Gjest Gjest Skrevet 24. desember 2009 #1 Skrevet 24. desember 2009 I år fikk mannen min en gullklokke til en temmelig høy verdi, og noen aksjer i et fond som en dag er meninga skal gi stor avkastning. Gullklokka ble jeg sterkt overrasket over, for svigers er ikke lagd av penger. Jeg og mannen ga dem felles en diger gassgrill som vi kjøpte på salg i fjor til 8000 kroner. Kostet opprinnelig 14-15000. Svigers har lenge ytret ønske om å eie en slik en, og da muligheten bød seg ga vi på. Det jeg fikk var et VISA gavekort på 300 kroner... Jeg syns faktisk det var litt drøyt.
Gjest Gjest Skrevet 24. desember 2009 #2 Skrevet 24. desember 2009 Min mann og jeg fikk et fenalår fra svigermor. Det syntes vi var en flott gave
Gjest ts Skrevet 24. desember 2009 #3 Skrevet 24. desember 2009 Min mann og jeg fikk et fenalår fra svigermor. Det syntes vi var en flott gave Ja, det var en flott gave! Skulle ønske vi kunne få noe felles også, ikke at han fikk noe svindyrt og personlig, mens jeg fikk noe helt upersonlig.. Det ble jeg noget triste for.
Gjest brutal_mann Skrevet 24. desember 2009 #4 Skrevet 24. desember 2009 Herregud, du vil jo arve klokken fra mannen din når han dør. Hva klager du etter?
Gjest ts Skrevet 24. desember 2009 #5 Skrevet 24. desember 2009 Herregud, du vil jo arve klokken fra mannen din når han dør. Hva klager du etter? Ærlig talt, fei til sides det der. Det jeg klager for, er at jeg føler meg noe utelatt. Forstår du ikke at jeg kunne tenkt meg at de ga oss noe felles, eventuelt noe LITT mer personlig enn et gavekort bare? Herregud, jeg er jo tross alt gift med sønnen deres, hadde ikke drept dem å stille meg inn i synsfeltet også... Ble jo litt trist da, hele familien satt jo der og såg dumt ut i lufta når mannen fikk Eterna gullklokke, mens jeg fikk et visa å bruke.
Gjest brutal_mann Skrevet 24. desember 2009 #6 Skrevet 24. desember 2009 Det at du er gift med noen sitt barn gir deg ikke noen rettigheter.
Gjest ts Skrevet 24. desember 2009 #7 Skrevet 24. desember 2009 Det at du er gift med noen sitt barn gir deg ikke noen rettigheter. Jeg skulle likt å sett at de også anså meg som litt familie, i det minste.
Gjest brutal_mann Skrevet 24. desember 2009 #8 Skrevet 24. desember 2009 Jeg skulle likt å sett at de også anså meg som litt familie, i det minste. Forstår det, men det er for mye å forvente i dagens samfunn.
Gjest Gjest Skrevet 24. desember 2009 #9 Skrevet 24. desember 2009 Tror jeg også hadde vært litt lei meg dersom mannen min fikk noe verdt en formue spesielt tiltenkt ham, mens jeg fikk et visa å bruke her og der. Mine svigers ga oss startkapital til vår første bil.
Gjest ts Skrevet 24. desember 2009 #10 Skrevet 24. desember 2009 Forstår det, men det er for mye å forvente i dagens samfunn. Ja, vet du hva? Det har du faktisk rett i, tror jeg.. Og det er bare utrolig trist.
Kanutte Skrevet 24. desember 2009 #11 Skrevet 24. desember 2009 Jeg fikk en fleecejakke, Kari Traa ullsokker og et flaxlodd. Mannen fikk skidress og et flaxlodd. Jeg hadde ønsket meg fleecejakke og den jeg fikk var helt meg!
Gjest Gjest Skrevet 24. desember 2009 #12 Skrevet 24. desember 2009 Vi fikk sammen et fenalår på stativ, jeg fikk gavekort på en spesiell butikk, det hadde jeg ønsket meg. Mannen fikk nye ski som han ønsket seg.
Gjest Gjest Skrevet 24. desember 2009 #13 Skrevet 24. desember 2009 Stort service som vi ikke fikk til bryllupet :)
Gjest Gjest Skrevet 24. desember 2009 #14 Skrevet 24. desember 2009 Til min mann og meg; Rødt sengesett. Passer ikke til veggfargen, så nå må det males:)
Zealuu Skrevet 24. desember 2009 #16 Skrevet 24. desember 2009 Trådstarters svigerforeldre høres litt kjipe ut. Veldig kjipe, egentlig. Jeg ble selv overrasket over hvor stor del av svigerfamilien jeg i det hele tatt fikk gaver av i år (de har ikke vært svigerfamilien min i et fullt år enda, så det er kanskje litt voldsomt å kalle dem det, men whatever). Fikk fine gaver både av svigermor, begge brødrene til kjæresten og nevøene hennes. Sistnevnte fikk kanskje litt hjelp av noen, siden de er all of halvannet år gamle. Alle disse fikk selvsagt gaver, om enn ikke fra både meg og kjæresten separat. Når vi kombinerte student/deltidsbudsjettene våre, kunne vi gi dem litt skikkelige ting, og vi gjorde det på samme vis til min del av familien også.
Tante Skrevet 24. desember 2009 #17 Skrevet 24. desember 2009 Han fikk ny dongribukse og 1000,- Jeg fikk ei helt grei lilla veske, en kovoluttlommebok (som jeg aldri kommer til å bruke) og 500,- Hans gave har nok høyere pengeverdi, men jeg synes det er helt naturlig fordi jeg er såpass ny i familien og forløpig bare forloveden hans. Kommer ikke til å forvente noen dyrere presang i fremtiden heller, det er mer enn jeg pleier å få fra de aller fleste. Av mine foreldre fikk vi penger vi skal bruke på felles ferie eller møbler. Folk er forskjellig og har forskjellige vaner ang. gaver. Vet du at klokka er ny? Kanskje det er arvegods eller noe de har hatt liggende lenge. Kanskje de også har benyttet et godt tilbud?
Gjest ts Skrevet 24. desember 2009 #18 Skrevet 24. desember 2009 Vi har vært gift i noen år, jeg krever ikke mye, men noe litt mer gjennomtenkt hadde gjort seg.. Og han har forresten DIGER familie, fikk noe fra alle tantene, og onklene, felles til oss til hjemmet som vi har ytret ønsker om, det var veldig koselig, satte jeg stor pris på En kopp her, et bestikk sett der, en kanne der, en mugge der.. Til slutt blir det et kjøkkeninventar av det
*Numi* Skrevet 24. desember 2009 #19 Skrevet 24. desember 2009 Vi/jeg fikk pysj, spikermatte, skjerf, smykke og no håndklær av svigerfamilien. Hadde ikke forventet å få noen egne gaver av dem, men både svigerforeldre og svigerinne gav meg personlige gaver, samt at vi fikk noe felles av et par andre.
Tante Skrevet 24. desember 2009 #20 Skrevet 24. desember 2009 Har du ønsket deg noe mer konkret da? Jeg brukte pengene jeg fikk fra svigers på bøker som står på ønskelista jeg, da føler jeg at jeg har noe "fra dem" på en måte. Skjønner ikke helt problemet her jeg, er det gaven i seg selv som ikke er bra nok eller det faktum at "han fikk mer enn meg"? Gjør de forskjell på deg og evnt. andre svigerbarn? Synes faktisk det er både logisk og naturlig at egne barn får mer enn svigerbarn med mindre man får en felles gave.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå