Gå til innhold

Barns adfers påvirkes allerede i svangerskapet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

En fridag tidligere i uka ble jeg sittende å se på Dr. Phil på TV 3. Normalt sett synes jeg dette er et dritprogram, men denne gangen handlet det om trassige unger. Innslagene i programmet er korte, og han kommer sjeldent med noen konkrete løsninger på problemer som tas opp (det lille jeg har sett av programmet tidligere). Men denne gangen bet jeg meg merke i noe han sa:

At hvordan barnet har det under svangerskapet vil påvirke barnets adferd videre. Det første innslaget var om ei jente på 3-4 år. Hun var langt fra planlagt, foreldrene ennå gikk på skole. Jeg antar dette hadde ført til mange frustrasjoner under svangerskapet. Dr. Phil sammenlignet det med en mor som hadde prøvt i mange år, og som lykkelig mediterte under svangerskapet (satt på spissen). Det ville klart være forskjell på disse ungene.

Det ble ikke sagt så mye mer om selve svangerskapet, resten handlet om de konkrete "trassige" barna. Men det fikk meg til å lure på om han har rett i det han sier. I mitt tilfelle kan det godt være noe i det. Men man kan selvsagt ikke legge all skyld på hva som hendte i svangerskapet. Det blir litt for enkelt.

Noe som har noe tanker om dette?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...