Gjest Gjest_Inga_* Skrevet 12. januar 2010 #1 Skrevet 12. januar 2010 Meldingen "Web Content Protection er ikke aktivert. Start på nytt." dukker ofte opp etter at vi har vært på internett en stund. For å kunne fortsette på internett, må vi da restarte maskinen. Noen som vet hvordan vi kan bli kvitt dette problemet? Meldingen kommer opp på velkjente nettsider, så den kommer ikke på grunn av at vi har gått inn på tvilsomme nettsider.
Gjest Gjest Skrevet 30. januar 2010 #2 Skrevet 30. januar 2010 Neii... nå trodde jeg noen hadde svart på dette, for akkurat det samme skjer meg! Ufattelig irriterende.
Gjest vind Skrevet 7. februar 2010 #3 Skrevet 7. februar 2010 herregud - jeg kan ikke få gitt til uttrykk hvor jævlig irriterende denne feilen er !!! den oppstår hver gang jeg har vært på nettet en stund, lukker nettleseren for så å starte den opp igjen - og jaggu blir jeg ikke tvunget til å restarte pc-en hver bidige gang også har lagt merke til at det hovedsaklig var Parental Control som blokkerte nettet før...men i det siste har det vært mas om Web Content Protection, så jeg vet ikke hva...asdf
Gjest Roger Skrevet 17. mars 2010 #4 Skrevet 17. mars 2010 herregud - jeg kan ikke få gitt til uttrykk hvor jævlig irriterende denne feilen er !!! den oppstår hver gang jeg har vært på nettet en stund, lukker nettleseren for så å starte den opp igjen - og jaggu blir jeg ikke tvunget til å restarte pc-en hver bidige gang også har lagt merke til at det hovedsaklig var Parental Control som blokkerte nettet før...men i det siste har det vært mas om Web Content Protection, så jeg vet ikke hva...asdf Web Content Protection(WCP) er en foreldrekontroll og skal sånn sett strengt tatt ikke være installert med mindre noen har behov for nettopp en foreldrekontroll. Først vil jeg at du skal prøve følgende: 1) Høyreklikk på N-ikonet, velg "Norman Security Suite" 2) Velg "Installer og oppdater" i menyen til venstre. 3) Fjern haken ved "Web Content Protection" og velg avinstaller. Hvis den her ber om et passord, og du ikke vet dette passordet(Ja, det kan ha skjedd en feil og den dessverre har installert seg selv), så kommer vi dessverre ikke videre den veien, da må vi avinstallere hele programmet og installere på nytt. For å avinstallere kan du gjøre følgende: 1. Trykk på "Start" og "Kjør"(Hvis du har Vista/Windows 7, velg først Alle progammer > Tilbehør > Kjør) her skriver du "delnvc5", trykk "Ok". 2. Velg "Fjern" og "Neste", følg instruksjonene videre. Det kan hende at du får opp et bilde med tall, da skriver du de tallene du ser i feltet til høyre og velger "Yes, please uninstall", på spørsmålene etterpå så er det samme hva du velger. Nå vet ikke jeg hvordan du får Norman, enten kjøpt direkte via oss eller Nettbank/Internettleverandør, så jeg kan ikke gi noen ekssakt beskrivelse om hvordan du installerer Norman igjen, men du gjør det uansett på samme måte som første gangen. Ha en fortsatt god kveld!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå