Gjest asanti Skrevet 21. desember 2009 #1 Skrevet 21. desember 2009 Jeg har en liten grunder i meg og har veldig lyst å starte egen bedrift. MEN, jeg vet veldig lite om hva som må gjøres osv får å få dette til. Har vært hos rådgiver, men syns ikke dem ga meg noe ordentlig svar. Noen som har erfaring å dele? Har regnet på inntekter og kostnader. Så det har jeg kontroll på. Trenger å vite hvordan man starter (om man tar lån privat eller på bedriften etc).
Lapetos Skrevet 21. desember 2009 #2 Skrevet 21. desember 2009 Jeg har en liten grunder i meg og har veldig lyst å starte egen bedrift. MEN, jeg vet veldig lite om hva som må gjøres osv får å få dette til. Har vært hos rådgiver, men syns ikke dem ga meg noe ordentlig svar. Noen som har erfaring å dele? Har regnet på inntekter og kostnader. Så det har jeg kontroll på. Trenger å vite hvordan man starter (om man tar lån privat eller på bedriften etc). Har også vurdert dette, og jeg kan ihvertfall søke NAV om støtte. Men jeg er ikke helt sikker på om man må ha litt... spesielle grunner... når man søker NAV om støtte til dette. Litt usikker. ellers er det vel fullstendig mulig å søke lån i banker og sånn til oppstart...
Gjest asanti Skrevet 21. desember 2009 #3 Skrevet 21. desember 2009 Har også vurdert dette, og jeg kan ihvertfall søke NAV om støtte. Men jeg er ikke helt sikker på om man må ha litt... spesielle grunner... når man søker NAV om støtte til dette. Litt usikker. ellers er det vel fullstendig mulig å søke lån i banker og sånn til oppstart... En av grunnene til at jeg virkelig vil starte for meg selv er pga negativitet hos andre arbeidsgivere siden jeg kan i perioder bli litt plaget av migrene. Og det av parfyme og parfymerte produkter. Planen min er å starte en hudpleiesalong siden de andre salongene jobber med produkter jeg ikke tåler. Vil ikke at det skal stå i veien for meg og vil derfor starte selv. Om det ville vært grunn nok hadde jeg blitt superfornøyd! Søker man da lån på seg selv? Sånn at skulle det skje noe med driften så står man personlig ansvarig?
Lapetos Skrevet 21. desember 2009 #4 Skrevet 21. desember 2009 En av grunnene til at jeg virkelig vil starte for meg selv er pga negativitet hos andre arbeidsgivere siden jeg kan i perioder bli litt plaget av migrene. Og det av parfyme og parfymerte produkter. Planen min er å starte en hudpleiesalong siden de andre salongene jobber med produkter jeg ikke tåler. Vil ikke at det skal stå i veien for meg og vil derfor starte selv. Om det ville vært grunn nok hadde jeg blitt superfornøyd! Søker man da lån på seg selv? Sånn at skulle det skje noe med driften så står man personlig ansvarig? Da er det kanskje mulig at NAV kan hjelpe deg? Ikke vet jeg - du kan høre med dem. Jeg har lyst å starte en pub kombinert med galleri som viser GOD kunst... Men du har jo noen sykdomstegn som hindrer deg i å jobbe i bedrifter du vil jobbe i, så du kan jo som sagt høre med dem Dersom man starter en bedrift på et personlig lån, lurer jeg på om jeg har lest en plass at det er lurt å starte det som et aksjeselskap, eller noe slikt, så slipper man å slå seg personlig konkurs dersom det ikke fungerer. Men jeg er ikke sikker, så les litt rundt på nettet, eventuelt spør andre i nærområdet ditt som driver butikk o.l selv.
Gjest Gjest_Ellen_* Skrevet 21. desember 2009 #5 Skrevet 21. desember 2009 Normalen at man går til banken med sin forretningsidè, så er det opp til dem om de vil gi deg lån, ettersom om de synes ideèn din er bærekraftig eller ikke. Men det er andre muligheter også, gjennom enkelte fylkeskommuner og innovasjon norge. Her finner du praktisk informasjon om det å starte bedrift fra Bedin Og her finner du informasjon fra NAV
Gjest Kim Skrevet 21. desember 2009 #6 Skrevet 21. desember 2009 (endret) Jeg har lyst å starte en pub kombinert med galleri som viser GOD kunst... Ideen din er prøvd hundrevis av ganger og fungerer desverre svært dårlig i praksis. Ikke noen kritikk, tenkte bare jeg skulle spare deg mye tid, penger og ergrelse. Endret 21. desember 2009 av Kim
Kjetil S. Skrevet 21. desember 2009 #7 Skrevet 21. desember 2009 Ideen din er prøvd hundrevis av ganger og fungerer desverre svært dårlig i praksis. Ikke noen kritikk, tenkte bare jeg skulle spare deg mye tid, penger og ergrelse. Sier det samme - Ikke ta den risikoen der!
Lapetos Skrevet 21. desember 2009 #8 Skrevet 21. desember 2009 Ideen din er prøvd hundrevis av ganger og fungerer desverre svært dårlig i praksis. Ikke noen kritikk, tenkte bare jeg skulle spare deg mye tid, penger og ergrelse. Joda, er fullstendig klar over at den kombinasjonen ikke har vært så funksjonell i praksis. (Ofte ihvertfall...) Det er en grunn til at jeg ikke har prøvd å sette det ut i praksis ennå. Men det er jo lov å drømme
Gjest Apis Skrevet 21. desember 2009 #9 Skrevet 21. desember 2009 Så er det det med å tørre og stole på ideen selv om mange er negative. Til deg som ikke tåler parfyme tror jeg du kansje kan hente middler fra Nav vis du har en legeerklæring på at du blir dårlig
Gjest asanti Skrevet 22. desember 2009 #10 Skrevet 22. desember 2009 Jeg håper jeg har klar på noe. Har hatt skikkelig uflaks til nå og spurt nav om hjelp flere ganger. Men Nav her er av typen som ikke sir hva du har krav på med mindre du vet det nøyaktig selv. Så om noen har tips til det og så gjerne skrik ut.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå