Gjest Gjest_linn_* Skrevet 8. oktober 2009 #1 Skrevet 8. oktober 2009 Jeg har ikke trent noe særlig i sommer blant annet pga en operasjon jeg hadde.. Nå har jeg derimot begynt å trene 6 dager i uka. (Gikk rett fra null trening til 6 dager i uka, men kroppen min henter seg bra inn, + at jeg blir demotivert av å ikke kunne trene så mye jeg vil..) Jeg har ikke forandret noe på kostholdet da. Jeg har egentlig et veldig sunt kosthold, men spiser sjokolade hver kveld. Vanligvis 1 kokesjokolade eller litt mer.. Målet mitt er å få en fastere og mer veltrent kropp. Jeg er ikke lubben, men kunne vel tatt av et par kg. Jeg lurer egentlig på om den sjokoladen har mye å si? Jeg vet jo at det utgjør endel kalorier, men har jo spist sjokolade når jeg ikke har trent så.. Har prøvd sunne alternativer som nøtter ol, men er bare ikke det samme.
Chanel.No5 Skrevet 8. oktober 2009 #2 Skrevet 8. oktober 2009 (endret) Hei, kan bar snakke for meg selv, spiser en sjokolade selv hver kveld og det ødelegger ikke min form, trener selv nesten hver dag, ikke mer enn ca 35 min, jogging, styrketrening osv.. Endret 8. oktober 2009 av Lotte27
Jenta21 Skrevet 9. oktober 2009 #3 Skrevet 9. oktober 2009 En ting er sikkert; du hadde fortere gått ned de kiloene du skal ned om du hadde latt være å spise den sjokoladen
Gjest Tigress Skrevet 9. oktober 2009 #4 Skrevet 9. oktober 2009 Du kjem ikkje saktare i form, og då tenkjer eg på kondis og styrke, men ein heil kokesjokolade er jo ganske mykje energi, så om du skal ned i vekt eller i alle fall i feittprosent så er det klart at det hindrar deg!
Gjest Gjest Skrevet 9. oktober 2009 #5 Skrevet 9. oktober 2009 Jeg lurer egentlig på om den sjokoladen har mye å si? Jeg vet jo at det utgjør endel kalorier, men har jo spist sjokolade når jeg ikke har trent så.. Har prøvd sunne alternativer som nøtter ol, men er bare ikke det samme. Før gikk du opp i vekt, nå står du muligens stille. Så ja, den har betydning.
Glynis Skrevet 9. oktober 2009 #6 Skrevet 9. oktober 2009 Det kommer jo an på hva du spiser resten av dagen, men hvis du har et veldig sunt kosthold og spiser sjokolade hver kveld + trener 6 ganger i uka vil jeg si du klarer deg fint. Allikevel ville jeg av sukkermessige årsaker kuttet til en halv sjokolade per kveld.
Leifr Skrevet 9. oktober 2009 #7 Skrevet 9. oktober 2009 Allikevel ville jeg av sukkermessige årsaker kuttet til en halv sjokolade per kveld. Ordentlig mørk sjokolade er fin sånn; mindre sukkerinnhold, og man greier seg dessuten med å spise mindre av den.
Gjest Gjest_linn_* Skrevet 9. oktober 2009 #8 Skrevet 9. oktober 2009 Takk for svar. Jeg hadde helt sikkert gått ned mer hvis jeg ikke hadde spist sjokolade ja, men da frykter jeg at jeg vil sprekke.. + at jeg er såpass avhengig at jeg blir sur hvis jeg ikke får sjokolade. Så går liksom ikke bare utover meg.. hehe.. Noen kommenterte også at jeg gikk opp i vekt før, og at nå står jeg stille.. ehh.. Jeg har ikke gått opp i vekt på 7 år, bortsett fra da jeg var gravid og gikk opp og ned 25 kg. Så derfor er det jo litt logisk at jeg vil gå ned i vekt etterhvert siden jeg forbrenner over 500 kcal ekstra for dag enn det jeg gjorde før.. Tenker nå jeg.
Chanel.No5 Skrevet 9. oktober 2009 #9 Skrevet 9. oktober 2009 Om denne sjokoladen er medregnet i ditt daglige inntak og du ikke har noe hast med nedgagngen og det går rette veien så ser ikke jeg noe grunnt til å kutte den ut. Du trener masse og spiser du normal, næringsrik mat ellers så er det toppers!
Gjest Gjest Skrevet 9. oktober 2009 #10 Skrevet 9. oktober 2009 En ting er sikkert; du hadde fortere gått ned de kiloene du skal ned om du hadde latt være å spise den sjokoladen Tull, så lenge man ikke overstiger det daglige kaloribehovet, så vil ikke en sjokolade gjøre noen skade på vekten. Det går hverken fortere, eller tregere
Chanel.No5 Skrevet 9. oktober 2009 #11 Skrevet 9. oktober 2009 Tull, så lenge man ikke overstiger det daglige kaloribehovet, så vil ikke en sjokolade gjøre noen skade på vekten. Det går hverken fortere, eller tregere Korrekt! Det er summen av kalorier inn/ut i løpet av en dag som utgjør om det blir nedgang/stabilitet/oppgang!
aline Skrevet 9. oktober 2009 #12 Skrevet 9. oktober 2009 Jeg tenker også slik at så lenge jeg ellers spiser sunt, trener og sørger for å holde kroppen min frisk og sterk, og ikke sliter med overvekt til tross for at jeg alltids kunne gått ned en kg eller tre, så tillater jeg meg den sjokoladen om dagen, om jeg har lyst på. Ja, det kan hende jeg hadde gått fortere ned om jeg hadde kuttet den ut! Men så lenge målet ikke er rask vektnedgang, men en trent kropp og på lang sikt holde formen og evt forbedre den, så ser jeg ikke vitsen i å kutte ut. Prøver innimellom å trappe ned, spise en mindre sjokolade f.eks, men gidder ikke kutte helt ut.
Jenta21 Skrevet 9. oktober 2009 #13 Skrevet 9. oktober 2009 Tull, så lenge man ikke overstiger det daglige kaloribehovet, så vil ikke en sjokolade gjøre noen skade på vekten. Det går hverken fortere, eller tregere Spiser man f.eks 1500 kalorier pluss en sjokolade så gjør det jo utslag om man kutter ut sjokoladen, men ikke ellers gjør noen endringer. Så selvfølgelig vil det gå fortere om trådstarter lar være å spise sjokoladen hvis alt ellers er ved det samme.
Gjest Gjest Skrevet 9. oktober 2009 #14 Skrevet 9. oktober 2009 Spiser man f.eks 1500 kalorier pluss en sjokolade så gjør det jo utslag om man kutter ut sjokoladen, men ikke ellers gjør noen endringer. Så selvfølgelig vil det gå fortere om trådstarter lar være å spise sjokoladen hvis alt ellers er ved det samme. Hvordan vet du nøyaktig hvor lenge hun trener, hvor mye hun forbrenner og NØYAKTIG hvor mye sjokolade hun spiser? Jeg tror ikke det er snakk om 1 kg sjokolade, og hun trener 6 ganger i uken, og da tror jeg neppe at den sjokoladen, såvidt det er snakk om en på 100g, som blir ca 550 kca (varierer fra sjokolade til sjokolade) har noe å si. Så hva med å ikke uttale seg om ting du tydeligvis ikke har greie på? Med såppas med trening så kan man unne seg en sjokolade, det er totalsummen daglig, for å ikke snakke om hver uke som har noe å si om man går opp eller ned. Men siden trådstarter trener 6 ganger i uken, selv trener jeg 7 ganger i uken så har ikke hun noe å bekymre seg over.
Jenta21 Skrevet 9. oktober 2009 #15 Skrevet 9. oktober 2009 (endret) det er totalsummen daglig, for å ikke snakke om hver uke som har noe å si om man går opp eller ned Men jeg er jo ikke uenig med deg? Det er snakk om et regnestykke, og jeg mener at om man spiser 550 kalorier mer hver dag eller ikke har noe å si. Og jeg skrev "for eksempel 1500 kalorier", nettopp for å gi et eksempel, i og med at jeg ikke vet nøyaktig hva hun forbrenner og hva hun inntar. Men selvfølgelig vil det ha noe å si om man spiser 550 kalorier mer om dagen eller ikke, og jeg sier ingenting om at trådstarter skal la være, bare at det ikke er det samme om hun spiser sjokoladen eller ikke. Endret 9. oktober 2009 av Jenta21
Gjest Gjest Skrevet 9. oktober 2009 #16 Skrevet 9. oktober 2009 Jo det er faktisk det samme om hun spiser den eller ikke, så lenge hun har et sunt kosthold ellers. Mehe! Look it up.
Jenta21 Skrevet 9. oktober 2009 #17 Skrevet 9. oktober 2009 Jo det er faktisk det samme om hun spiser den eller ikke, så lenge hun har et sunt kosthold ellers. Mehe! Look it up. Det er jo bare tull. Det er snakk om kalorier inn vs kalorier ut, så da har det noe å si om man spiser 550 kalorier mer om dagen eller ikke.
Chanel.No5 Skrevet 9. oktober 2009 #18 Skrevet 9. oktober 2009 Jo det er faktisk det samme om hun spiser den eller ikke, så lenge hun har et sunt kosthold ellers. Mehe! Look it up. Tror dere begge mener det samme, men går litt rundt hverandre her..
Gjest Gjest Skrevet 11. oktober 2009 #19 Skrevet 11. oktober 2009 Én hel kokesjokolade hver eneste kveld? Hallo! Skjønner ikke vestlig kultur, alltid når man skal kose seg skjer det med sukker og kakao.
Chanel.No5 Skrevet 11. oktober 2009 #20 Skrevet 11. oktober 2009 Én hel kokesjokolade hver eneste kveld? Hallo! Skjønner ikke vestlig kultur, alltid når man skal kose seg skjer det med sukker og kakao. Noen liker søtt, noen salt, alle er vi forskjellige
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå