Gjest Gjest_Sol_* Skrevet 10. oktober 2009 #1 Skrevet 10. oktober 2009 Barnet mitt på snart 1 år begynner i barnehage i januar. Har tenkt å kjøpe en god Reima dress. Bør jeg ha en billig reservedress i tillegg?
zitrus Skrevet 10. oktober 2009 #2 Skrevet 10. oktober 2009 JA! Har alltid hatt en billig ekstra dress og fått god bruk for den. Selv om du har Reimadress som går i tørketrommelen og sånn sett kan vaske den og få den tørr til neste dag, er det greit med en ekstra dress.
Susan Sto Helit Skrevet 11. oktober 2009 #3 Skrevet 11. oktober 2009 Det kommer an på barnehagen og hvor mye de er ute. Der gutten min gikk i fjor var det ikke noe behov for en reservedress. De var kun ute noen timer hver dag. Der han går nå tror jeg nesten to dresser blir litt lite, da de er mye ute, og mye på tur. (Og det er ikke alltid vi rekker å vaske OG tørke dressen på en natt.)
Chiquita Skrevet 11. oktober 2009 #4 Skrevet 11. oktober 2009 Vi har reima-dresser til våre, og vi har ikke hatt reservedresser. Har ikke vært noe problem å fått vasket og tørket dressen fra en dag til en annen, dersom det har vært behov for det (men det har det vanligvis ikke - vi har spylt dressen på utsiden i dusjen om den har vært møkkete, og da er det jo bare utsiden som må tørke også)
Gjest barnehagetanta Skrevet 11. oktober 2009 #5 Skrevet 11. oktober 2009 Selv vil jeg ha reima, den dagen jeg får barn:) Men som dress nr 2 til en 1 åring ville jeg valgt noe annet. Men hvis dere så på testen til tv2 hjelper deg, så kom dressen til coop obs best ut. De er vantette, vindtette og slitesterke. Og koster rundt 600. En annen ting dere skal tenke på er passformen til dressen, hvis dressen er for stor så vil det være både ubehagelig å bruke den, samt at barnet ikke får oppleve gleden av å være ute.. Har opplevd dette og barna kvier seg for å ha på dressen!
bizzy Skrevet 11. oktober 2009 #6 Skrevet 11. oktober 2009 Vi har to sett med dresser til våre, det fordi det er kjekt å ikke alltid måtte rekke å vaske og tørke dressen til neste dag. Og våre vaskes ofte... Eldstemann elsker å leke i gjørma og det er ofte vanskelig å se hva han og dressen er laget av når han hentes i barnehagen Har to sett med reimadresser og er kjempefornøyd med de, men hadde absolutt ikke vært noe problem å hatt en enklere ekstradress
Gjest Gjest_mamma_* Skrevet 11. oktober 2009 #7 Skrevet 11. oktober 2009 Vi har pleid å ha en vinterdress, og så har vi hatt en vår/høst-dress som vi bruker som reservedress/hjemmedress med mer ull under. Vårdressen får du jo uansett bruk for til våren.
Gjest Gjest Skrevet 11. oktober 2009 #8 Skrevet 11. oktober 2009 Jeg synes det er greit med en reservedress, og vi har ofte løst det med å kjøpe dress nr 2 i "neste størrelse", slik at den er litt romslig. Når det er tid for dressbytte drøyer vi kanskje den gamle dressen litt ekstra som reservedress osv. Om dressene er litt for store eller ørlite grann små er et lite problem når det er reservedressen; da har de ihvertfall alltid gode, varme dresser som de holder seg tørre i.
Gjest ts Skrevet 11. oktober 2009 #9 Skrevet 11. oktober 2009 Selv vil jeg ha reima, den dagen jeg får barn:) Men som dress nr 2 til en 1 åring ville jeg valgt noe annet. Men hvis dere så på testen til tv2 hjelper deg, så kom dressen til coop obs best ut. De er vantette, vindtette og slitesterke. Og koster rundt 600. En annen ting dere skal tenke på er passformen til dressen, hvis dressen er for stor så vil det være både ubehagelig å bruke den, samt at barnet ikke får oppleve gleden av å være ute.. Har opplevd dette og barna kvier seg for å ha på dressen! Vi prøvde Coop dressen først, og den virket bra. Men den begynte på str 86, og glidelåsen gikk langt opp på hodet hans - altfor stor! Så vi har funnet en Reima tec dress som passet mye bedre i str og bevegelighet Evt fress nr to aner jeg ikke hva skulle blitt, men ikke Reima hvertfall. Måte på! Hehe.
Gjest Emera Skrevet 12. oktober 2009 #10 Skrevet 12. oktober 2009 Jeg hadde alltid minst to dresser, en hoveddress og en eller to som var arvet. Ikke utslitte, selvsagt. De var mye ute og på tur i vår barnehage, og datteren min var en sånn som lekte "med hele seg," så jeg er glad jeg hadde tilgang på mer enn en dress.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå