Aftenstjerne Skrevet 3. oktober 2009 #1 Skrevet 3. oktober 2009 Om du skulle velge mellom å reise til Mexico eller Karibien om sommeren, hvor ville du reist da? Hvor i Karibien, eller hvor i Mexico ville du reist? Skulle gjerne ha hatt noen anbefalinger og, spesielt barnevennlige steder..
Gjest Gjest Skrevet 6. oktober 2009 #2 Skrevet 6. oktober 2009 Har du prøvd å søke på www.tripadvisor.com? Dette er en fantastisk side hvor du kan søke på reisemål, hoteller osv.. Personlig ville jeg reist til en av "outislands" i bahamas som er forholdvis uberørt av turismen. Men nå vet jeg ikke hvor små/store barn du har og hva de krever av aktiviteter. Jeg skal til Exuma (bahamas) neste sommer! Fantastisk vakkert sted hvor havet nesten ser elektrisk ut pga alle de blå nyansene, sanden er som melis, maten er kjempegod og menneskene er oppriktig hyggelige! Jeg tror ikke det er så mange hotellkjeder som holder til der, men du kan jo google litt og se hva du finner ut og hva som vil passe din familie.
Gjest Gjest_Julie_* Skrevet 7. oktober 2009 #3 Skrevet 7. oktober 2009 Om du skulle velge mellom å reise til Mexico eller Karibien om sommeren, hvor ville du reist da? Hvor i Karibien, eller hvor i Mexico ville du reist? Skulle gjerne ha hatt noen anbefalinger og, spesielt barnevennlige steder.. Mexico!!! (har ikke vært andre steder i Karibien, men kan vanskelig tenke meg at det er bedre enn Mexico). Selv var jeg i Playa del Carmen, fantastisk sted! Det er Karibien det, ligger ut mot karibiske hav Fantastiske hvite strender og blågrønt hav. God mat, vennlige mennesker. Det er utrolig vakkert der, og mange spennende utflukter å dra på (Cancun for storby, uteliv og shopping, øya Cozumel, Tulum som er at verdens syv underverker, ++) Vi hadde en helt fantastisk ferie, kan anbefale dette stedet på det varmeste. Fikk dessuten høre at det er langt rimeligere her, enn mange andre steder i Karibien. Star Tour bl.a. har charter dit, vi valgte hotell i RIU-kjeden, de har en super all inclusive-pakke, og det er veldig barnevennlig! anbefaler å sjekke ut dette. Hotell Riu Yucatan bodde vi på, det var helt fantastisk. http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1..._Peninsula.html Her er bilder fra Playacar, stedet der vi bodde: http://images.google.no/images?hl=no&s...sa=N&tab=wi
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå