Gjest Liten familie Skrevet 8. oktober 2009 #1 Skrevet 8. oktober 2009 Kort beregna har jeg 15 stk i familie, forloveden har vel en 5 han vil ha i bryllupet. Vi har ikke allverden med venner, og alt i alt kan det bli 30 gjester. Men er ikke dette utrolig lite? Tenker at det må være utrolig trist å gå ned midtgangen som nesten er tom for mennesker.. Når jeg leser tråder er det bryllup med 80-120 gjester, skjønner ikke hvordan det er mulig med så stor familie og så mange venner.. Men nå kommer vi ikke til å invitere tante til moren min og sånn slekt, da vi ser dem kanskje hvert 4. år.. Er det veldig lite med 30 stk i bryllup?
Sunshine Skrevet 8. oktober 2009 #2 Skrevet 8. oktober 2009 Vi var i bryllup med under 30 personer og det var kjempehyggelig! De giftet seg alene på tinghuset så tom kirke slapp de unna. Vi kom til middagen og hadde en veldig hyggelig kveld
Cæmis Skrevet 8. oktober 2009 #3 Skrevet 8. oktober 2009 Vi blir totalt 80, men 65 til middag. 30 er ikke for lte til at det blir vellykket, langt i fra!Var på et bryllup med 40 en gang og synes det var veldig hyggelig. De hadde også en liten kirke som passet fint til det antallet og hadde leid et hyggelig og "lite" lokale som var prikken på i'en!
Gjest pastablasta Skrevet 8. oktober 2009 #4 Skrevet 8. oktober 2009 Pleier det ikke komme flere i kirka enn i middagen, da? :klø: Har alltid vært masse folk i kirka som ikke blir med videre som naboer, venner og bekjente som bor i nærheten. Gifter du deg på hjemstedet ditt eller hans (eller ihvertfall et sted med tilhørighet)?
Gjest Gjest Skrevet 8. oktober 2009 #5 Skrevet 8. oktober 2009 Vi giftet oss på tinghuset, og var under 30 i middagen (men 100 på festen etterpå...).
Rampolina Skrevet 8. oktober 2009 #6 Skrevet 8. oktober 2009 Vi blir et sted mellom 40 og 50. Vi er rett og slett ikke større familie og det er begrenset hvor mange vennepar vi har som er sååå gode venner at vi vil ha de i bryllupet. Skulle gjerne vært litt flere, for min del, men tenker det greier seg når alt skal betales
Gjest Gjest Skrevet 9. oktober 2009 #7 Skrevet 9. oktober 2009 Jeg synes det er kjempekoselig å bli invitert til små bryllup. Man kommer likrom litt nærmere alle, både brudepar og gjester, da. Så føler man seg litt mer "eksklusiv" som gjest. Er kirka dere skal vies i stor? Hvis den er relativt liten, gjør det ingenting med "bare" ca 30 personer til stede. (Vi giftet oss i Nidarosdomen, og var ca 120 i vielsen, likevel så det svært tomt ut på benkeradene... så alt er relativt )
Solstrålejenta Skrevet 9. oktober 2009 #8 Skrevet 9. oktober 2009 Synes ikke antall gjester er så viktig, men at de gjestene som er invitert er de dere ønsker å ha der. Noen har små familier og noen har store familier, så det er jo bare naturlig at antall gjester vil variere. Vi var forøvrig 105 gjester, men vi har både en stor familie i tillegg til at vi inviterte de fleste av våre venner.
Sort Pastill Skrevet 9. oktober 2009 #9 Skrevet 9. oktober 2009 Vi blir rundt 40 i vårt bryllup- og flere ville ikke jeg hatt der. Jeg vil ha tid til å prate med alle gjestene, til at gjestene kan snakke med hverandre og bli litt kjent, og dessuten føler jeg meg ikke vel med å brette ut følelsene mine for andre enn den nære familien.
Gjest Nygift gjest Skrevet 9. oktober 2009 #10 Skrevet 9. oktober 2009 3o gjester er helt passe! Det er mange nok til å skape "fest-stemning", og få nok til å kunne prate med alle. Vi var noe slikt i vårt bryllup for kort tid siden. Jeg skulle til og med ønske jeg hadde hatt mere tid til å prate med alle sammen. Vil ikke tenke på hvordan det hadde vært med flere gjester, jeg hadde vel knapt nok fått tid til å hilse på alle sammen.. Bare finn et festlokale som er passe til det antall gjester, at man ikke er i et lokale beregnet for det dobbelte, da føles det lite med 30 gjester, selv om det ikke er det. Gratulerer med forestående bryllup, og lykke til!!
Gjest TS Skrevet 9. oktober 2009 #11 Skrevet 9. oktober 2009 Er en stund til bryllupet står, så kirke er ikke valgt. Jeg vil gjerne ha et fint bryllup, så føler at tinghuset blir så.."lite" om dere skjønner. Hjemstedene våre er 30 min unna hverandre, men blir nok i min hjemby. Min familie bor halvannen time unna.. Men tror det er noen små kirker her da det er en liten by med 40.000 inbyggere, så vi finner vel ut av det. Men syntes 30 høres så lite ut når jeg sniker på bryllupsforumet her.. Har aldri vært i et bryllup selv, så vet ikke så mye om noen ting.
GinaK Skrevet 9. oktober 2009 #12 Skrevet 9. oktober 2009 Vi skal kun ha aller nærmeste familie i vårt bryllup. Vi blir 18 stykker. Vi skal ha det hjemme med bestilt mat da. Skal ha en fest på leid lokale i februar men blir nok allikevel ikke mer enn max 45 gjester. Synes det er heelt passe, jeg.
junipia Skrevet 9. oktober 2009 #13 Skrevet 9. oktober 2009 vi blir 54 til middag og 82 til kaffe og fest føles veldig greit og da har vi ikke bedt søskenbarn og folk vi er i slekt med men ikke har kontakt med. vi ber de vi har kontakt med og de vi ønsker dele dagen oss med!! åå som jeg gleder meg!
lilleGrethe Skrevet 10. oktober 2009 #15 Skrevet 10. oktober 2009 Antall gjester kommer helt an på hva som passer dere og deres familie. Jeg har stor familie på begge sider, mens forloveden har litt færre. Vi inviterer tanter og onkler, noen søskenbarn, og ellers en god del venner. Regner med at vi blir ca 100, ca halvparten er familie.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå