Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hoy godt folk!

Skal seinere idag framføre 3 sanger for første gang.

Nervøsiteten har foreløpig ikkje tatt tak i kroppen enda.

Så er det andre med sang erfaring som har nokre gode tips ang nervøsitet og slikt :) ?

Skal framføre Ol' Man River, You Raise Me Up og Sarah Maclachlan sin Angel sang, så det blir spennande. hehe, kjem til å pisse på meg på vei inn døra :P

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kjør hardt ,kjør stil :briller2:

Når du først er igang forsvinner nervøsiteten :)

Skrevet
Kjør hardt ,kjør stil :briller2:

Når du først er igang forsvinner nervøsiteten :)

hehe, skal gi dei bakoverseis.

Håper på det :D

Skrevet

Ja, det er veldig vanlig å få høy puls! Prøv å huske å puste mens du synger, det er lett å glemme når man er nervøs, og da ender man opp med veldig skjelvende hvin. Been there, done that! Husk også å ikke synge for fort og prøv å forhindre at du øker takten.

Ikke se i gulvet, men opp og fram. Rett deg opp. Kikk litt over hodene til publikum dersom du ikke vil se på noen direkte. Ikke hold noter eller tekstark foran munnen, det kaster lyden tilbake på en ugunstig måte. Skal du holde ark/noter, hold dem et stykke foran deg, og sørg for at de ikke skjermer ansiktet. Se bare ned på arket tidvis, sørg for å se opp mest mulig. Det er også vanlig å komme inn på scenen fra venstre, men det er selvsagt ikke krise å bryte dette.

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...