Gå til innhold

Vivax varmepumpe, erfaringer?


Anbefalte innlegg

Gjest Gjest_Mia_*
Skrevet

Vi skal kjøpe oss varmepumpe og har fått prisanslag på 16000 inkl.montering for vivax varmepumpe. Har søkt litt generelt på nettet og forumet for å se om det står noe om dette merket, men finner ikke noe..Noen som har greie på dette og vil se på linken under, om det er et greit kjøp?

Den skal forøvrig monteres på stua og varme opp stue og kjøkken på 60-70 m2, vanlig takhøyde. Mulig vi setter opp døra ut i gangen så det blir litt varme der også hvis den har kapasitet til det..

Se på produkter, vivax varmepumper (privat marked)

modell VIVAX ACP-12CH35AETI "HVIT"

http://www.el-maskinservice.no/

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ukjent for meg det merket, men det behøver ikke være noe feil med det av den grunn. .

http://www.enova.no/sitepageview.aspx?sitepageid=100

Har dere sjekket denne siden om dere kan få tilskudd til kjøp av pumpe?

De som jeg kjenner, som igjen har varmepumpe har enten IVT eller Panasonic.

Har laget en link til deg under her. På den siden du kommer til, se øverst til venstre, der kan du ta en test for å se hvor "stor" pumpe dere må ha.

Sjekk også litt på nettet om hva som går greit som støy inne og ute. I nær familie til meg har de en IVT og den er veldig stillegående. Mye støy fra en pumpe kan være veldig slitsomt. Tenk over det så dere ikke plasserer utedelen der dere sitter mest.

http://www.ivt-naturvarme.no/

Kanskje dette var litt nyttig!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...