikke ment som surmaget kritikk til de som velger å gjøre ting annerledes, men jeg må innrømme at jeg som gjest ville synes det var litt stusselig om gavene ikke var stilt ut. Det er liksom litt av "attraksjonen" ved et bryllup, og en fin ice-breaker. Jeg har ikke tall på hvor mange hyggelige slektninger/ukjente venner av brudeparet jeg har hatt koselige samtaler med ved gavebord opp gjennom tiden, og da ofte med utgangspunkt i en original gave. Å kikke på gavene er koselig, og jeg vedkjenner gjerne at jeg er litt nysgjerrig, og spent på hva brudeparet får Helt enig i dette. Jeg har vært i bryllup der jeg kjeder meg eller nesten ikke kjenner noen, og da kan jeg alltid rusle bort til gavebordet og kikke litt og slå i hjel litt tid der. Synes også det er litt gøy å se hva brudeparet har fått. Er dog ikke så interessert i gavene at jeg hadde kommet på søndagslunsj (eller gavebeskuelse) for å se hva som har blitt gitt. Å stille ut gavene da synes jeg virker som et litt dårlig "plaster på såret" for at gavene ikke ble pakket opp og stilt ut på bryllupsfesten. Man trenger ikke stille ut alle gavene på festen, men i alle fall noen av dem. Å ikke stille ut noen ting og skylde på plassmangel virker litt rart. De fleste vil ha plass til ett bord inntil veggen med gaver på. Jeg lurer også på om dere vil få tid til å pakke ut og organisere alle gavene før lunsj. Regner med at dere ikke pakker opp noe etter festen før dere legger dere, og at dere sover lenge og spiser en god, lang frokost dagen etterpå. Skal dere i tillegg organisere lunsjen? Det å pakke ut mange bryllupsgaver og notere hvem som har gitt hva tar fort en del tid. Hvis man i tillegg skal se på og "beundre" hver enkelt gave, så vil det ta veldig mye tid. Som gjest hadde jeg følt meg litt snytt, og hvis brudeparet hadde sagt at gaver ikke er så viktig, men i praksis likevel så viktige at de må pakke dem opp selv, så hadde jeg nok tenkt mitt. Det er selvfølgelig deres personlige valg, og gjestene vil nok respektere valget dere tar, uansett hva det blir. Bryllupet blir sikkert koselig uansett.
Møffi Skrevet 1. februar 2010 #10 Skrevet 1. februar 2010 Dette er ikke ment som surmaget kritikk til de som velger å gjøre ting annerledes, men jeg må innrømme at jeg som gjest ville synes det var litt stusselig om gavene ikke var stilt ut. Det er liksom litt av "attraksjonen" ved et bryllup, og en fin ice-breaker. Jeg har ikke tall på hvor mange hyggelige slektninger/ukjente venner av brudeparet jeg har hatt koselige samtaler med ved gavebord opp gjennom tiden, og da ofte med utgangspunkt i en original gave. Å kikke på gavene er koselig, og jeg vedkjenner gjerne at jeg er litt nysgjerrig, og spent på hva brudeparet får Enig, jeg syns et gavebord hører hjemme i et bryllup Gjestene har sikkert brukt masse penger og lagt ned mye omtanke i gavene. Jeg syns det å ikke pakke opp gavene på dagen virker utakknemlig.
Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2010 #11 Skrevet 2. februar 2010 For å snu dette litt på hodet så kan jeg jo nevne at kanskje ikke alle setter pris på at gaven deres blir "beskuet". Feks hvis det er noen som har dårlig råd også er det noen som hvisker "har du sett for en kjip gave den-og-den kjøpte...er det mulig!" ... har opplevd det selv, ikke mot meg personlig, men så at det skjedde i et bryllup. Og personen som hadde kjøpt gaven hørte det selvfølgelig og ble kjempelei seg.
Gjest Spinell Skrevet 2. februar 2010 #12 Skrevet 2. februar 2010 Feks hvis det er noen som har dårlig råd også er det noen som hvisker "har du sett for en kjip gave den-og-den kjøpte...er det mulig!" ... har opplevd det selv, ikke mot meg personlig, men så at det skjedde i et bryllup. Herregud! Gjør folk slik? Det sier virkelig mest om mental fattigdom hos den som står bak uttalelsen.
Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2010 #13 Skrevet 2. februar 2010 hvem sitt bryllup er det egentlig? brudeparet eller gjestenes? det er brudeparet sin dag og dermed kan de bestemme selv! da får heller gjestene bare surve seg hjem igjen hvis de ikke liker måten brudeparet styrer SIN dag på. bryllups dagen er en dag for å feire kjærligheten mellom brudeparet! gjestene har strengt tatt ikke "en dritt" å si
Christal Skrevet 2. februar 2010 #14 Skrevet 2. februar 2010 hvem sitt bryllup er det egentlig? brudeparet eller gjestenes? det er brudeparet sin dag og dermed kan de bestemme selv! da får heller gjestene bare surve seg hjem igjen hvis de ikke liker måten brudeparet styrer SIN dag på. bryllups dagen er en dag for å feire kjærligheten mellom brudeparet! gjestene har strengt tatt ikke "en dritt" å si .. Ikke en dritt å si .. men å kjøpe dyre gaver som man aldri får se er helt ok? Må si meg enig med flere oppgjennom tråden, å ikke vise frem gavene på gavebord er småling og veldig utakknemlig!
Rosalie Skrevet 2. februar 2010 #15 Skrevet 2. februar 2010 Dette er ikke ment som surmaget kritikk til de som velger å gjøre ting annerledes, men jeg må innrømme at jeg som gjest ville synes det var litt stusselig om gavene ikke var stilt ut. Det er liksom litt av "attraksjonen" ved et bryllup, og en fin ice-breaker. Jeg har ikke tall på hvor mange hyggelige slektninger/ukjente venner av brudeparet jeg har hatt koselige samtaler med ved gavebord opp gjennom tiden, og da ofte med utgangspunkt i en original gave. Å kikke på gavene er koselig, og jeg vedkjenner gjerne at jeg er litt nysgjerrig, og spent på hva brudeparet får Jeg er enig i denne. Jeg hadde blitt særdeles paff om bryllupsgavene ikke skulle åpnes før dagen etter. For øvrig er det fler og fler i min krets som velger å ikke pakke inn bryllupsgavene. Dette for å spare miljøet for gavepapir, som jo er noe skikkelig svineri.
Gjest Gjest Skrevet 2. februar 2010 #16 Skrevet 2. februar 2010 .. Ikke en dritt å si .. men å kjøpe dyre gaver som man aldri får se er helt ok? Må si meg enig med flere oppgjennom tråden, å ikke vise frem gavene på gavebord er småling og veldig utakknemlig! utakknemmelig???? seriøst det er det dummeste jeg har hørt! veldig veldig glad for at jeg ikke har deg i mitt bryllup da isåfall. hva man ikke skal gjøre for gjestene sine, de skal ha perfekt mat, fri bar, dokurv og alt mulig annet! vi forventer ikke dyre gaver, vi forventer gjester som vil dele dagen med oss vi, og ikke henge seg opp i om bryllupet er lagt opp til en standard som dekker gjestenes behov gjennom hele dagen. det er tross alt en dag som er til for å feire vår kjærlighet til hverandre, ikke en dag hvor gjestene skal se og vurdere evt gaver!
Christal Skrevet 2. februar 2010 #17 Skrevet 2. februar 2010 utakknemmelig???? seriøst det er det dummeste jeg har hørt! veldig veldig glad for at jeg ikke har deg i mitt bryllup da isåfall. hva man ikke skal gjøre for gjestene sine, de skal ha perfekt mat, fri bar, dokurv og alt mulig annet! vi forventer ikke dyre gaver, vi forventer gjester som vil dele dagen med oss vi, og ikke henge seg opp i om bryllupet er lagt opp til en standard som dekker gjestenes behov gjennom hele dagen. det er tross alt en dag som er til for å feire vår kjærlighet til hverandre, ikke en dag hvor gjestene skal se og vurdere evt gaver! Ja, faktisk utakknemlig, det syns jeg. Og jeg kan med hånden på hjertet si at jeg har aldri gjennom et langt liv og mange bryllup vært med på at brudeparet har tatt gavene for seg selv og pakket dem opp og ikke vist dem frem. For meg er dette helt uforståelig. Og du nevner å gjøre dagen perfekt for dere og feire DERES kjærlighet, hvorfor gi gaver i det hele tatt? Kjærligheten blir jo ikke sterkere eller bedre av den grunn. ' Jeg syns det er så veldig mange sære ideer her inne. Og faktisk så virker det nesten slik at det er mer fokus på gaver og gavelister enn fokus på hva dagen egentlig handler om, to mennesker som velger å leve livet sammen. Vi har ikke lagt ut gaveliste og det er ingenting vi ønsker oss, vi har det vi trenger. Vi skal heller lage en stor fest for oss og gjestene og de pakkene som evt skulle komme blir satt ut på et bord slik at ALLE får se, kommentere og diskutere gavene.
Fluffe Skrevet 2. februar 2010 #18 Skrevet 2. februar 2010 man er ikke utaknemmelig forde man ikke har plass til gavene. er mere gjestene som da er for opptatt i at bryllupet skal være som alle andre
Gjest Ludovie Skrevet 2. februar 2010 #19 Skrevet 2. februar 2010 Jeg har vært i et par bryllup hvor brudeparet har valgt å vente med oppakkingen til dagen etter. I ett av tilfellene var det fordi de ville pakke opp gavene sammen, i ro og fred. Jeg synes også at det kan være fint å kikke på gavebordet i bryllup. Men hvis brudeparet av diverse årsaker ikke ønsker å stille ut gavene på den måten, har jeg da ingenting imot det - jeg ville på ingen måte stilt spørmsål ved det. Alle har da sin måte de ønsker å gjøre ting på.
Gjest Gjest_marie_* Skrevet 2. februar 2010 #20 Skrevet 2. februar 2010 Hvorfor skulle jeg være redd for at noen andre skal pakke opp gavene for meg? Vi har tenkt å åpne pakkene selv dagen etterpå, og gleder oss til det! Ifølge min forlovede blir det da lettere å huske hvem som har gitt hva, og det er jo en glede å få se arbeidet som er lagt ned i innpakkingen også. Dessuten blir det ikke så mye tid mellom kirken og festen, og jeg vil at gjestene våre skal få slappe av og nyte dagen, og ikke bli hyret som gaveoppakker, for som det sies lenger opp i tråden: Det er mye arbeid i å pakke opp og merke hvem som har gitt hva.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå