Gjest femme Skrevet 26. desember 2009 #1 Skrevet 26. desember 2009 Ok folkens, jeg må bare blåse av litt "steam" For 2mnd siden brøt jeg og kjæresten min opp etter 3år som kjærester (3år er kanskje ikke mye i noens øyne) Vi hadde et veldig spesielt forhold da han studerer i utlandet, men vi elsket hverandre så høyt og hadde alltid et varmt hjerte til hverandre. vi hadde etterhvert tenkt skulle flytte sammen når studiene ble ferdig. jeg elsket(er) han for alt han var, både de gode sidene og de mindre gode sidene og han elsket meg tilbake og nesten druknet meg i kjærlighet de årene vi var sammen. (og jeg trodde på det) orker ikke å forklarer ikke hvorfor vi slo opp, er ikke til å skjønne seg på. Problemet er vel at jeg kom meg rask opp på bena og datet litt. Men så kom exkjæresten hjem til byen (studerer i utlandet) for å feire jul, og jeg viste han var her. Jeg knakk helt sammen, hele jula har jeg bare vært et vrak, spist lite og hatt alle de typiske kjærlighetsorg symptomene. Jeg snakket med han i går kveld og spurte om det er noen muligheter for at vi kunne treffes, bare for å si hei (dum som jeg var) men fikk et kort svar tilbake "har ikke de følelsene lengre". Jeg lå å gråt og var helt fra meg hele kvelden følte at livet mitt knakk enda mer sammen enn hva det hadde gjort tidligere denne jula. Imens hjerte mitt har det så utrolig vondt og ikke vet hvordan det skal klare å gå videre tenker fornuften min at hvorfor skal jeg ofre så mye gråt, energi og tanker tilbake til en som har sluttet å elske meg. Hvordan klarer gutter å slutte å elske noen så raskt som de gjør? Løy han? Spesielt når denne karen jeg var sammen med så for seg unger og ekteskap med meg om noen år. Så det jeg prøver å si er at jeg trenger noen eksperttips fra andre som har opplevd det samme. livet skal ikke være enkel, det vet jeg. Men hvordan kan jeg slippe å føle meg så sykt dårlig som jeg gjør, føler meg lurt atpå til . Og please ikke si at det er flere fisk i havet, alle sier det hele tiden og får lyst til å slå dem med telefonkatalogen.
Gjest Gjest Skrevet 26. desember 2009 #2 Skrevet 26. desember 2009 Unnskyld, men jeg humret litt på slutten av innlegget ditt. For følelsen du har for å slå noen i hodet med telefonkatalogen. Jeg har lyst til å slå noen i hodet med stekepanna eller noe veldig veldig tungt jeg også. Jeg kan ikke gi deg andre råd enn å la kjærlighetssorgen gå sin gang. Den går over etter hvert. Det sier jeg av erfaring, altfor mange ganger Har dere vært frahverandre siden det ble slutt? Han har ikke vært i nærheten? Det kan nemlig være grunnen til at det slo så hardt ned hos deg nå som han kom til byen. Det ble på en måte endelig. Om du skjønner hva jeg mener. Min siste kjærlighet har jeg fortsatt ikke sørget skikkelig over. Det er ett år siden det ble slutt, men han klarer ikke helt slippe taket. Jeg vet ikke hva han vil eller ønsker, men jeg må komme videre selv. Men før jeg kommer meg videre så må jeg sørge over min tapte kjærlighet. En kjærlighet som var større enn før. Jeg vet den kommer en dag, og da må jeg bare la den gå sin gang. Det beste for deg er nok å gråte ut, rase, snakke med venner og få det ut av systemet. Ikke ring ham, ikke snakk med ham og plei deg selv.
Gjest brutal_mann Skrevet 26. desember 2009 #3 Skrevet 26. desember 2009 Trening, trening og trening. samt litt puling. Og om du har venner som gidder, snakk med dem.
Gjest .. Skrevet 27. desember 2009 #4 Skrevet 27. desember 2009 Er grunnen til at dere slo opp utroskap? Virker nesten som at han er såret, og derfor har gitt helt avkall på deg. Forstår jo også hvorfor han da holder avstand, og ikke vil møte deg. Har ingen råd å gi så lenge jeg ikke vet grunnen til at dere har avbrutt forholdet
Gjest Femme Skrevet 27. desember 2009 #5 Skrevet 27. desember 2009 Er grunnen til at dere slo opp utroskap? Virker nesten som at han er såret, og derfor har gitt helt avkall på deg. Forstår jo også hvorfor han da holder avstand, og ikke vil møte deg. Har ingen råd å gi så lenge jeg ikke vet grunnen til at dere har avbrutt forholdet Nei, ingen utroskap eller slikt. Var bare det at det tærer skikkelig på å bo langt unna hverandre uansett hvor mye man elsker hverandre. Han er en sånn veldig "fornuftig" type, så han dealer med noe også går han videre.
Gjest Emmanuelle Skrevet 27. desember 2009 #6 Skrevet 27. desember 2009 Jeg må bare si at jeg er enig ang telefonkatalogen... Alle sier til meg også "det er flere fisk i havet". Men svarte da, jeg hater å dra på fisketur! Først er det å finne fiskeplass, så må man legge ut agn, så veeeeente, så får man endelig napp men enten så glipper fisken, eller det var ikke en slik fisk du ville ha, eller du sammenligner fisken med den du fikk på kroken forrige gang du var ute og fisket. Grin ut, tren og gjør ting som du egentlig ikke tør. Underverker for selvfølelsen!
Gjest 'eksperten' Skrevet 27. desember 2009 #7 Skrevet 27. desember 2009 Se filmen (500) days of summer! Gir litt svar og veiledning, synes jeg!
Gjest Femme Skrevet 28. desember 2009 #8 Skrevet 28. desember 2009 Mange bra tips fra dere i julestria. Setter utrolig pris på det:) Jeg får trene masse, se film, grine enda mer (øya mine ser ut som to store meloner) og håpe på at 2010 bringer meg mer lykke enn hva slutten av 2009 gjorde . Livet er virkelig ikke slik man forventer det, alltid nye overraskelser...
Gjest Gjest Skrevet 29. desember 2009 #9 Skrevet 29. desember 2009 Se filmen (500) days of summer! Gir litt svar og veiledning, synes jeg! Så nettopp filmen! Den beste jeg har sett i år, og så utrolig sant, gir mange svar og litt veiledning. Nå ble humøret mitt mye bedre:D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå