Stjerne Skrevet 22. august 2003 #1 Skrevet 22. august 2003 Hei. Jeg har akkurat kjøpt meg en bærbar pc. Jeg har i utgangspunktet ikke lyst til å opprette flere brukere på maskinen, selv om det i enkelte tilfeller kan være andre enn meg som bruker den. Men jeg har enkelte mapper jeg ikke er interessert i at andre skal ha tilgang til, og lurer derfor på om det finnes en måte å passordbeskytte mapper på uten å måtte opprette flere brukere og legge mappene som mapper som ikke skal deles....? Stjerne
Gjest Lea Skrevet 22. august 2003 #2 Skrevet 22. august 2003 Hvilket OS har du da? I XP ville jeg opprettet flere brukere med passord.
Cooli Skrevet 23. august 2003 #3 Skrevet 23. august 2003 Hei. Jeg har akkurat kjøpt meg en bærbar pc. Jeg har i utgangspunktet ikke lyst til å opprette flere brukere på maskinen, selv om det i enkelte tilfeller kan være andre enn meg som bruker den. Men jeg har enkelte mapper jeg ikke er interessert i at andre skal ha tilgang til, og lurer derfor på om det finnes en måte å passordbeskytte mapper på uten å måtte opprette flere brukere og legge mappene som mapper som ikke skal deles....? Stjerne hmm.. utenom å opprette flere brukere på maskinen, tror jeg ikke det er noen andre måter å beskytte mapper. Kanskje det finnes noen programvare rundt på internett.. du kan søke på www.download.com eller noen søkmotor.. Er mapper lite brukt og er veldig privat, er winzip der, å zippe en mappe , sette inn passord er mulighet, men tungvint hvis du bruker mappe ofte.
Rapitap Skrevet 24. august 2003 #4 Skrevet 24. august 2003 Jeg ville tatt alle mapper med tilbehør inn i ett zip arkiv og passord beskyttet dette.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå