Gjest Gjest_mia_* Skrevet 3. januar 2010 #1 Skrevet 3. januar 2010 Kan spill som er kjøpt frå usa og andre land brukes på wii og playstation 3 konsollene?
Hanselot Skrevet 4. januar 2010 #2 Skrevet 4. januar 2010 Kan spill som er kjøpt frå usa og andre land brukes på wii og playstation 3 konsollene? Spillene på PS3 er sonefrie så ja, men wii vet jeg ikke noe om.
Zealuu Skrevet 4. januar 2010 #3 Skrevet 4. januar 2010 Wii-konsoller er delt opp i det gamle sonesystemet (EU-PAL, AUS-PAL, JAP-NTSC, US-NTSC), og da er spillene det også. Har du en konsoll kjøpt innenfor PAL-området (ie. Norge), må spillene dine også være det for at de skal virke uten provblemer. Det er mulig å få spill fra region x til å virke på en konsoll fra region y, men det krever mer innsats enn det er verdt for de fleste.
lilleGrethe Skrevet 9. januar 2010 #4 Skrevet 9. januar 2010 Du kan trygt kjøpe Wii-spill i Europa - bestill fra England, da går det fint, og kursen er jo veldig god for øyeblikket. www.play.com har det meste til bra priser, og gratis levering, også til Norge.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå