Gjest Gjest Skrevet 19. januar 2010 #1 Skrevet 19. januar 2010 Jeg skal i et stort selskap om en stund og vil ha pene negler og hender. Men jeg har så mye tørr hud rundt neglene, og det er umulig å få lagt neglelakk pent når alt under er så stygt. Neglbåndene er også tørre og stygge. Finnes det en krem eller en anne vidunderkur som kan få disse neglene til å bli pene? Alle råd tas imot med stor takk.
Gjest Gjest Skrevet 20. januar 2010 #2 Skrevet 20. januar 2010 Ta deg en runde med manikyr http://www.hildechristina.com/how-to-manikyr-hjemme. Om du ikke har anelse hvordan du bør gjør noe, anbefaler jeg deg å ta manikyr hos proffesjonelle først, så du ser hvordan det gjøres. Spesielt om du ikke vet hvordan du bruker neglebåndklipper. En neglolje er virkelig cluet for å få huden rundt myk og god. Også kanskje kjøpe NAILTIQUES NAIL PROTEIN FORMULA (1,2,3). Hver formula er for en type negler. Jeg feks bruker formula 3 som er for harde negler uten fleksibilitet. 1 er for "normale" myke og sterke negler, mens 2 er for svake negler.
Humleblomst Skrevet 20. januar 2010 #3 Skrevet 20. januar 2010 Jeg hadde en stund veldig tørre negler som fliset seg mye opp. Problemet forsvant da jeg gned olivenolje på neglene/hendene og lot det virke i 10-15 min før jeg vasket det av igjen. Det er kanskje verdt å forsøke før du bruker masse penger på manikyr?
Ping! Skrevet 20. januar 2010 #4 Skrevet 20. januar 2010 Ja! Varm opp vann og ha det i en skål eller bolle. Hell 2 ss med olivenolje oppi og la fingrene være nedi i 15 min. Så er det bare å tørke av med et håndkle Jeg gjør dette hver gang jeg legger ny neglelakk, så hver femte dag eller noe. Har også en negleolje jeg smører med nesten hver dag.
Gjest Raptuza Skrevet 20. januar 2010 #5 Skrevet 20. januar 2010 Har hørt av ei venninne at mandelolje fungerer bra mot tørre negler og negleband. Har ikkje forsøkt sjølv, men det er jo rimelig og enkelt å forsøka smøra med deg. Ho sa forresten at litt mandelolje i lengdane på håret gjer det blankt, og det var håret hennas...!!
Gjest Gjest_kari_* Skrevet 20. januar 2010 #6 Skrevet 20. januar 2010 Jeg har fått kjempefine negler etter jeg begynte å bruke: Sheasmør med E-Vitamin, kaldpresset økologisk olivenolje, Lavendel og Teatree Uren hud Hard hud Sprekker Hudskader Neglesopp Sprukne/flisete negler Innhold økologisk uraffinert sheasmør (fair trade shea butter), kaldpresset økologisk vegetabilsk olje av oliven, naturlig e-vitamin, 100% ekte eteriske oljer av lavendel og teatre.
Gjest Gjest_Berit_* Skrevet 21. januar 2010 #7 Skrevet 21. januar 2010 Enig med deg Kari. Sheasmør har virkelig hjulpet meg også. Kjøper den på www.urtekosmetikk.no
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå