Gjest Gjest Skrevet 27. november 2009 #1 Skrevet 27. november 2009 Hei dere. Er en relativt ny bileier som lurer på hva alle avgiftene på bilen er for noe? Vil bare ikke gå glipp av noe, så jeg plutselig sitter uten oppsparte penger til å betale.. Det jeg har fått med meg er: Forsikring Årsavgift (betales i januar?) +++ ? Hvor mye er de ulike på? (De som er generelle mener jeg, altså ikke forsikring f.eks).
Gjest Gjest_bjørn_* Skrevet 27. november 2009 #2 Skrevet 27. november 2009 Årsavgiften pleier å forfalle 20.03,hvor mye den er på kommer an på hva slag bil det er bensin/diesel/diesel m/partikkelfilter. For bensin rundt 3000,-,diesel uten partikkelfilter er dyrere. Ganske sikker på at du finner info om dette på tollvesenets sider.
Gjest kenneth Skrevet 27. november 2009 #3 Skrevet 27. november 2009 Ikke glem Wunderbaum-avgiften. Den er riktignok ikke så omfattende, men du bør definitivt sette den opp som en budsjett-/utgiftspost.
Gjest Atle Skrevet 27. november 2009 #4 Skrevet 27. november 2009 Å eie en bil er ganske dyrt. Forsikring + årsavgift. Drivstoffkostnader. Så er det smart å legge vekk litt penger, hvis bilen må inn på verksted (pleier å være dyrt). Slitasje på dekk, så det trengs penger til vinter og sommer dekk. Dette er det jeg kommer på i farten.
Gjest TS Skrevet 28. november 2009 #5 Skrevet 28. november 2009 Haha, wunderbaum-utgifta ja. Den har jeg allerede betalt Takk for svar folkens! Hva med veiavgift? Er det ikke noe som heter det? Det er kanskje inkludert i årsavgifta det?
Gjest Marlo Skrevet 28. november 2009 #6 Skrevet 28. november 2009 Veiavgiften er årsavgiften. De bytta navn - sikker når de innså det at pengene ikke går til vei og at det da var hyklersk å kalle det veiavgift.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå