Gjest ts Skrevet 3. januar 2010 #1 Skrevet 3. januar 2010 Jeg er litt oppgitt over en situasjon, og trenger å blåse litt ut. Saken er den at jeg har en venn, og vi avtalte i fjor høst om at vi skulle gi hverandre julegaver. Siden vi bor et stykke fra hverandre skulle disse sendes i posten. Tidlig i desember skrev jeg til henne (SMS) at jeg skulle sende gaven til henne. Jeg fikk ikke svar og skrev en ny melding på Facebook. Hun svarte kjapt, og sa at hun skulle sende min når det nærmet seg jul. Jeg sendte gaven, og sendte melding til henne om at gaven var sendt. Fikk ingen respons på den meldingen. Jeg beholdt kvitteringen fra pakken, og sjekket selv hvor pakken var. Jeg så at pakken ble hentet, og sendte en melding med spørsmål om hun hadde hentet pakken. Jeg fikk ingen svar. Jeg lurte på om hun kanskje ikke hadde penger til å kunne sende SMS, og sendte så en ny melding på Facebook. Ingen respons på den. Hun er daglig aktiv på Facebook, så hun burde kunne se meldingen. Så sitter jeg her da, og er oppgitt og litt lei meg. Jeg har ikke mottatt noe gave fra henne, ei heller takk for gaven som jeg ga til henne. Hva gjør jeg nå? Føler nesten at jeg bare bør glemme dette, fordi jeg ikke vil spør om gaven flere ganger, men så lurer jeg selvsagt på hvorfor hun ikke svarer.
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2010 #2 Skrevet 3. januar 2010 Hvorfor i alle dager maste du så mye om dette? Først SMS om at du skulle sende, deretter FB. Så SMS om hun hadde hentet den, og deretter FB igjen. Hva er poenget med å spørre om hun har hentet den når du allerede har sett det på sporinga? Hvis noen hadde mast så mye på meg om en gave, ville jeg vært luta lei av gaven allerede før julaften.
Gjest gjest over Skrevet 3. januar 2010 #3 Skrevet 3. januar 2010 Leste innlegget ditt igjen, og ser at du sendte enda en SMS som jeg ikke tok med. Puh!
heipådeg123 Skrevet 3. januar 2010 #4 Skrevet 3. januar 2010 Vel det er ikke så veldig mye å gjøre da... Virker som om hun driter i deg så da hadde jeg gjort det samme tilbake! Ikke send flere sms eller meldinger på facebook. Jeg hadde faktisk slettet henne derfra hadde jeg vært deg....
Wildy Skrevet 3. januar 2010 #5 Skrevet 3. januar 2010 Var da svært til mas over en gave, da? Tror jeg hadde blitt litt lei om en venninne laget så mye styr utav en julegave. Men samtidig synes jeg også det er litt dårlig gjort at hun ikek har sendt en gave til deg siden dere hadde avtalt det, og ihvertfall at hun ikke har takket for gaven hun fikk.
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2010 #6 Skrevet 3. januar 2010 Hvorfor i alle dager maste du så mye om dette? Først SMS om at du skulle sende, deretter FB. Så SMS om hun hadde hentet den, og deretter FB igjen. Hva er poenget med å spørre om hun har hentet den når du allerede har sett det på sporinga? Hvis noen hadde mast så mye på meg om en gave, ville jeg vært luta lei av gaven allerede før julaften. Jeg maste ikke. Jeg sendte SMS fordi jeg ville ha svar på om hun mottok gaven. Hun kunne da ikke vite at hadde mulighet til å sjekke det. Siden jeg ikke fikk svar på SMS, antok jeg at hun ikke hadde penger på kortet til å kunne svare. Jeg skrev derfor en ny melding på Facebook, da hun kan svare der. Ingen respons, og slik har det vært siden. Før jeg sendte gaven sendte jeg SMS (ikke svar), så melding på Facebook (svar) for å være sikker på at vi skulle gi hverandre gaver, og jeg spurte om når hun ville at jeg skulle sende gaven (i tilfelle hun skulle reise bort i julen).
Gjest Blondie65 Skrevet 3. januar 2010 #7 Skrevet 3. januar 2010 Og dere er hvor gamle? Jeg forstår heller ikke dette maset ditt. Selvsagt kunne hun ha svart av seg selv at nå har jeg hentet gaven på posten. Men grunnen til at du ikke hører noe er selvsagt at hun ikke har sendt deg noen gave og derfor ikke har helt god samvittighet.
Gjest ts Skrevet 3. januar 2010 #8 Skrevet 3. januar 2010 Vel det er ikke så veldig mye å gjøre da... Virker som om hun driter i deg så da hadde jeg gjort det samme tilbake! Ikke send flere sms eller meldinger på facebook. Jeg hadde faktisk slettet henne derfra hadde jeg vært deg.... Ja, dessverre virker det som om hun driter i meg. Og det synes jeg jo er litt rart, da kontakten har vært ganske så bra, helt fram til begynnelsen av desember. Jeg har ikke sendt henne flere meldinger, og venter på at hun tar kontakt igjen. Trodde da at det i alle fall var normalt å takke for gaver som man får.
Gjest ts Skrevet 3. januar 2010 #9 Skrevet 3. januar 2010 Og dere er hvor gamle? Jeg forstår heller ikke dette maset ditt. Selvsagt kunne hun ha svart av seg selv at nå har jeg hentet gaven på posten. Men grunnen til at du ikke hører noe er selvsagt at hun ikke har sendt deg noen gave og derfor ikke har helt god samvittighet. Synd om dere opplever det som mas. Jeg bruker å sende en melding til de som venter på pakke fra meg om at den er sendt. Forventer ikke akkurat svar på den, men det er et beskjed om at en pakke er på vei. Men jeg regner da med at man sier fra om man har mottatt gaven eller ikke. Om hun ikke vil sende meg en gave, så er det helt i orden. Det jeg savner og synes er rart, er mangel på takk.
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2010 #10 Skrevet 3. januar 2010 Var da svært til mas over en gave, da? Tror jeg hadde blitt litt lei om en venninne laget så mye styr utav en julegave. Men samtidig synes jeg også det er litt dårlig gjort at hun ikek har sendt en gave til deg siden dere hadde avtalt det, og ihvertfall at hun ikke har takket for gaven hun fikk. Som sagt, jeg opplever det ikke selv som mas. Det var i utgangspunktet hennes forslag om at vi i år skulle gi hverandre en julegave. Hun fortalte meg i november at gaven til meg var ordnet og at hun gledet seg til hun fikk gaven fra meg. Derfor synes jeg jo at det er rart at hun ikke tar kontakt og i det minste takker for gaven.
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2010 #11 Skrevet 3. januar 2010 Som sagt, jeg opplever det ikke selv som mas. Kanskje dette er endel av problemet? Tror nok de fleste andre ville oppfattet dette som mas. Likevel er det jo temmelig uhøflig å ikke takke for gave. Antar at det skyldes (som en sa over her) dårlig samvittighet. Siden du vet at hun har lite penger, og derfor antok at hun ikke hadde penger til å sende SMS, kanskje hun ikke hadde råd til å sende gaven? Hvis det er noe som er stort i volum, eller veier litt, kan jo porto fort bli like dyrt som selve gaven.
heipådeg123 Skrevet 3. januar 2010 #12 Skrevet 3. januar 2010 Ja, dessverre virker det som om hun driter i meg. Og det synes jeg jo er litt rart, da kontakten har vært ganske så bra, helt fram til begynnelsen av desember. Jeg har ikke sendt henne flere meldinger, og venter på at hun tar kontakt igjen. Trodde da at det i alle fall var normalt å takke for gaver som man får. Ja det ER vanlig å takke for gaver og det hadde jeg absolutt forventet tilbake av en jeg hadde sendt gave til! Hadde h*n ikke svart på meldinger eller noe slikt hadde jeg faktisk blitt helt paff, deretter hadde jeg kuttet all kontakten.
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2010 #13 Skrevet 3. januar 2010 Kanskje dette er endel av problemet? Tror nok de fleste andre ville oppfattet dette som mas. Likevel er det jo temmelig uhøflig å ikke takke for gave. Antar at det skyldes (som en sa over her) dårlig samvittighet. Siden du vet at hun har lite penger, og derfor antok at hun ikke hadde penger til å sende SMS, kanskje hun ikke hadde råd til å sende gaven? Hvis det er noe som er stort i volum, eller veier litt, kan jo porto fort bli like dyrt som selve gaven. Synes det er rart om hun ikke vil takke for en gave fordi hun opplever 2 SMS og 2 meldinger på Facebook fordelt på nesten 5 uker som mas. At gaver er dyre å sende vet jeg, hennes gave kostet meg langt mer enn planlagt pga portoen, men likevel ble den sendt. Jeg er en som holder det jeg lover. Og om hun da ikke har penger til å sende, så koster det ikke noe å si takk, ikke minst når man likevel tilbringer store deler av dagen på internett.
Gjest ts Skrevet 3. januar 2010 #14 Skrevet 3. januar 2010 Ja det ER vanlig å takke for gaver og det hadde jeg absolutt forventet tilbake av en jeg hadde sendt gave til! Hadde h*n ikke svart på meldinger eller noe slikt hadde jeg faktisk blitt helt paff, deretter hadde jeg kuttet all kontakten. Jeg føler nå at det er på tide å kutte kontakten, men selvsagt så lurer jeg jo på hvorfor hun ikke takker. Og jeg lurer selvsagt også på om det er andre som har hentet gaven hennes på Posten, og at hun derfor ikke har fått den. For jeg synes det er trist dersom hun rett og slett ikke synes at gaven var verdt å takke for, eller det at hun ikke vil fortsette vennskapet.
Ravn1 Skrevet 4. januar 2010 #15 Skrevet 4. januar 2010 Jeg synes det er dårlig gjort av henne å ikke svare deg.. Har du prøvd å ringe henne? :klø:
Gjest ts Skrevet 4. januar 2010 #16 Skrevet 4. januar 2010 Har ikke ringt henne. Føler jo at det er hun som bør ta kontakt da. Men om jeg ikke hører noe fra henne på en god stund, så vil jeg nok ringe. Synes også at det er dårlig gjort, hun burde i det minste takke for gaven.
Thomas Andrè Skrevet 4. januar 2010 #17 Skrevet 4. januar 2010 jeg opplever ikke at ts har mast, jeg ville nok gjort akkurat det samme.
Knøttet Skrevet 4. januar 2010 #18 Skrevet 4. januar 2010 Jeg har opplevd noe veldig likt. Vi utvekslet gaver før julaften og 1.juledag sendte jeg henne en takke-sms hvor jeg skrev tusen takk for gaven og ønsket henne en fin jul videre. Ikke noe svar, ikke et knyst! Jeg har for øvrig en venninne hvor vi avtalte å utveksle gaver, men jeg fikk aldri gaven min, to år på rad! Hun sier hun har gaven min, men at hun har glemt å sende den ... Yeah ... Gadd ikke sende henne noen gave i år, men da fikk jeg selvsagt gave fra henne ... Pytt pytt, hun får neste år. Jeg synes ikke ts har mast, det er ren folkeskikk å takk for gaver man får, og sende noe tilbake når man har blitt enige om det!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå