Gjest kjerstin Skrevet 2. november 2009 #1 Skrevet 2. november 2009 Kjøpte en brukt kjøkkenvifte i helgen.. børsta stål. får vaska det meste av den fin, men på sidene på selve røret er det akk som noen rennende merker som jeg bare ikke får bort. ! noen som vet om noe som kan funke???
Gjest Gjest Skrevet 3. november 2009 #2 Skrevet 3. november 2009 Har børsta stål ved dursjen og der det kommet ett eller annet som ser ut som det har rennt nedover. Får det ikke bort med vanlig vask. Har tenkt at man kanskje kan bruke veldig fin stålull, sandpapir e.l. og prøve å pusse det bort.
Gjest Gjest Skrevet 3. november 2009 #3 Skrevet 3. november 2009 Miele stålrens eller tilsvarende er bra til å ta bort flekker o.l. på børstet stål
Gjest Gjest Skrevet 13. november 2009 #4 Skrevet 13. november 2009 Du får kjøpt rensemidler til det i butikker som selger kjøkkenvifter, det funker fint. Vi har et sånt middel for børstet stål som vi bruker på kjøleskapet, komfyren, mikroen og viften.
pittie Skrevet 15. november 2009 #5 Skrevet 15. november 2009 Pedalbøtta mi som er børstet stål smurte jeg med litt matolje. Ble skikkelig fin
Gjest Gjest Skrevet 18. november 2009 #6 Skrevet 18. november 2009 Samme erfaring som Pittie over her - bruk matolje! Lærte det på dette forumet
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå