Gjest Carianne Skrevet 2. september 2003 #1 Skrevet 2. september 2003 Hva er sikre tegn på at han ikke bare er ute etter en ting?
Gjest Anonymous Skrevet 2. september 2003 #2 Skrevet 2. september 2003 Det finnes ikke sikre tegn på dette. Du har 2 muligheter: 1. ha sex med han og se om han forsvinner. 2. vente med å ha sex med han for å se hvor lenge han gidder å vente. Bare være klar over at venter du for lenge vil han kanskje plutselig en dag være borte. Det er grenser for hvor lenge en gutt gidder å være sammen med en jente han er glad i uten å få det herligste av alt, nemlig kos i sengen. Det hører med når man skal være kjærester.
VesleBråka Skrevet 2. september 2003 #3 Skrevet 2. september 2003 Vent med å ha sex med ham til han faller litt for deg, knytter seg til deg. Bli litt kjent med hverandre, personlighet og humor osv. før dere utforsker genitaliene.
Gjest Frida;) Skrevet 2. september 2003 #4 Skrevet 2. september 2003 Vent med å ha sex med ham til han faller litt for deg' date=' knytter seg til deg. Bli litt kjent med hverandre, personlighet og humor osv. før dere utforsker genitaliene.[/quote'] Enig med VesleBråka
Gjest Anonymous Skrevet 2. september 2003 #5 Skrevet 2. september 2003 Er folk overfokusert på sex? Eller snakker vi om 18-åringer her?
Gjest GreenSky Skrevet 3. september 2003 #6 Skrevet 3. september 2003 Hva er sikre tegn på at han ikke bare er ute etter en ting? Hva er denne tingen, da?
Suzy Skrevet 3. september 2003 #7 Skrevet 3. september 2003 Vent med å ha sex med ham til han faller litt for deg, knytter seg til deg. Bli litt kjent med hverandre, personlighet og humor osv. før dere utforsker genitaliene. PØH! Ikke vent for å vente. Ha sex med ham akkurat når det passer deg og ta for gitt at han liker deg akkurat slik du er... Forøvrig enig i å bli best mulig kjent først da - utover det er det ingen sikre måter å vite det på. Suzy
Sandman Skrevet 3. september 2003 #8 Skrevet 3. september 2003 Menns hovedmotiv for å ville innlede et forhold til en kvinne, er sex. Det kan det ikke være tvil om. Men det hender det blir et forhold av det som også inkluderer andre ting, og da... og disse er det alltid koselig å ta med på kjøpet. :blunke:
Gjest GreenSky Skrevet 3. september 2003 #9 Skrevet 3. september 2003 Menns hovedmotiv for å ville innlede et forhold til en kvinne, er sex. Det kan det ikke være tvil om. Men det hender det blir et forhold av det som også inkluderer andre ting, og da... og disse er det alltid koselig å ta med på kjøpet. :blunke: Hvaaaa? Nei, nei, nei! Jeg nekter å tro at menn er så enkle/overflatiske vesner! *dypt sjokkert*
Sandman Skrevet 3. september 2003 #10 Skrevet 3. september 2003 Hvaaaa? Nei, nei, nei! Jeg nekter å tro at menn er så enkle/overflatiske vesner! *dypt sjokkert* Selve HOVEDMOTIVET er ikke så mye annerledes for kvinners vedkommende, selv om dere prøver i blant prøver å innbille verden noe annet... :blunke: ....men er det ikke fint'a.....at vi via primitiv sexdrift kan få slike tilleggsprodukter som en god venn av motsatt kjønn, et sosialt samvær i dagliglivet, felles barn osv...?
Gjest GreenSky Skrevet 3. september 2003 #11 Skrevet 3. september 2003 Selve HOVEDMOTIVET er ikke så mye annerledes for kvinners vedkommende, selv om dere prøver i blant prøver å innbille verden noe annet... :blunke: ....men er det ikke fint'a.....at vi via primitiv sexdrift kan få slike tilleggsprodukter som en god venn av motsatt kjønn, et sosialt samvær i dagliglivet, felles barn osv...? Næmmen, kjære vene... Hovedgrunnen til at jeg blir sammen med en en fyr, er ikke fordi jeg har lyst til å pu*** han. Hvis det er hovedårsaken til å inngå forhold, da er det vel strengt tatt ikke vits å inngå noe forhold da i det hele tatt da, en kan jo bare feie over hverandre. Nei, du, den må du lenger ut på landet med. (beklager avsporingen)
Gjest Kinga Skrevet 3. september 2003 #12 Skrevet 3. september 2003 Vi kan jo ta tak i noen primitive teorier om at menn grunnleggende er ute etter aa spre sine gener, men kvinner er ute etter relasjoner som ivaretar tryggheten rundt det froet som er saadd hos henne. Hvem er ute etter bare èn ting, egentlig?
Gjest GreenSky Skrevet 3. september 2003 #13 Skrevet 3. september 2003 Jo, Kinga, men de teoriene tror jeg ikke egentlig helt på. Er det egentlig teorier, eller er det bare myter/"sannheter" som har blitt repetert så ofte, at det til slutt blir "fakta".
Sandman Skrevet 3. september 2003 #14 Skrevet 3. september 2003 GreenSky... man bruker som regel å LIKE den personen man vil innlede et forhold til, og som man derfor gjerne vil ha sex med. ....man vil som regel ikke innlede forhold med hovedformål sex, med alle man møter av motsatt kjønn... ....det er da ikke så vanskelig å skjønne at sexlysten er fundamental i slike prosesser....? Man innleder da ikke et forhold til en kvinne fordi man godt kunne tenke seg henne som mor til sine barn, og som en god venn i dagliglivet...? ...og derfor får sex "med på kjøpet" som tilleggsprodukt? ...rekkefølgen er kommer nok ikke i den orden... ....tror du det, er du nok en smule naiv... :blunke:
Gjest Kinga Skrevet 3. september 2003 #15 Skrevet 3. september 2003 En annen teori er at menn sier det "som det er", mens kvinner liker aa "pynte paa" tingene. Derav Sandmanns direkte sex-teorier og Greensky's uvillighet til aa akseptere klumsete utbusinger... Er det ikke herlig?
Gjest GreenSky Skrevet 3. september 2003 #16 Skrevet 3. september 2003 GreenSky... man bruker som regel å LIKE den personen man vil innlede et forhold til, og som man derfor gjerne vil ha sex med. ....man vil som regel ikke innlede forhold med hovedformål sex, med alle man møter av motsatt kjønn... ....det er da ikke så vanskelig å skjønne at sexlysten er fundamental i slike prosesser....? Man innleder da ikke et forhold til en kvinne fordi man godt kunne tenke seg henne som mor til sine barn, og som en god venn i dagliglivet...? ...og derfor får sex "med på kjøpet" som tilleggsprodukt? ...rekkefølgen er kommer nok ikke i den orden... ....tror du det, er du nok en smule naiv... :blunke: Sandman! Ja, jeg ER naiv, bare så det er avklart! Jeg er heller ikke uenig i det du skriver. Det var dette sitatet: "Menns hovedmotiv for å ville innlede et forhold til en kvinne, er sex. Det kan det ikke være tvil om." jeg reagerte på. Ellers så er vi enige!
Sandman Skrevet 3. september 2003 #17 Skrevet 3. september 2003 Sandman! Ja, jeg ER naiv, bare så det er avklart! Jeg er heller ikke uenig i det du skriver. Det var dette sitatet: "Menns hovedmotiv for å ville innlede et forhold til en kvinne, er sex. Det kan det ikke være tvil om." jeg reagerte på. Ellers så er vi enige! Hvis du fortsatt protesterer på at sex er hovedmotivet i en slik innledende fase, så er vi kanskje ikke så enige likevel... husk at "hovedmotivet" ikke nødvendigvis er ensbetydende med HELE motivet... :blunke:
Gjest Anonymous Skrevet 3. september 2003 #18 Skrevet 3. september 2003 Hallo? sandmann eller hva du kaller deg.. Du får faktisk ikke kreditt fordi du er så forbannet ærlig. Du virker jo bare umoden og lite reflektert. Menn som kvinner finner sin partner i hovedgrunn for å lage flere barn i denne verden. Forplante seg videre og føre genene og menneskene videre. Sex er en nytelse som er til får å gjøre det mer interessant og spennende ikke minst godt å føre menneskeheten videre. Det er ingen her som er naiv bortsett fra deg som tror at alle andre menn er like deg selv, sexen er noe som driver oss. Ikke meningen med livet..! Vi fører ikke menneskene videre bare fordi sex fører til nye mennesker.. hvor gammel er du?
lillesol20 Skrevet 3. september 2003 #19 Skrevet 3. september 2003 En ting er iallefall sikkert- vær veldig skeptisk til en gutt/mann som sier at han elsker deg etter å bare ha kjent deg noen uker/måneder.
Sandman Skrevet 4. september 2003 #20 Skrevet 4. september 2003 Hallo? sandmann eller hva du kaller deg.. Du får faktisk ikke kreditt fordi du er så forbannet ærlig. Du virker jo bare umoden og lite reflektert. Menn som kvinner finner sin partner i hovedgrunn for å lage flere barn i denne verden. Forplante seg videre og føre genene og menneskene videre. Sex er en nytelse som er til får å gjøre det mer interessant og spennende ikke minst godt å føre menneskeheten videre. Det er ingen her som er naiv bortsett fra deg som tror at alle andre menn er like deg selv, sexen er noe som driver oss. Ikke meningen med livet..! Vi fører ikke menneskene videre bare fordi sex fører til nye mennesker.. hvor gammel er du? ...har vanskelig for å se de store meningsforskjellene mellom deg, gjest, og meg.... den eneste forskjellen må i så fall være at et godt parforhold også fyller våre liv med mye annet verdifullt som ikke er sexrelatert.. DET...ser visst ikke du.. ..hørte jeg noen sa umoden og lite reflektert...?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå