Gjest Gjest_Anonym_* Skrevet 11. desember 2009 #1 Skrevet 11. desember 2009 Heisann! Jeg velger å stå som frakoblet jeg. Hehe. Det har seg altså slik at mensen nå har uteblitt i over 80 dager, og jeg begynner å bli litt engstelig for om det er noe galt med meg. Jeg har hatt den nogenlunde regelmessig de siste månedene, med max 10-15 dager over normal tid. Men nå synes jeg det har vært veeeeldig lenge siden sist. Jeg er en veldig stresset person, og nå er det masse prøver og halvdagser for tida, så jeg lurer på om det kan ha noe å si. Hva tror dere? Og hva kan jeg isåfall gjøre for å få den tilbake. Jeg tørr ikke å snakke med noen om det fordi jeg synes det er litt pinlig å snakke om sånt(av den grunn er jeg også bare "gjest" her. Hehe). Noen som har noen gode råd? Da hadde jeg blitt veldig takknemlig om dere skrev de her!
Gjest Marlo Skrevet 11. desember 2009 #3 Skrevet 11. desember 2009 Hvor gammel er du? Har du forandret på kosthold og/eller trening? Bruker du prevensjon, i så fall hva?
Sandie Skrevet 11. desember 2009 #5 Skrevet 11. desember 2009 Heisann! Jeg velger å stå som frakoblet jeg. Hehe. Det har seg altså slik at mensen nå har uteblitt i over 80 dager, og jeg begynner å bli litt engstelig for om det er noe galt med meg. Jeg har hatt den nogenlunde regelmessig de siste månedene, med max 10-15 dager over normal tid. Men nå synes jeg det har vært veeeeldig lenge siden sist. Jeg er en veldig stresset person, og nå er det masse prøver og halvdagser for tida, så jeg lurer på om det kan ha noe å si. Hva tror dere? Og hva kan jeg isåfall gjøre for å få den tilbake. Jeg tørr ikke å snakke med noen om det fordi jeg synes det er litt pinlig å snakke om sånt(av den grunn er jeg også bare "gjest" her. Hehe). Noen som har noen gode råd? Da hadde jeg blitt veldig takknemlig om dere skrev de her! Mentale påkjenninger som stress kan absolutt påvirke syklusen,både gjøre den uregelmessig og føre til at mensen stopper opp. Legen har nok møtt mange pasienter med dette problemet,så det er absolutt ikke pinlig å ta det opp. Mange spiser mindre enn vanlig og mer uregelmessig når de er stresset. Hvis det gjelder deg, så vær obs på spisevaner og kosthold (at du får i deg nok næring).
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2010 #6 Skrevet 3. januar 2010 Visst man har mistet menstruasjonen pga spiseforstyrrelser og stress, kan den komme tilbake om man blir frisk igjen og får i seg nok og riktig næring igjen da?
Gjest Gjest Skrevet 3. januar 2010 #7 Skrevet 3. januar 2010 Visst man har mistet menstruasjonen pga spiseforstyrrelser og stress, kan den komme tilbake om man blir frisk igjen og får i seg nok og riktig næring igjen da? Noen??
Gjest :) Skrevet 3. januar 2010 #8 Skrevet 3. januar 2010 Det er mange grunner til at mensen uteblir: stress, lite næring etc..... Men jeg anbefaler deg virkelig å ta deg en legetime
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2010 #9 Skrevet 4. januar 2010 Det er mange grunner til at mensen uteblir: stress, lite næring etc..... Men jeg anbefaler deg virkelig å ta deg en legetime Takk for svar, men var ikke det jeg lurte på.. Lurer på om det er noen som har mistet menstruasjonen pga spiseforstyrrelser og stress, men at den kom tilbake når du ble frisk igjen og fikk i deg riktig næring?
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2010 #10 Skrevet 4. januar 2010 Takk for svar, men var ikke det jeg lurte på.. Lurer på om det er noen som har mistet menstruasjonen pga spiseforstyrrelser og stress, men at den kom tilbake når du ble frisk igjen og fikk i deg riktig næring? ?
wahaj Skrevet 4. januar 2010 #11 Skrevet 4. januar 2010 Takk for svar, men var ikke det jeg lurte på.. Lurer på om det er noen som har mistet menstruasjonen pga spiseforstyrrelser og stress, men at den kom tilbake når du ble frisk igjen og fikk i deg riktig næring? Vil tro at den kommer tilbake da, ja. Men selv om man har mistet mensen under f.eks spiseforstyrrelser, så kan man fortsatt bli gravid. Så man er obs på det.
Gjest Gjest Skrevet 4. januar 2010 #12 Skrevet 4. januar 2010 Vil tro at den kommer tilbake da, ja. Men selv om man har mistet mensen under f.eks spiseforstyrrelser, så kan man fortsatt bli gravid. Så man er obs på det. takk for svar!!
Gjest Gjest_trond_* Skrevet 5. januar 2010 #13 Skrevet 5. januar 2010 Trodde ikke kvinner kunne bli gravide dersom de ikke har menstruasjon, jeg?
Gjest ts Skrevet 18. januar 2010 #14 Skrevet 18. januar 2010 Tusen takk for svar alle sammen!:D Den kom tilbake samme dag som jeg fikk juleferie, så altså litt over 80 dager ble den borte pga stress
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå