Gjest Gjest Skrevet 10. november 2009 #1 Skrevet 10. november 2009 Vi skal bestille barneforsikring for vår baby hos Gjensidige. Et spørsmål er om komplikasjoner ved fødselen. Babyen vår ble tatt med vakuum fordi det ble litt trangt på slutten og hjertelyden ble lavere - regnes dette som en komplikasjon man må opplyse om tro? Alt var bra da babyen var ute.
Pasha Skrevet 11. november 2009 #2 Skrevet 11. november 2009 Det gjelder som komplikasjon ved neste fødsel (altså blir man "utestengt" fra abc-avdelinger), men i henhold til foriskring er jeg usikker.
Gjest imli Skrevet 11. november 2009 #3 Skrevet 11. november 2009 Vil ikke tro det er noen komplikasjon? Vi har forsikring på våre barn, den første ble forløst med vakuum, ingen spm ang det. Dessuten gikk neste fødsel helt uten problemer, så jeg skjønner ikke hvorfor man evnt skal bli utestengt fra ABC-avdelinger pga det, med det er jo en annen sak... Vi har i alle fall samme forsikring på nummer en og nummer to selv om nummer en ble tatt med vakuum og nummer to ikke.
Gjest Gjest_janne_* Skrevet 11. november 2009 #4 Skrevet 11. november 2009 Vil ikke tro det er noen komplikasjon? Vi har forsikring på våre barn, den første ble forløst med vakuum, ingen spm ang det. Dessuten gikk neste fødsel helt uten problemer, så jeg skjønner ikke hvorfor man evnt skal bli utestengt fra ABC-avdelinger pga det, med det er jo en annen sak... Vi har i alle fall samme forsikring på nummer en og nummer to selv om nummer en ble tatt med vakuum og nummer to ikke. Står mye bra om Forsikring på disse sidene. Har ikke hatt barneforsikring selv, men er sikkert de betryggelse når man har det.
Gjest Gjest_TS Skrevet 11. november 2009 #5 Skrevet 11. november 2009 Vil ikke tro det er noen komplikasjon? Vi har forsikring på våre barn, den første ble forløst med vakuum, ingen spm ang det. Dessuten gikk neste fødsel helt uten problemer, så jeg skjønner ikke hvorfor man evnt skal bli utestengt fra ABC-avdelinger pga det, med det er jo en annen sak... Vi har i alle fall samme forsikring på nummer en og nummer to selv om nummer en ble tatt med vakuum og nummer to ikke. Takk for svar. Hvorfor ble det vakuum hos dere? Opplyste dere da i helseerklæringen til forsikringen at forløsningen skjedde med vakuum eller er ikke det relevant svar på spørsmålet?
Gjest imli Skrevet 11. november 2009 #6 Skrevet 11. november 2009 Var samme grunn som hos dere. Ingen spurte hvordan ungene ble forløst hos oss.
Edie Skrevet 12. november 2009 #7 Skrevet 12. november 2009 Det var ikke spørsmål om fødselen i det hele tatt på den helseerklæringen vi fylte ut til sønnens vår forsikring. Enda jeg hadde en skummel, hard fødsel (men det var aldri fare for barnet, bare meg). Måtte bare svare på helsetilstanden etter fødsel, så jeg vil ikke tro vakum er en risiko så lenge babyen ikke fikk noen skader av det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå