Gjest Gjest_Fortvilet_* Skrevet 10. januar 2010 #1 Skrevet 10. januar 2010 Jeg har "nupper" på armene og hvite "prikker" under øynene, er det noen som vet hva dette er? Nuppene på armene er kun på overarmene mine, altså ikke på underarmene. I tillegg til nuppene er huden også sjoldete rød (ser ut som om jeg har slurvet noe utrolig mye med selvbruningkrem - bare i rød farge). Hvet noen hva dette er og om det kan fjernes? Jeg synes virkelig det er ubehagelig å vise overarmene mine. Under øynene mine er huden min full av hvite små prikker og huden er litt gråaktig, vet noen hva dette er og om det kan kureres/fjernes? Jeg merker ikke noe ubehag eller har vondt på disse stedene. Det er kun der sånn at man kan se det og kjenne det hvis man tar på armene eller under øynene mine.
Gjest Gjest Skrevet 10. januar 2010 #2 Skrevet 10. januar 2010 Jeg tipper du har Keratosis Pilaris på armene. (Google et bilde og se om du kjenner deg igjen) Hvis du gjør det, kan du gå på apoteket og kjøpe Locobase LPL krem eller Eucerin Karbamid krem og se om det hjelper. KP kan være veldig standhaftig, så jeg sier ikke at disse kremene er fasiten, men de har hjulpet endel folk. Andre har desverre ikke fått noen virkning av dem. Man må nesten bare prøve seg fram. Sol skal også virke godt mot KP.
Gjest Gjest Skrevet 10. januar 2010 #3 Skrevet 10. januar 2010 Sliter med det samme selv. Jeg har merket enorm forandring på nuppene etter at jeg kuttet ut sukker/potet/pasta/ris ol. De er nesten borte.
Gjest Gjest_FastEnde_* Skrevet 11. januar 2010 #4 Skrevet 11. januar 2010 Jeg har "nupper" på armene og hvite "prikker" under øynene, er det noen som vet hva dette er? Nuppene på armene er kun på overarmene mine, altså ikke på underarmene. I tillegg til nuppene er huden også sjoldete rød (ser ut som om jeg har slurvet noe utrolig mye med selvbruningkrem - bare i rød farge). Hvet noen hva dette er og om det kan fjernes? Jeg synes virkelig det er ubehagelig å vise overarmene mine. Under øynene mine er huden min full av hvite små prikker og huden er litt gråaktig, vet noen hva dette er og om det kan kureres/fjernes? Jeg merker ikke noe ubehag eller har vondt på disse stedene. Det er kun der sånn at man kan se det og kjenne det hvis man tar på armene eller under øynene mine. Hei, jeg hadde også nupper på armene, men fikk høre at det er mangel på sunne fettsyrer og sink. Etter at jeg begynte å ta tran og sink(+B-vitaminer) daglig har jeg blitt helt kvitt det. Tenkte å tipse:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå