Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2010 #1 Skrevet 4. januar 2010 Så vil det være sunnere for miljøet om man bruker olivenolje på bilen i stedenfor motorolje og kanskje linfrøolje istedenfor bensin?
LukaFrost Skrevet 4. januar 2010 #2 Skrevet 4. januar 2010 Du kan ikke stort om biler du, gjør du vel?
Chiyo Skrevet 4. januar 2010 #3 Skrevet 4. januar 2010 Jeg tror de ville gjort det for lenge siden om det faktisk virket.
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2010 #4 Skrevet 4. januar 2010 Ehem.... Det er gjort for lenge siden. Altså, ikke olivenolje akkurat, men brukt frityrolje som stort sett er raps- eller soyaolje. Det brukes i noe større skala i USA blant annet. Så joda, det er et godt forslag. http://www.vg.no/bil-og-motor/artikkel.php?artid=140999
feuerstein Skrevet 4. januar 2010 #5 Skrevet 4. januar 2010 Da som drivstoff, ikke som smøre/kjølemiddel som ts foreslo.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå