Gjest najki Skrevet 30. desember 2009 #1 Skrevet 30. desember 2009 Sitter og leser noen tråder her, samtidig som jeg tenker på alle trådene jeg tidligere har lest. Jeg kan ikke unngå å se at det er mange her som stoler fryktelig lite på kjæresten/samboeren/mannen (eller kona). For meg er det viktig med tillit i et forhold, og det ville vært umulig å få det til å fungere uten dette! Samtidig ser jeg også at det er flere der ute som overanalyserer ting som deres kjære sier eller som de leser på sms o.l. Er kommunikasjon i forholdene fraværende? Det er aldeles ikke meningen å dra alle under en kam her, men det ser ut til å være et gjennomgangstema her inne. Hvordan ser dere andre på dette?
Kjetil S. Skrevet 30. desember 2009 #2 Skrevet 30. desember 2009 Folk flest er tydeligvis ikke til å kunne stole på.
Mir Skrevet 31. desember 2009 #3 Skrevet 31. desember 2009 Tror alle kan ha spørsmål vedr hva som skjer i forholdet, men jeg kan bli overrasket over mange spørsmål som man ofte kan få svar på ved å kommunisere med partner istedet for å sitte på KG og anta hva partner EGENTLIG mente med det han/hun sa . "Hva mente han med dette?" "Vil han ikke ha barn med meg?"... Ja, det er greit å få det ut, lufte det litt , men disse svarene kan jo kun få et ærlig svar med å prate sammen. Det med å stole på også, mange har dårlig erfaring med forhold som ikke har vært sunt, utroskap, løgn etc. Jeg skjønner at dette kan taes med videre til neste forhold, men likevel er ikke det rettferdig overfor ny partner, å ikke bli stolt på. Det går vel mest i sjalusi og kontrollering her inne, og det virker som mange leser kjærestens mail, sms etc.. Da er det kanskje ikke så liv laga? Jeg tror mange bør gå i seg selv, og at 50% av tiden er det faktisk ikke partneren som er suspekt.
Gjest Gnuffisen Skrevet 31. desember 2009 #4 Skrevet 31. desember 2009 Jeg vet med sikkerhet at grunnen til at jeg ikke stoler på samboer, er mitt eget selvbilde, noe som jeg prøver å endre på. Det lager unødvendig mye problemer i vårt forhold, men jeg vet innerst inne at han aldri ville gjort noe mot meg...
Gjest brutal_mann Skrevet 31. desember 2009 #5 Skrevet 31. desember 2009 Stoler ikke på mennesker generelt, og kvinner spesielt, da jeg aldri har opplevd å ha grunn til å stole på dem.
Gjest Gorgonzola Skrevet 31. desember 2009 #6 Skrevet 31. desember 2009 Jeg vet med sikkerhet at grunnen til at jeg ikke stoler på samboer, er mitt eget selvbilde, noe som jeg prøver å endre på. Det lager unødvendig mye problemer i vårt forhold, men jeg vet innerst inne at han aldri ville gjort noe mot meg... Tror desverre denne er ganske representativ for mange kvinner uten at jeg dermed mener dette gjelder for alle. Plusser jeg på ulikhetene mellom kjønnene hva normer, tålegrenser, moral og verdisyn angår så er det ikke rart det går åt skogen med mange forhold.
Aftensol Skrevet 1. januar 2010 #7 Skrevet 1. januar 2010 Jeg vet med sikkerhet at grunnen til at jeg ikke stoler på samboer, er mitt eget selvbilde, noe som jeg prøver å endre på. Det lager unødvendig mye problemer i vårt forhold, men jeg vet innerst inne at han aldri ville gjort noe mot meg... Det er dette jeg også sliter med... Kan ikke helt skjønne hvorfor han elsker meg når han er så fantastisk... Nå skal det sies at det siste året eller så har jeg vært veldig flink! Han fikk til og med lov til å dra på reunion (uten meg selvfølgelig ) uten at jeg var noe nevneverdig sjalu... Måtte selvfølgelig sende et par meldinger til han i løpet av kvelden, men i forhold til før var jeg superflink!
Brent Orange Skrevet 1. januar 2010 #8 Skrevet 1. januar 2010 Mennesket er seg selv nærmest. Til syvende og sist er du alene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå