thumbalina Skrevet 5. oktober 2009 #1 Skrevet 5. oktober 2009 Fikk ikke noe respons i Spebarn og Graviditets forumet så prøver meg her.. Jeg bor på Sørlandet og svigermor vil så gjerne kjøpe lammeskinnspose til frøkna når hun kommer i slutten av januar - men er det for varmt med lammeskinnspose her i sør? Tenker at den kanskje blir for varm i mars/april - og at jeg da må over på en fleecepose?? Eller kan lammeskinnsposen brukes til det er varmt nok til å droppe hele posestyret? Eller er det like greit å satse på en pose ala Voksi Urban? Noen som har noen erfaringer å dele? Syns jo det for galt hvis svigermor skal bruke masse penger på noe vi ikke får brukt mer enn en mnd eller to..
Umuriel Skrevet 5. oktober 2009 #2 Skrevet 5. oktober 2009 Voksi Urban er nok ikke noe kaldere enn lammeskinnspose. Vi har både lammeskinnspose og dunpose, og jeg liker best dunposen. Har hatt Voksi Urban og likte den ikke. Den lange delen var altfor lang for sportsvogn, og den korte delen vokste han ut av før han var året gammel. En korthåret lammeskinnspose er ikke så veldig tett rundt barnet, og dessuten regulerer lammeskinn temperaturen, så det er sikkert fint å bruke selv om det ikke er så veldig kaldt.
Gjest imli Skrevet 5. oktober 2009 #3 Skrevet 5. oktober 2009 Enig med Umuriel. Skinnpose og voksipose er rimlig like hva gjelder temperatur. Jeg bor også sør i landet og vi bruker vinterpose 5-6 mnd. Etter det er det dyne og tepper som gjelder
bizzy Skrevet 5. oktober 2009 #4 Skrevet 5. oktober 2009 Hei. Jeg bor på sørlandet og bruker/brukte lammmeskinnspose til alle mine 3 små! Begynner å bruke de nå og bruker de til april litt ettersom hvordan våren er. Regulerer heller med hva slag klær jeg bruker oppi posen. Vil absolutt anbefale en lammeskinnspose!! Jeg har poser hvor hele "lokket" kan taes av og bruker kun underdelen ganske langt ut mot sommeren som et sitteskinn.
Gjest Gjest_tatiana_* Skrevet 5. oktober 2009 #5 Skrevet 5. oktober 2009 Jeg er en av de som liker voksipose best. Jeg har en klassisk voksipose med tråder (man knyter posen selv i den lengden man ønsker.) Jeg har både vinterdyne og sommerdyne til voksiposen, og kan bruke den året rundt. Jeg bor i nord-norge, men kommer fra sør-norge. Jeg har kunnet bruke posen uansett om det er varmt eller kaldt, og både ute og inne (vi bruker den selvfølgelig ikke til daglig inne, men på spesielle anledninger). Vi har derfor bl.a. tatt med voksiposen på hytteturer. På den måten har hun følt seg hjemme uansett hvor vi er og sovner lett Lammeskinnspose vokser barnet ut av ganske raskt, mens voksiposen har barnet lenge (datteren min er 1 1/2 år og kan bruke den lenge ennå).
thumbalina Skrevet 6. oktober 2009 Forfatter #6 Skrevet 6. oktober 2009 Hei. Jeg bor på sørlandet og bruker/brukte lammmeskinnspose til alle mine 3 små! Begynner å bruke de nå og bruker de til april litt ettersom hvordan våren er. Regulerer heller med hva slag klær jeg bruker oppi posen. Vil absolutt anbefale en lammeskinnspose!! Jeg har poser hvor hele "lokket" kan taes av og bruker kun underdelen ganske langt ut mot sommeren som et sitteskinn. Det er det jeg er litt skeptisk til.. vi får bare brukt posen i februar, mars og kanskje litt i april.. føler det er mye penger for en pose som kun kan brukes så lite... for lammeskinnsposen er vel for liten til neste år??? Har Teutonia S3 vogn - så bagen er ganske liten også.. så må må en liten lammeskinnspose.. og da blir den vel for liten til høsten/vinteren.. Med Voksi Urban posen så kan den jo forlenges slik at den i alle fall kan brukes to sesonger.. eller tenker jeg helt feil her? Vi har sitteskinn utenom allerede..
Umuriel Skrevet 6. oktober 2009 #7 Skrevet 6. oktober 2009 Vi hadde Teutonia Spirit og Voksi Urban, og den lange delen er altfor lang for sportsdelen til Spirit. Toåringen vår har fremdeles plass i lammeskinnsposen vår. Lokket når ham selvsagt ikke helt opp til halsen lengre, men han har plass å ligge i den.
Gjest Gjest Skrevet 6. oktober 2009 #8 Skrevet 6. oktober 2009 Voksi urban kan fint brukes i minst to sesonger, ja. Men jeg ville sjekket med butikken om det finnes sommerdyne til voksi urban. Jeg tror nemlig at det kun er til den tradisjonelle voksiposen. I tilfelle du finner ut at du vil ha det også (når sommeren kommer)...
Gjest Gjest Skrevet 6. oktober 2009 #9 Skrevet 6. oktober 2009 Vi hadde Teutonia Spirit og Voksi Urban, og den lange delen er altfor lang for sportsdelen til Spirit. Toåringen vår har fremdeles plass i lammeskinnsposen vår. Lokket når ham selvsagt ikke helt opp til halsen lengre, men han har plass å ligge i den. Sånn sett er nok den tradisjonelle voksiposen bedre ja. voksi urban har en tendens til å bli enten for kort eller for lang, men den tradisjonelle voksiposen kan jo knytes slik du ønsker selv (og i den lengden du ønsker selv).
Umuriel Skrevet 6. oktober 2009 #10 Skrevet 6. oktober 2009 Voksi urban kan fint brukes i minst to sesonger, ja. Men jeg ville sjekket med butikken om det finnes sommerdyne til voksi urban. Jeg tror nemlig at det kun er til den tradisjonelle voksiposen. I tilfelle du finner ut at du vil ha det også (når sommeren kommer)... Det finnes ikke sommerdyne til Urban. Men hva med Voksi Active? Den har jo kjekke klips istedet for knyting, og kan - hvis du bretter den på en spesiell måte - også brukes som vår-/høstpose. Video med ulike brettemetoder finnes på voksi.no.
thumbalina Skrevet 6. oktober 2009 Forfatter #11 Skrevet 6. oktober 2009 Det finnes ikke sommerdyne til Urban. Men hva med Voksi Active? Den har jo kjekke klips istedet for knyting, og kan - hvis du bretter den på en spesiell måte - også brukes som vår-/høstpose. Video med ulike brettemetoder finnes på voksi.no. Takk for tips.. skal se på den siden om jeg blir noe klokere.. er jo en jungel av poser... vil bare ha en som er - varm nok til vinteren - kan brukes til ungen er ca 3 år - passer i Spiriten Hvorfor må det være så vanskelig da.. Men (mulig dumt spørsmål) hvorfor bruker dere vognpose om sommeren?? Må jo bli fryktelig varmt??
Umuriel Skrevet 6. oktober 2009 #12 Skrevet 6. oktober 2009 Takk for tips.. skal se på den siden om jeg blir noe klokere.. er jo en jungel av poser... vil bare ha en som er - varm nok til vinteren - kan brukes til ungen er ca 3 år - passer i Spiriten Hvorfor må det være så vanskelig da.. Men (mulig dumt spørsmål) hvorfor bruker dere vognpose om sommeren?? Må jo bli fryktelig varmt?? Ikke alle som bor på sørlandet
thumbalina Skrevet 6. oktober 2009 Forfatter #13 Skrevet 6. oktober 2009 Ikke alle som bor på sørlandet Hehe nei, men er det så kaldt om sommeren rundtforbi da? :klø: Men den Aktiv posen så veldig grei ut... får se om jeg får styrt svigermor i den retningen heller... men hun ser vel poenget med å kunne bruke den flere år enn bare 2-3 mnd... og en lammeskinnspose er jo ikke akkurat billige de heller.... må bare finne en butikk som selger den nå..
Umuriel Skrevet 7. oktober 2009 #14 Skrevet 7. oktober 2009 Hehe nei, men er det så kaldt om sommeren rundtforbi da? :klø: Ja, hos oss i polare strøk kan det ofte være somre med 10-14 grader 70 prosent av tida. Men jeg bruker ikke dunposer eller ullposer hele året altså. Har to fleeceposer som brukes vår/sommer/tidlig høst. Er det 20+ grader bruker vi selvsagt bare et helseteppe e.l.
thumbalina Skrevet 7. oktober 2009 Forfatter #15 Skrevet 7. oktober 2009 Ja, hos oss i polare strøk kan det ofte være somre med 10-14 grader 70 prosent av tida. Men jeg bruker ikke dunposer eller ullposer hele året altså. Har to fleeceposer som brukes vår/sommer/tidlig høst. Er det 20+ grader bruker vi selvsagt bare et helseteppe e.l. Huff da.. ja da ser jeg at du kan ha en annen innfallsvinkel til vognposer enn meg som er vant til varme somre.... (bortsett fra i år da...møkkavær!)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå