Gjest Aunatural Skrevet 11. januar 2010 #1 Skrevet 11. januar 2010 Tenkte å lage en samletråd for naturlige oppskrifter, vet ikke om det kanskje er en slik tråd allerede men. Husk at du kan reagere på noen naturlige produkter, og aspirin, så alltid test på en liten del av huden før du smører i hele ansiktet. AHA maske (god mot kviser og for å løsne døde hudceller. Forsiktig om du har sensitiv hud) 2 spiseskjeer sitronsaft 2 spiseskjeer eplesaft 2 spiseskjeer grapefruktsaft 2 spiseskjeer rått, organisk sukker (pudder/melis) Helst press saften fra frukten selv for full effekt. Om du bruker juice fra kartong, sørg for at den er ikke tilsatt noe. Bland alt, spre det i ansiktet med en bomullsdott eller pad. Det kan svi litt. La den virke i 10 minutter, deretter rens med lunket vann. Følg opp med fuktighetskrem og toner om du ønsker. Holdbar i kjøleskap, 4 dager. BHA maske, aspirin (god mot kviser, men vær veldig forsiktig om du har følsom hud, couperose eller rosacea. Unngå da helst nese og eplekinn) 1-3 aspirin (pudderform om du vil unngå korn) Vann Lag en paste, og smør over ansiktet. La den virke i 15 minutter, og rens med lunket vann. Viktig med fuktighetskrem etter. Ikke bruk den mer enn 1 gang i uken. Du kan bytte ut vann med, eller tilsette honning eller aloe vera om du ønsker det. Om masken blir for mye for huden, er spotbehandligen verdt et forsøk. Spotbehandlig av kviser med aspirin 1 aspirin Litt vann Lag en paste, påfør kun på kvisene før du går til sengs. Spotbehandlig av kviser med aspirin 1 aspirin 1/4 teskje rosevann 2 dråper tetreolje (1/4 teskje grønnte i pudderform om du vil prøve det, ta da en dråpe mer tetre) Lag en paste, påfør kun på kvisene før du går til sengs. Om du lager større kvanta eller det blir mye til overs, kan du fylle litt opp i en liten beholder og oppbevare den i kjøleskap. Max en uke. Tetreolje og rosevann kan fåes på iHerb (søk etter teatre oil eller rosewater) og helsekost. Aspirin fåes kjøpt på apotek.
Gjest Aunatural Skrevet 11. januar 2010 #2 Skrevet 11. januar 2010 Toner mot pigmenter, og opprettholde PH 1 del eplecider eddik 2 deler vann Bland sammen og påfør med en bomullsdott/pad etter rens, før fuktighetskrem.
Gjest :) Skrevet 12. januar 2010 #3 Skrevet 12. januar 2010 (Kopierer det jeg skrev i en tidligere tråd.) Sukker og knuste havregryn, bladet i en god olje, skal fungere godt som skrubb/eksfolierende. Agurksaft eller sterk rød te som toner. Agurksaft blandet med fet melk (fetere enn lettmelk) til ansiktsrens. Alle desse har en holdbarhetstid på ca. 3 dager i kjøleskap. Dette er de jeg husker fra et dansk program jeg så en gang, hvor de intervjuet en "guru" innen naturlig skjønnhet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå