Gå til innhold

Prute på kjøkkeninnredning eller montering?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal sannsynligvis ha nytt kjøkken og har vært lit rundt og kikket hos Norema, Sigdal, Drømmekjøkken, Kvik, IKEA, m.fl.

Er det noen som vet om det går an å prute på prisen nå man kjøper kjøkken. Regner ikke med at det lar seg gjøre på IKEA, men hva med andre steder? Vi kommer sannsynligvis til å kjøpe kjøkken for 50.000 - 80.000 kr + hvitevarer for ca. 20.000. Går det an å si at man skal ha med f.eks. komfyren gratis, 5% rabatt på hele kjøkkenet eller avslag på monteringsjobben? I så fall hvor mye kan man prøve å få i avslag?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, du kan spørre om prisavslag på omtrent alt. Ikke lett i matbutikker og kjedebutikker.

Prut i vei du!

Skrevet

Samle inn pristilbud fra forskjellige foretninger og prut ivei... :)

Gjest Gjest_Mette_*
Skrevet

Det kan være en del å spare, ja.

Vi hatt akkurat kjøpt kjøkken fra HTH, og endte opp med drøyt 20 000 i rabatt. Kjøkkenet koster 170 000,-

Det er mye å spare om man kjøper utstillingsvarer, vanligvis rundt 25%.

Gjest Gjest_Ole_*
Skrevet

Alle de store kjøkken-produsentene har så heavy konkurranse fra Ikea nå at det hagler jo med rabatter og tilbud - gratis hvitevarer, prosentavslag osv. Et triks er jo å si at dere har fått en tilbud på et lignende kjøkken fra noen andre og prøve å prute på den måten

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...