Gjest Gjest Skrevet 26. januar 2010 #1 Skrevet 26. januar 2010 Jeg har funnet ut at en vippetang vil gi øynene mine det lille ekstra de mangler, men er i ferd med å gå meg vill i jungelen av alternativer! Så en til 29.50 kr på H&M i dag, en annen til 99 på Vita, så har Feelunique fra Tweezerman til 13£, og en til rundt 15 fra Shisheido. Og så er det de elektriske variantene da, det kryr jo av dem også. Hva er best? Er den til 29.50 kr like god som den til 13£? Er elektrisk bedre enn manuell? Er det sant at de elektriske sluker batteri?
daisy_dee Skrevet 26. januar 2010 #2 Skrevet 26. januar 2010 Jeg har funnet ut at en vippetang vil gi øynene mine det lille ekstra de mangler, men er i ferd med å gå meg vill i jungelen av alternativer! Så en til 29.50 kr på H&M i dag, en annen til 99 på Vita, så har Feelunique fra Tweezerman til 13£, og en til rundt 15 fra Shisheido. Og så er det de elektriske variantene da, det kryr jo av dem også. Hva er best? Er den til 29.50 kr like god som den til 13£? Er elektrisk bedre enn manuell? Er det sant at de elektriske sluker batteri? Hei! Jeg har den til 29,50,- fra H&M og jeg får ALLTID komplimenter for øynene min! Har faktisk brukt den vippetangen siden videregående, og nå er jeg 23 - uten å ha fått stygge, slitte vipper.. Jeg er ihvertfall strålendes fornøyd med den! også holdes fasongen hele dagen! Skal man virkelig forsikre seg om at bøyen holder seg, kan man bare føne vippetangen bitte litt varm - og da har du med en gang en "elektrisk" vippetang! Men om denne er minst skadelig aner jeg ikke da..jeg har ihvertfall bare gode erfaringer med typen!
Gjest Gjest_Appelsin_* Skrevet 26. januar 2010 #3 Skrevet 26. januar 2010 Jeg har også den fra H&M og er fornøyd med det. Den gir meg akkurat det resultatet jeg ønsker. Og som Daisy dee nevner så er det å føne vippetanga varm et lurt triks :-) Eneste en må vere påpasselig med tenker jeg da, er å bytte ut den gummien som kommer i kontakt med vippene når en klemmer tanga sammen, da denne blir hard med tida. Har aldri opplevd det selv men det sies at hard gummi kan brekke vippene. Vet en får kjøpt slik gummi i egne pakker men siden vippetanga er så billig har jeg brukt å kjøpe en ny når jeg har hatt tanga en stund.
Gjest cimi Skrevet 26. januar 2010 #4 Skrevet 26. januar 2010 Elektrisk er BEST! Brukt begge deler, men med den elektriske (Modelco har en bra) får man heeelt syke vipper, de blir så lange og fien, blikket blir så åpent og pent. Men ja, de sluker batteri!!!
MiniMuffin Skrevet 26. januar 2010 #5 Skrevet 26. januar 2010 Jeg brukte også den fra h&m en god stund. Grei nok den. Men når jeg byttet til en litt dyrere merket jeg stooor forskjell. Jeg er avhengig av vippetang. Nå bruker jeg cosmopolitan som er kjøpt på cubus. Den kostet 70 ca, så det er liksom ikke så veldig mye dyrere pluss at den har bedre kvalitet.
Mischa Skrevet 26. januar 2010 #6 Skrevet 26. januar 2010 Akkurat nå bruker jeg Shu Uemura sin Den er jo blitt et kultprodukt! Det er ikke såå stor forskjell fra H&M sin, men problemet med den fra H&M var at tangen ikke var bred nok, fikk ikke plass til alle vippene!
daisy_dee Skrevet 26. januar 2010 #7 Skrevet 26. januar 2010 problemet med den fra H&M var at tangen ikke var bred nok, fikk ikke plass til alle vippene! Noen som har det!
Lilandry Skrevet 26. januar 2010 #9 Skrevet 26. januar 2010 e.l.f. har jo en billig til 16.35,-! Jeg venter den i posten, så det blir spennende å prøve... Har aldri brukt vippetang før heller jeg! :gjeiper: Men, skal en bestille derfra må en kanskje handle litt mer enn bare den, for portoen koster jo...
Gjest Heidie Skrevet 27. januar 2010 #10 Skrevet 27. januar 2010 e.l.f. har jo en billig til 16.35,-! Jeg venter den i posten, så det blir spennende å prøve... Har aldri brukt vippetang før heller jeg! :gjeiper: Men, skal en bestille derfra må en kanskje handle litt mer enn bare den, for portoen koster jo... Den til elf er den beste jeg noen gang har prøvd. HM sin kan ikke måle seg med denne!
PecanPie Skrevet 27. januar 2010 #11 Skrevet 27. januar 2010 For mine vipper er det kun varme som fungerer, så jeg bruker elektrisk. De sluker batteri, men det løser jeg enkelt ved å ta ut batteriet mellom hver gang jeg bruker den. Derfor kjøper jeg også den billige varianten (sjekk ut Vita eller Cubus), siden den blir mer slitt ved at den åpnes så ofte.
Stellia Skrevet 27. januar 2010 #12 Skrevet 27. januar 2010 Jeg er fornøyd med vippetangen fra Shu Uemura. Har prøvd de fleste, inkl. elektrisk, som ikke funket på meg i det hele tatt. Jeg bruker føneren på vippetangen litt før bruk, slik at tangen er middels varm. Varme får som kjent strukturen til å endre seg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå