Trine.sa Skrevet 16. november 2009 #1 Skrevet 16. november 2009 Hei! Jeg og kjæresten min har lyst til å dra på en kjæresteferie en eller annen gang etetr jul, helst februar. I feburar i år var vi en langhelg i Roma og hadde det veldig fint. Vi er storby-mennesker begge to så vi vil helst ikke på noen syden-ferie. Vi er studenter og har begrenset med penger så det må være en plass hvor det går an å være noen dager og kose seg uten å måtte leve på nudler både før og etter tur. Så, det jeg spør om er: Har du tips til en fin plass å dra på kjæresteferie en i februar som ikke koster skjorta? Tusen takk for alle forslag, jeg har ikke peiling.
Samantha Skrevet 16. november 2009 #2 Skrevet 16. november 2009 Budapest? Flott by, og ok prisar Kva med Kroatia? Eg har berre vore i Pula, og det er ikkje ein storby, men der er jo andre stadar. OK temperatur i februar (i forhold til Norge that is) og ikkje så veldig dyrt.
wahaj Skrevet 16. november 2009 #3 Skrevet 16. november 2009 Hva med Praha? Kan få flyreisa for rundt 1000ke t/r for begge, veldig billig der nede også :-)
Gjest Gjest_Liv_* Skrevet 16. november 2009 #4 Skrevet 16. november 2009 Krakow. Romantisk og hyggelig gamleby. Ikke dyrt heller.
kontorstol Skrevet 16. november 2009 #5 Skrevet 16. november 2009 Støtter forslagene om Krakow og Praha. Nydelige (og forholdsvis billige) byer
Sarafina Skrevet 17. november 2009 #6 Skrevet 17. november 2009 Støtter forslagene om Krakow og Praha. Nydelige (og forholdsvis billige) byer Berlin er også veldig bra, og ikke så dyrt sammenliknet med mange andre byer :)Ellers støtter jeg forslaget om Praha, tror det må være den fineste byen i Øst-Europa.. Et annet forslag er Istanbul i Tyrkia - har ikke vært der selv, men tror det må være en spennende by (og så er det jo billig i Tyrkia da).
Reveal Skrevet 24. november 2009 #7 Skrevet 24. november 2009 Våre kjæresteturer har så langt ført oss til spennende byer som Krakow, Gdansk og Wien. I forhold til økonomi er de to første definitivt rimeligst- men jeg ble faktisk positivt overrasket over at Wien heller ikke kostet all verden. Nå skal det være sagt at vi har hatt et visst tema for våre reiser (Krakow- jødeforfølgelse, Gdansk arkitektur. sosialisme og krigsstart og Wien klassisk kunst og kultur), så det blir vanskelig å sammenlikne, men alt i alt vil jeg si at Krakow nok var den aller fineste opplevelsen (kanskje jeg er noe preget av at dette var vår 3.date..). Skulle jeg valgt disse byene igjen så ville jeg nok valgt etter årstid: Krakow- mars/april/mai (Blir VELDIG varmt midt på sommeren) Gdansk- juli/august (så får man oppleve de nydelige strendene i området også) Wien- midt nov-des/ vår/forsommer (julepyntet Wien er nydelig- men litt trist å gå foreslåtte turer når allt løvet ligger på bakken- vil tro å se vinrankene på forsommeren er nydelig). Fremtidige turer er planlagt: København, Dublin, Yorkshire, Paris, St.Petersburg som weekendturer, Scicilia, Normandie og rundreise bil med Wien som base som ukesturer.
Thunderbat Skrevet 24. november 2009 #8 Skrevet 24. november 2009 London er jo en litt dyr by, men om du finner billige flybilletter, billige hostell og slikt, så kan man få en ganske rimelig tur med masse opplevelser. Er utrolig mye å se der.
lykkelig84 Skrevet 26. november 2009 #10 Skrevet 26. november 2009 Hei! Jeg og kjæresten min har lyst til å dra på en kjæresteferie en eller annen gang etetr jul, helst februar. I feburar i år var vi en langhelg i Roma og hadde det veldig fint. Vi er storby-mennesker begge to så vi vil helst ikke på noen syden-ferie. Vi er studenter og har begrenset med penger så det må være en plass hvor det går an å være noen dager og kose seg uten å måtte leve på nudler både før og etter tur. Så, det jeg spør om er: Har du tips til en fin plass å dra på kjæresteferie en i februar som ikke koster skjorta? Tusen takk for alle forslag, jeg har ikke peiling. I september var jeg og kjæresten en helg i Riga. Flott by! Ellers kunne du jo tatt en helg i Køben med Danskebåten, eller hva med en weekend i London? Vi vurderer det nå, med fotballkamp. Ellers er det å søke på Restplass eller Finn og se hva du finner!
Gjest luremegpå Skrevet 9. desember 2009 #11 Skrevet 9. desember 2009 (endret) I september var jeg og kjæresten en helg i Riga. Flott by! Ellers kunne du jo tatt en helg i Køben med Danskebåten, eller hva med en weekend i London? Vi vurderer det nå, med fotballkamp. Ellers er det å søke på Restplass eller Finn og se hva du finner! Hei Jeg tenkte også ta kjæresten min me på liverpool kamp, men ja har dere funnet noen billige løsninger? Vi må reise fra Stavanger da... Har dere undersøkt mange steder? Jeg tar imot mange gode forslag jeg asså, men det trenger jo ikke være for dyrt:)! Gjerne steder i Norge også Dere burde forresten dra til Warszawa hvis jeg kan anbefla noe. Ser jo at dere har vært kjerester nesten like lenge som oss, og jeg lover det, dere vil kost dere der. Endret 9. desember 2009 av luremegpå
Mermaid Blues Skrevet 14. desember 2009 #12 Skrevet 14. desember 2009 Berlin er også veldig bra, og ikke så dyrt sammenliknet med mange andre byer :)Ellers støtter jeg forslaget om Praha, tror det må være den fineste byen i Øst-Europa.. Enig i at både Berlin og Praha er fine og rimelige reisemål, men husk at Praha ikke ligger i øst-Europa Tsjekkerne blir fort temmelig fornærma om man påstår det, de regner seg selv som mellom-europeere. Til sammenligning: Wien ligger lenger øst enn Praha, og man sier sjelden at Wien er øst-europeisk :gjeiper: Jeg tror kanskje mitt beste tips er Budapest. Fantastisk vakker by, god mat, godt spa-tilbud, masse å finne på, og for tiden er Ungarn regnet for å være det "billigste" landet i Europa
Sort Pastill Skrevet 16. desember 2009 #13 Skrevet 16. desember 2009 Mitt elskede Amsterdam! =) Eniiig! Fineste byen!
Tante Skrevet 16. desember 2009 #14 Skrevet 16. desember 2009 Siden det er kaldt likevel: Island? Sjekk ut alle plasser som selger restplasser, da kan dere finne reiser til nesten hvor som helst.
lykkelig84 Skrevet 17. desember 2009 #15 Skrevet 17. desember 2009 Hei Jeg tenkte også ta kjæresten min me på liverpool kamp, men ja har dere funnet noen billige løsninger? Vi må reise fra Stavanger da... Har dere undersøkt mange steder? Jeg tar imot mange gode forslag jeg asså, men det trenger jo ikke være for dyrt:)! Gjerne steder i Norge også Dere burde forresten dra til Warszawa hvis jeg kan anbefla noe. Ser jo at dere har vært kjerester nesten like lenge som oss, og jeg lover det, dere vil kost dere der. Vi har kjøpt flybilletter gjennom Norwegian, og vi kjenner noen som jobber i Radisson så vi fikk to netter på hotell rett ved siden av Hyde Park for 1000 kroner tilsammen for to personer to netter. Nå er det bare billettene igjen, funderer på hvordan vi skal få tak i de. Vurderer å melde oss inn i fanclubben til Tottenham, og kjøpe billetter via nett.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå