Mannie Skrevet 11. november 2009 #1 Skrevet 11. november 2009 Hei! Dere som driver med Yoga. Burde jeg gå for 3mm eller 5mm tykkelse på matta? Noen som har erfaringer med merket Casall i denne sammenhengen? Alle forslag er velkomne
stjernekyss Skrevet 11. november 2009 #2 Skrevet 11. november 2009 Hmm.. hvor tykk er yogamatta mi da.. Vil tippe 3mm. Liker ikke å synke ned i matten, poenget er jo å få bedre grep. Men det er sikkert smak og behag.
Gjest Namaste Skrevet 12. november 2009 #3 Skrevet 12. november 2009 Min er 3 mm tykk. Det er en passelig tykkelse ved stående og liggende øvelser. Som nevnt over skal man ikke "synke" ned i matten. Da mister man balansen ved øvelser på ett bein. Når man skal gjøre øvelser hvor det er godt med noe ekstra under seg, bretter man bare matten litt slik at den blir tykkere akkurat under baken eller hodet (ved hodestående). Lykke til med kjøpet, du vil mye glede av yogatreningen din!
Virvel Skrevet 23. november 2009 #4 Skrevet 23. november 2009 3 mm bør være nok for de aller fleste av oss. Min matte er faktisk nettopp av merket Casall, og den er helt ok. Ligger godt på gulvet uten å skli, men jeg synes egentlig den er litt glatt. Det kan også være smak og behag, jeg for min del blir ganske svett i hendene når jeg trener, så jeg tror de fleste matter vil føles glatte for meg... (Har løst det ved å bruke hansker.)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå