Gjest Gjest_gråstensholm_* Skrevet 6. desember 2009 #1 Skrevet 6. desember 2009 Hei! Jeg er alenemor med 2 små barn.. Å har funnet ut at diverse rutiner må endres! Jeg har lenge prøvd å endre rutiner slik at jeg kan handle alt jeg trenger en gang per uke.. Men det har vel blitt halvhjertet, for jeg har IKKE fått det til i det heeele tatt!! Noen som har en såkalt ukeplan, for middager kombinert med handlelista? Trenger litt tips jeg da..skal vel klare å finne 7 retter, men noe med at hvis en kan bruke rester etter gårsdagens.. ..unni..
Brunhilde Skrevet 6. desember 2009 #2 Skrevet 6. desember 2009 Jeg har ikke lest nøye - men her kan du kanksje få noen ideer? Jeg er alene med et (voksent, men hjemmeboende) barn, og sliter med det samme. Klarer ikke å planlegge, men ender opp på butikken nesten hver dag - noe som koster.
Gjest Gjest Skrevet 6. desember 2009 #3 Skrevet 6. desember 2009 www.dinmat.no er omtrent utømmelig på oppskrifter
pulverheksa Skrevet 6. desember 2009 #4 Skrevet 6. desember 2009 Trikset er å sette av tid. Det er ikke lett men heller ikke umulig. Jeg har satt av en time hver onsdag (ofte lager jeg meny og handleliste i reklamepausene utpå kvelden...) til å skrive meny og handleliste og så handler vi på torsdag ettermiddag.¨ Jeg skriver også handleliste etter hvor jeg finner tingene i butikken, sånn at selve handlingen går raskest mulig. Fra jeg går hjemmefra til jeg er hjemme tar det ca 50 minutter, har ti min å gå til og fra butikken. Selvsagt om jeg kommer på noe jeg har lyst på til middag andre dager i uka noterer jeg det bare ned. Det krevdes litt innsats til å begynne med, men nå går planleggingen som en lek og jeg forstår ikke at vi gadd å bruke så mye tid på handling som vi gjorde tidligere. Oppskrifter finner jeg litt her og der, har jo noen faste gjengangere på menyen.
Gjest Gjest-gråstensholm Skrevet 6. desember 2009 #5 Skrevet 6. desember 2009 tusen takk for svar! Nå sitter jeg her å skriver opp retter, så må jeg sette opp en handleliste etterpå, blir spennende å se om jeg får dette til! Håpte jeg bare kunne lage for en mnd, åsså bare rulere på den, men det er kansje like greit å planlegge en fast dag i uken..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå