Gjest ts Skrevet 27. oktober 2009 #1 Skrevet 27. oktober 2009 Jeg har en ganske gammel hund. Han er ikke vant til katter, men jeg har ikke merket at han er spesiellt aggressiv mot katter generellt, selv om han nok har bjeffet litt på noen katter av og til. Jeg har tenkt litt på å skaffe meg en kattunge, men innser at det muligens kan bli komplisert pga hunden. Men er det noen som har erfaring med å skaffe seg katt når man har en (gammel) hund fra før? Hvordan går man i såfall frem for å venne de til hverandre?
Gjest Gjest_Gyda_* Skrevet 28. oktober 2009 #2 Skrevet 28. oktober 2009 Det kommer nok litt an på hunderase.. Jeg fikk en liten kattunge, og tenkte det ville gå greit for jeg har aldri hatt problemer med hund og katt før. Men denne gangen hadde jeg en helt annen hunderase, og de funker ikke sammen i det hele tatt. Min hund ser ikke ut til å forstå at den ikke kan leke med katten som om den var en tyggeleke..
NovaFlare Skrevet 26. november 2009 #3 Skrevet 26. november 2009 Det første som slår meg er at hunden bør få ha alderdommen sin i fred, hehe. At ikke en liten kattunge skal komme og kreve tid og oppmerksomhet, og ikke minst mase med en gammel hund, som tross alt skal nyte sine eldre dager :gjeiper: Men uansett... det kommer HELT an på hunden. Stort sett setter katter på plass hunden, med mindre hunden generelt er av det sultne slaget da, hehe. Mange hunder ser på katter som mat ute, men ikke inne. Så ofte går det bra, men da er jo hunden vant til katter, og det er ikke din. Jeg ville drøyet det.
Troyamin Skrevet 26. november 2009 #4 Skrevet 26. november 2009 Jeg har en ganske gammel hund. Han er ikke vant til katter, men jeg har ikke merket at han er spesiellt aggressiv mot katter generellt, selv om han nok har bjeffet litt på noen katter av og til. Jeg har tenkt litt på å skaffe meg en kattunge, men innser at det muligens kan bli komplisert pga hunden. Men er det noen som har erfaring med å skaffe seg katt når man har en (gammel) hund fra før? Hvordan går man i såfall frem for å venne de til hverandre? Jeg ville hatt katt på hjemlån fra dyrebeskyttelsen. De har ofte hundevante katter inne. DB har forståelse for at du trenger en prøveperiode dersom du har en eldre hund fra før av. Og db trenger sårt hjem til voksne katter!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå