Gjest Gjest Skrevet 28. januar 2010 #1 Skrevet 28. januar 2010 Har en på 14 som sammen med en kamerat liker å sitte på huska på lekeplassen å prate. I går så satt de der i 19.30 tiden da en voksen kom å jaget dem vekk og sa at de får finne seg andre steder å henge for lekeplassen var for små barn. Det var andre gangen på kort tid de ble jaget vekk der i fra, av den samme personen. Hva mener dere? Bør ikke 14-åringer få være på lekeplassen? Nå sitter de der på kveldstid da det er blitt mørkt og det er vel ikke så mange småbarn ute å leker da (ikke der jeg bor i hvertfall). Så jeg klarer ikke helt å se at dette skulle være noe problem. Ikke gjør de noe ugang heller.
Gjest brutal_mann Skrevet 28. januar 2010 #2 Skrevet 28. januar 2010 Jag heller vekk den idioten av en mann.
livesen Skrevet 28. januar 2010 #3 Skrevet 28. januar 2010 Har en på 14 som sammen med en kamerat liker å sitte på huska på lekeplassen å prate. I går så satt de der i 19.30 tiden da en voksen kom å jaget dem vekk og sa at de får finne seg andre steder å henge for lekeplassen var for små barn. Det var andre gangen på kort tid de ble jaget vekk der i fra, av den samme personen. Hva mener dere? Bør ikke 14-åringer få være på lekeplassen? Nå sitter de der på kveldstid da det er blitt mørkt og det er vel ikke så mange småbarn ute å leker da (ikke der jeg bor i hvertfall). Så jeg klarer ikke helt å se at dette skulle være noe problem. Ikke gjør de noe ugang heller. synes dette høres helt utrolig ut. Alle har lov å være på en offentlig lekeplass. dersom 14 åringene hadde plaget små barn eller satt sprøyter med heroin som de bare slapp fra seg , da kunne jeg skjønt det . Antagelig bare en eller annen dust som mener at h'n eier lekeplassen . be 14 åringen si til vedkommende neste gang at h'n må henvende seg til deg .
Gjest Iah Skrevet 28. januar 2010 #4 Skrevet 28. januar 2010 Så lenge de ikke okkuperer huskene når mindre barn har lyst til å bruke dem ser jeg virkelig ikke problemet.
Nimorna Skrevet 28. januar 2010 #5 Skrevet 28. januar 2010 Den voksne virker å være litt... spesiell, mildt sagt. Om ungdommene ikke gjør noe galt må de vel få være hvor vil, når de vil!
livesen Skrevet 28. januar 2010 #6 Skrevet 28. januar 2010 Så lenge de ikke okkuperer huskene når mindre barn har lyst til å bruke dem ser jeg virkelig ikke problemet. er det okkupasjon om 14 åringer runser ?(husker)
Gjest Gjest Skrevet 28. januar 2010 #7 Skrevet 28. januar 2010 er det okkupasjon om 14 åringer runser ?(husker) 14 åringer bør overlate dissene til småungene!
livesen Skrevet 28. januar 2010 #8 Skrevet 28. januar 2010 14 åringer bør overlate dissene til småungene! Hvorfor det , om de liker å runse ? Har småungene mere rett på runsene ?
Gjest Iah Skrevet 28. januar 2010 #9 Skrevet 28. januar 2010 er det okkupasjon om 14 åringer runser ?(husker) Ja, jeg synes små barn har mer rett på lekeapparatene på en lekeplass en fjortiser.
Gjest Gjest Skrevet 28. januar 2010 #10 Skrevet 28. januar 2010 Jeg syns også små barn har mer rett på lekeapparater enn 14åringer. Jeg syns vel heller ikke såå mye om at fjortiser henger på lekeplasser når det er barn der, med mindre de er flinke til å inkludere seg selv i hva som skjer på lekeplassen og ikke blir skremmende for barna. Men, sitter de der på kveldstid når det ikke er andre barn til stede, ja da er det en helt annen sak..
livesen Skrevet 28. januar 2010 #11 Skrevet 28. januar 2010 Ja, jeg synes små barn har mer rett på lekeapparatene på en lekeplass en fjortiser. javel, jeg er ikke enig med deg , da får vi være enige om at vi er uenige
Nimorna Skrevet 28. januar 2010 #12 Skrevet 28. januar 2010 14 åringer bør overlate dissene til småungene! Runsene bør da heller gå på omgang slik at alle får brukt dem. Man kan sitte på dem en stund og så overlate plassen til noen andre. Dette gjelder jo småunger såvel som 14-åringer. Men man gidder vel uansett ikke sitte på runsene i timevis. TS sa jo også at det ikke var småunger der og at det var ganske seint, da ser i hvert fall ikke jeg problemet. Tviler uansett på at tenåringer ville giddet å sitte på en lekeplass full av støyende unger, så det problemet løser vel seg selv
Shade Skrevet 28. januar 2010 #13 Skrevet 28. januar 2010 Ja, jeg synes små barn har mer rett på lekeapparatene på en lekeplass en fjortiser. Selvfølgelig! Det er jo barna lekeplassen er der for. Hehe oppi tankene mine så jeg plutselig for meg meg selv sittende på en huske mens jeg nektet å gi den fra meg til barna Men for å ikke spore av tråden enda mer så får jeg gå tilbake til tema Nei han har ingen rett til å jage vekk din sønn og vennen hvis de bare sitter der og henger. Men det kan jo tenkes at det er flere ungdommer som bruker stedet som en plass å henge og at enkelte av de drikker, laget level e.l. og at den gamle mannen tror din sønn+ venn er en av de. Si til din sønn at han skal be den gamle mannen ringe deg hvis det skulle skje igjen du
livesen Skrevet 28. januar 2010 #14 Skrevet 28. januar 2010 Selvfølgelig! Det er jo barna lekeplassen er der for. Hehe oppi tankene mine så jeg plutselig for meg meg selv sittende på en huske mens jeg nektet å gi den fra meg til barna det pleier jeg å gjøre , moahahahaw , jeg er ond, ond til the bone !
leirbål Skrevet 28. januar 2010 #15 Skrevet 28. januar 2010 Jeg synes ikke at et lite barn har større krav til å sitte på en huske enn en tenåring. Hvis tenåringen bruker den som en stol bør h*n flytte seg, men ikke hvis de husker. Selvsagt er det ikke greit å holde av en huske veldig lenge, men det er jo ikke det de gjør her. Når det gjelder å jage tenåringene derfra hadde jeg forlangt å få se hvilken regel han følger for å gjøre dette. De som har ansvaret for lekeplassen har sansynligvis ikke laget en regel om øvre aldersgrense for å være der uten småbarn.
Gjest Gjest Skrevet 28. januar 2010 #16 Skrevet 28. januar 2010 Når det gjelder å jage tenåringene derfra hadde jeg forlangt å få se hvilken regel han følger for å gjøre dette. De som har ansvaret for lekeplassen har sansynligvis ikke laget en regel om øvre aldersgrense for å være der uten småbarn. Man behøver ikke ha regler for alt mulig. Det står ikke i loven at det er forbudt å varmetørke kattepuser i mikrobølgeovnen heller. Lekeplasser er laget for at barn skal kunne leke der. Barn leker på dagtid. Hvis voksne eller ungdommer henger litt på huska etter leggetid, er det såklart uproblematisk, men jeg synes at fjortisen til TS kan henge et annet sted på dagtid. Normale fjortiser har da annet å gjøre enn å sitte og disse.
Harlekin Skrevet 28. januar 2010 #17 Skrevet 28. januar 2010 Lekeplasser er offentlige steder, ergo har alle lov til å være der. Så ingen voksne på power-trip kan jage ungdommer vekk derfra, med mindre de begår ulovligheter, da. Off-topic, i fjortenårsalderen er det vel veldig vanlig å "henge" rundtomkring? Hva er vel bedre å foreta seg enn å være med venner og prate?
Nimorna Skrevet 28. januar 2010 #18 Skrevet 28. januar 2010 Man behøver ikke ha regler for alt mulig. Det står ikke i loven at det er forbudt å varmetørke kattepuser i mikrobølgeovnen heller. Lekeplasser er laget for at barn skal kunne leke der. Barn leker på dagtid. Hvis voksne eller ungdommer henger litt på huska etter leggetid, er det såklart uproblematisk, men jeg synes at fjortisen til TS kan henge et annet sted på dagtid. Normale fjortiser har da annet å gjøre enn å sitte og disse. Bare for å rydde én misforståelse ut av veien så er dyreplageri forbudt. Når det gjelder runser har jeg aldri sett at noen har laget et problem ut av dette. Om fjortenåringene sitter 5-10 minutter på dissene og prater så er ikke dette verdens undergang. Man kan vente noen minutter og se om de flytter seg om ungene blir utålmodige, eller så kan man spørre dem høflig om de kan flytte seg. Småungene har uansett bare godt av å lære seg at hele verden ikke tilpasses deres ønsker og at man av og til må vente på tur/be pent.
leirbål Skrevet 28. januar 2010 #19 Skrevet 28. januar 2010 Bare for å rydde én misforståelse ut av veien så er dyreplageri forbudt. Når det gjelder runser har jeg aldri sett at noen har laget et problem ut av dette. Om fjortenåringene sitter 5-10 minutter på dissene og prater så er ikke dette verdens undergang. Man kan vente noen minutter og se om de flytter seg om ungene blir utålmodige, eller så kan man spørre dem høflig om de kan flytte seg. Småungene har uansett bare godt av å lære seg at hele verden ikke tilpasses deres ønsker og at man av og til må vente på tur/be pent. Veldig enig.
Gjest Basun Skrevet 28. januar 2010 #20 Skrevet 28. januar 2010 Jeg synes flere burde ta seg en tur på lekeplassen, jeg. Både ungdommer og voksne. Gratis trim mens man har det gøy. Foretrekker den lokale lekeplassens hinderløype fremfor benkpress på SATS. En venn av meg som er nærmere 30 var sykemeldt pga. depresjon. Vi tok ham med på lekeplassen, spilte litt ball, kasta gris, husket litt. Dette hjalp ham ut av depresjonen (nei, selvsagt blir man ikke kurert for depresjon av å leke et par timers tid, men for ham var dette det første positive som hadde skjedd på lenge og drahjelp til å komme seg videre). Man skal ikke være så redd for å være barnslig så lenge man kan være voksen når det trengs. En 14-åring er fortsatt et barn i mine øyne, og det skulle bare mangle om de ikke fritt kunne benytte seg av lekeplassen. Synes ikke småbarn har mer rett til lekene, men alle burde ta hensyn og ikke okkupere samme lekeapparat for lenge om gangen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå