Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2009 #1 Skrevet 13. desember 2009 Er det noen som har lest bøkene tv-serien True blood er basert på? Det er så lenge til sesong 3 kommer til sommeren, at jeg har vurdert å lese de ni bøkene som er kommet i mellomtiden. Men jeg lurer på hvor bra de er?
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2009 #2 Skrevet 13. desember 2009 De er VELDIG bra! Mye mer voksne enn Twilight, og kjempespennende - med litt husmorporno innimellom Jeg leste de før jeg så serien, og det er ikke så mye likt, noe jeg anser som bra Anbefales på det sterkeste! Du kommer ikke til å klare å stoppe, for å si det sånn.
^^Belle^^ Skrevet 14. desember 2009 #3 Skrevet 14. desember 2009 De er kjempebra. Det er ikke noen dype bøker akkurat, men de er veldig gøyale å lese - det er jo det som er viktig. En del heftige sexscener er det, noe som ikke er å forakte.
løve Skrevet 18. desember 2009 #4 Skrevet 18. desember 2009 De er kjempebra. Det er ikke noen dype bøker akkurat, men de er veldig gøyale å lese. Så bra! Gleder meg til noe lettlest i jula!
Gjest Gjest_Vana_* Skrevet 18. desember 2009 #5 Skrevet 18. desember 2009 Jeg holder på med bok nr. 8 nå, og jeg er veeeldig fornøyd med hele serien :D Alt fortelles via Sookie i førsteperson, så man får vite generelt lite om alle de andre med mindre Sookie nevner det. Akkurat den fortellerstilen kan virke kjedelig, men den fungerer ganske bra :D Foreløpig er tv-serien ganske lik boka ifht. de situasjonene med Sookie, alt anna som skjer i Bon Temps når hun ikke er med er laget spesielt for serien ved hjelp av C.Harris. I boka får du med andre ord et fokus på Sookie, mens i serien er det hele samfunnet som er i fokus Anbefales!
Zealuu Skrevet 19. desember 2009 #6 Skrevet 19. desember 2009 Det er visstnok et par forskjeller, som enkelte die-hard fans av bøkene over serien har hengt seg veldig opp i. Spoilarz fra sesong 1/første bok, muligens andre: I serien er det Bill som dreper Longshadow, i bøkene er det visstnok Eric... Svært viktig for dem som håper at Sookie skal velge Eric over Bill, etc.
Gjest Gjest Skrevet 19. desember 2009 #7 Skrevet 19. desember 2009 Jeg pløyde nettopp igjennom de 6 første selv - (blogginnlegg). Som de fleste holder jeg en ørliten knapp på bøkene over tv-serien - likevel skulle jeg gjerne sett mer av b.l.a Jason og Lafayette i bøkene.
Gjest Gjest Skrevet 25. desember 2009 #8 Skrevet 25. desember 2009 Jeg pløyde nettopp igjennom de 6 første selv - (blogginnlegg). Som de fleste holder jeg en ørliten knapp på bøkene over tv-serien - likevel skulle jeg gjerne sett mer av b.l.a Jason og Lafayette i bøkene. Så nyttig blogg, nå skal jeg også lese True Blood!
Lykkelitenen Skrevet 25. desember 2009 #9 Skrevet 25. desember 2009 fikk samleboks i julegave, nesten så jeg ikke tørr å begynne, ser for meg det neste semesteret gå nedenom og hjem
Wonders Skrevet 26. januar 2010 #10 Skrevet 26. januar 2010 ja visst, får hive meg på denne da, etter jeg har alt lest House of Night serien, og Twilight... 1
Mir Skrevet 27. januar 2010 #11 Skrevet 27. januar 2010 jeg elsker bøkene! Det som ser så bra at man kan se at serien er basert på bøkene, men likevel er det flere forskjeller slik at man ikke vet akkurat hva som skjer i serien selv om man har lest bøkene! Jeg blir helt fengslet og kan sitte mer hver bok til jeg har lest den ut, utrolig bra.
Gjest gjestgjest Skrevet 27. januar 2010 #12 Skrevet 27. januar 2010 Her er jeg tydelivis på kollisjonskurs med alle andre. Jeg elsker TV-serien, men kan ikke fordra bøkene. Har kun lest de to første og jeg har lest de på norsk. Usikker på om det bare er oversettelsen som er dårlig eller om de er så "banalt" skrevet. Hater, hater, hater.... Jeg synes også Twilight er bedre skrevet, men de har jeg lest på engelsk..
Mir Skrevet 27. januar 2010 #13 Skrevet 27. januar 2010 Hmm, mulig det er oversettelsen ja ? Jeg leser de også på engelsk, og synes det er ypperlig. Bøkene er lett-leste men gir mye dybde i personene, for meg er dette ett stort pluss. I tillegg, så kan man også få noen innslag av syrlige humoristiske innslag i bøkene, som når jeg tenker over det, klaffer godt med hvordan de har lagt opp til karakterene i serien. Ta eksempelet Eric`s store selvtillit er godt speilet utover i bøkene og gir mer personlighet til tv-skjermen. Selv er jeg på bok nr 6 nå, og jeg hadde sett begge sesongene før jeg startet, så bok 1 og 2 som du har lest var for meg mer for å bakgrunn og mer historie bak serien.
Gjest Gjest Skrevet 28. januar 2010 #14 Skrevet 28. januar 2010 Jeg tror også det er en stor fordel å lese dem på Engelsk, har hørt flere klage på den norske oversettelsen.
Xtra_lilje Skrevet 28. januar 2010 #15 Skrevet 28. januar 2010 Jeg begynte på første boken , etter å ha sett et par episoder. Ble veldig skuffet over boken, la den fort fra meg. Utrolig banalt skrevet, kjedelig språk og billige virkemidler. Fikk litt gymnasnovelle - følelse. Jeg leste den på engelsk.
Gjest Gjest_Harepus_* Skrevet 30. januar 2010 #16 Skrevet 30. januar 2010 Haha :D Jeg synes de er festlige! Hun Harris tar ting veldig på kornet og har veldig bra humor, det er "glimt i øyet" hele veien, jeg har ikke sett serien, men hvis den er halvt så morsom som bøkene, så gleder jeg meg!
Mir Skrevet 30. januar 2010 #17 Skrevet 30. januar 2010 Harepus : Jeg så sesongene først og er på bok 6 nå, og jeg må si at jeg har flirt flere ganger av humoristiske innslag av Harris og spesielt av Eric når jeg leser bøkene, og tenker på hvordan de har gjort det i serien. I starten er ikke Eric så fyldig, og det tok litt tid før han kom inn som "seg selv", men når de har begynt å gi ham mer av personligheten fra bøkene så er det ren nytelse og jeg gleder meg så til å lese/se videre! Og jeg var ikke fan av ham i starten.. men.. vanskelig nå
Gjest Gjest_Harepus_* Skrevet 30. januar 2010 #18 Skrevet 30. januar 2010 Harepus : Jeg så sesongene først og er på bok 6 nå, og jeg må si at jeg har flirt flere ganger av humoristiske innslag av Harris og spesielt av Eric når jeg leser bøkene, og tenker på hvordan de har gjort det i serien. I starten er ikke Eric så fyldig, og det tok litt tid før han kom inn som "seg selv", men når de har begynt å gi ham mer av personligheten fra bøkene så er det ren nytelse og jeg gleder meg så til å lese/se videre! Og jeg var ikke fan av ham i starten.. men.. vanskelig nå Ja, jeg har lurt litt på hvordan de f.eks formidler all infoen Sookie "fanger opp" i bøkene fordi hun er jo telepat og vet masse ting som ingen sier rett ut. For ikke å snakke om at jeg har fått et mentalt bilde av hele gjengen og tror det blir litt rart å se karakterne på film! Jeg ble helt hekta på bøkene og gleder meg veldig til bok 10 som kommer i mai :gjeiper:
einna Skrevet 16. februar 2010 #19 Skrevet 16. februar 2010 Har lest de første 8 nå, og har til min store glede funnet ut at det finnes en til Blitt helt hekta. Liker Sookies skråblikk, og det at bøkene er såpass lettleste er bare herlig i en verden full av tung pensumlitteratur. Synes ikke språket blir banalt. Bøkene bærer jo litt preg av husmorsporno, men det gjør ikke noe, alt må vel ikke være så fancy.. Kjæresten min leser dem også, og han er kresen på sånt Det eneste som plager meg er noen småfeil i historien, men de blir vel fikset i neste utgave.
Miss Puddel Skrevet 16. februar 2010 #20 Skrevet 16. februar 2010 Digger både bøkene og serien! Jeg har lest de åtte første, og venter på at bokhandelen skal få tak i bok nummer ni, da jeg bestilte den presterte de å bestille bok to... og jeg diiiiiiiiger Eric... *sikle*
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå