Gjest La Guapa i.i Skrevet 13. desember 2009 #1 Skrevet 13. desember 2009 5-åringen vår har i et par-tre dager klaget over intens kløe under føttene. Det begynte fredag med at hun sa at det var vondt å gå...i går klødde det og i dag klør det så hun blir helt fortvilet. Jeg kjenner igjen elveblesten jeg hadde som barn/ og ungdom. Den kan begynne akkurat som hun har det. Hun har atopisk barneeksem.Vi har begynt å føre logg over hva hun spiser som kan utløse anfallet. Hittil ser det ut til at mandarin er noe vi skal holde henne unna. Nå lurer jeg på om noen av dere har erfaring med reseptfri allergimedisin fra apoteket (som Kestine som er spesiellt egnet mot elveblest) Vaktapoteket åpner ikke før klokken 10:00 og jeg trenger å spørre noen. Lurer på om vi kunne fått tak i noe på apoteket i dag som kan lindre til legekontoret åpner i morgen. Finnes det reseptfri allergimedisin for 5-åringer?
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2009 #2 Skrevet 13. desember 2009 Jeg har hatt god erfaring med Lamisil når jeg har hatt elvekløblest lignende utbrudd på føttene...
Gjest La Guapa i.i Skrevet 13. desember 2009 #3 Skrevet 13. desember 2009 Jeg har hatt god erfaring med Lamisil når jeg har hatt elvekløblest lignende utbrudd på føttene... Men er ikke det mot fotsopp da? Det er ikke det hun har!
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2009 #4 Skrevet 13. desember 2009 Jo, er vel det det er beregnet på. Men for meg har det fungert bra på all annen kløe også. Skrev jo i innlegget at jeg har brukt det mot elveblest med godt resultat
Gjest La Guapa i.i Skrevet 13. desember 2009 #5 Skrevet 13. desember 2009 ok. Kanskje vi kan prøve. Skal ringe apoteket og høre hva de sier.
Gjest Marlo Skrevet 13. desember 2009 #6 Skrevet 13. desember 2009 Ringblomstsalve har jeg god erfaring med. Det lindrer kløe og kan fjerne det meste av eksem. Har selv hatt atopisk eksem siden jeg var liten, og hver gang det bryter ut, så smører jeg på og det forsvinner etter en dag
Gjest La Guapa i.i Skrevet 13. desember 2009 #7 Skrevet 13. desember 2009 Apoteket sa at så små barn måtte til lege før de kunne ta allergimedisiner. Så i morgen-tidlig tropper vi opp på legekontoret.
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2009 #8 Skrevet 13. desember 2009 Ringblomstsalve har jeg god erfaring med. Det lindrer kløe og kan fjerne det meste av eksem. Har selv hatt atopisk eksem siden jeg var liten, og hver gang det bryter ut, så smører jeg på og det forsvinner etter en dag Hvilken type? Navn og merke? Jeg brukte en genial krem med ringblomst til lillemor da hun var liten, men den er ikke å oppdrive i TRH. Kjøpte feil en gang, på apoteket, som ikke kunne brukes i sprekker, og det blir det jo gjerne.
Gjest Marlo Skrevet 13. desember 2009 #9 Skrevet 13. desember 2009 Vanlig ringblomst, type - jeg lager den selv. Men sjekk innom helsekostbutikker og slikt, de burde ha slikt i hyllene.
Gjest SmallTalk Skrevet 13. desember 2009 #10 Skrevet 13. desember 2009 Eurax er reseptfritt og skal lindre kløe og allergiske hudreaksjoner.
Gjest Gjest Skrevet 13. desember 2009 #11 Skrevet 13. desember 2009 Jeg fikk elveblest under føttene av vanlige strømpebukser da jeg var liten. Jeg måtte bruke longs uten føtter og sokker istedet, da gikk det bra.
Gjest Gjest Skrevet 14. desember 2009 #12 Skrevet 14. desember 2009 Inotyol - hjelper mot "alt" på huden. til og med mollusker som leger hevder må gå over av seg selv. Inotyol kjøpes reseptfritt på apoteket. Aldri prøvd det mot akkurat dette, men verd et forsøk! Stakkars lille pike.
Phaedra Skrevet 14. desember 2009 #13 Skrevet 14. desember 2009 (endret) Medisin med antihistamin fungerer på meg når jeg har elveblest i hendene og på føttene (reagerer på varme og kulde). I utlandet får jeg ofte salve med antihistamin, men ellers har jeg fått allergitabletter som zyrtec og xyzal. Eurax og liknende har ingen virkning i det hele tatt for meg. På lommelegen står det også at zyrtec kan hjelpe mot elveblest. Ta en prat med apoteket om å bruke dette Endret 14. desember 2009 av Phaedra
Gjest Glør Skrevet 14. desember 2009 #14 Skrevet 14. desember 2009 Jeg hadde samme syptomer da jeg fikk nylonallergi som liten. De fleste bomullssokker innholder 15-30% nylon, så du kan jo prøve å kutte det helt ut en periode, og se om det hjelper. Når hun har andre allergier også er det ikke helt usannsynlig at det er noe hun reagerer på.
Gjest Gjest_Cecilie_* Skrevet 30. desember 2009 #15 Skrevet 30. desember 2009 Jeg opplevde det samme som din 5 åring, som voksen. Fryktelig ubehagelig. Først ble det veldig vondt å gå, og døgnet etterpå klødde det så fryktelig at jeg trudde jeg skulle bli gal. I mitt tilfelle gikk det over etter noen døgn, og har siden ikke opplevd det. Men legen min ba meg ta kontakt om det ikke gikk over eller hvis det oppsto flere gang - da skulle han utrede meg nærmere. "Det kunne være opptakten til noe", sa han. Ta henne derfor med til legen. Det kan være symptom på andre ting (under svangerskap kan dette oppstå sammen med lave leververier ol). Få utelukket mere alvorligere ting, før dere prøver ut allergiteoriene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå