Gå til innhold

Er St.Tropitz Syden?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Naboen sa at han bare reiser til Syden, derfor kan han ikke reise da det ikke er Syden. Men det ligger da vitterlig ved middelhavet i likhet med Hellas. Hva er egentlig Syden?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, hva er syden?? Alt sør for Norden?? For meg er "syden" et utrykk for der mange nordmenn reiste på 80-tallet, gjerne der alt var inkludert. Noen visste ikke engang hvilket land de var i. Dette utrykket har blitt hengende igjen. For FRP-velgere på 50+ er syden Spania, inkl Canari-øyene, ofte flere nordmenn på en plass. Et kriterie er at en ¨må kunne drikke paraplydrinker og få lov til å snakke norsk. For norske småbarnsfamilier er syden som oftest en pakkereise, med "all inclusive"!

St.Tropez har mye drinker, men er nok ikke et typisk reisemål for de overnevnte typene. Dermed blir det nok heller ikke kategorisert som syden. Byen er vel verdt et besøk, anbefaler deg å bli kjent med en del av dens historie før du reiser. Da vil du greie å se mer enn overdådige båter og luksus, selv om dette også er et festlig skue!!

Skrevet

For noen så er det charter-reisemål som er Syden, være seg Thailand, Mallorca, Mexico eller Kreta.

Mens andre igjen mener at det bare er de tradisjonelle charter-reisemålene som Kanariøyene, Mallorca, Kreta og Rhodos (m.m.)

Andre igjen mener vel at det er ferie i varmere strøk som er Syden.

Så om man reiser til Sør-Frankrike på egen hånd, kanskje leier hus og flyr med vanlig rutefly så mener enkelte at det ikke er Syden.

Syden er vel litt sånn folkelig det for noen. Og St.Tropez virker kanskje litt fint for naboen?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...