Fandenivoldsk Skrevet 1. oktober 2009 #1 Skrevet 1. oktober 2009 Regner med det er flere som har gjort det her! Noen vil kanskje vekk fra norsk jul og "mas", men selv elsker jeg julen og syns alt stresset bare er kos, igrunn noen som har samme tanker som meg, men allikevel har reist til utlandet i julen? Vi skal til Thailand fra 11-27 Desember, og jeg gleder meg veldig, men må innrømme at jeg tror det blir VELDIG rart å ligge på ei strand på julaften, og tror jeg kommer til å savne norsk jul Hvordan har dere gjort det i utlandet? Hatt en slags egen feiring? Har dere hatt julestemning? Hvordan har julaften vært? Planlegger selv å ta med meg "Tre nøtter til Askepott" på DVD og se på julaften.. noen tradisjoner må bare ikke brytes!
superior Skrevet 3. november 2009 #2 Skrevet 3. november 2009 Feiret jul i Egypt i fjor, og det var helt himmelsk. Null stress, null gavejag (da turen var felles gave til oss alle sammen, på en måte). Julaften brukte vi på en herlig hvit sandstrand, med snorkling og familietid, kvelden ble brukt til en herlig middag. Etterpå delte vi ut litt gaver som vi hadde med oss, og bare slappet av. Grunnen til at jeg virkelig elsket dette, var at mamma slapp å løpe rundt og passe på kjeler, gryter, ribbe, unger og hele pakka - vi var sammen alle sammen, uten stress! Julestemningen kom med litt julemusikk! Jeg vurderer dette igjen et annet år, det anbefales!
Lidli Skrevet 3. november 2009 #3 Skrevet 3. november 2009 Jeg var på Gran Canaria julen da jeg var 14. Vi dro hele familien og ble til over nyttår. Det var veldig spesielt, og det er nok ikke noe noen av oss kommer til å gjenta noen gang (dette er nå 12 år siden). Julaften var merkelig. Pastaretter ol. til julemiddag (savnet pinnekjøttet og ribba fælt). og det føltes alt for varmt til å være jul. Nyttår var mer stas, da det var en masse masse raketter og show på hotellet.
Gjest Emo-mannen Skrevet 3. november 2009 #4 Skrevet 3. november 2009 Strender er oppskrytt. Bare masse masete unger og selgere, sand som fester seg til alt, og gjerne mangel på skyggen man trenger dagen derpå. Hvorfor skal vi nordmenn alltid dra denne strand-klisjeen? PS: det er jo Tsunami-sesong i Thailand i jula, så det kan bli spennende. Ville ventet til februar.
Fandenivoldsk Skrevet 3. november 2009 Forfatter #5 Skrevet 3. november 2009 PS: det er jo Tsunami-sesong i Thailand i jula, så det kan bli spennende. Ville ventet til februar. Oh wow, nå ble jeg redd gitt ellers takk for svar, dette blir spennende
Gjest Miam Skrevet 4. november 2009 #6 Skrevet 4. november 2009 Uff, tror ikke jeg hadde villet det, er så glad i jula, men en kompis av meg var på sånn typisk "sydenferie" for mange år siden. Da var det utkledte nisser i bassenget Men på det stedet fikk de jo faktisk tak i ordentlig julemiddag og greier da! Hehe... Dere får kose dere masse i varmen, det er sikkert bare akkurat juledagene som blir litt spesielle!
lilleGrethe Skrevet 5. november 2009 #7 Skrevet 5. november 2009 Mine besteforeldre bodde i Sri Lanka for noen år siden (må vel være over 15 år siden nå). Da besøkte vi dem for en lang ferie (desember-januar), og feiret naturligvis jul med dem der. De hadde juletre (ikke helt norsk gran, men så nært man fikk det der), og vi hadde gaver osv der. De som vanligvis ga oss gaver til jul hjemme (dvs onkler/tanter, de andre besteforeldrene osv) ga oss penger istedenfor gaver det året, så vi hadde en del penger å bruke på å kjøpe ting der, f.eks. kjøpte vi en del smykker der. Så det året ble det gaver bare mellom oss selv - og i tillegg var det en del små-gaver fra nissemor og nissefar osv, så vi hadde noe å pakke opp som erstatning fra gavene som var kommet i pengeform. Ellers var erfaringer med jul i et varmt land spesielt - husker vi dusjet i hagesprederen på lille julaften. Ellers var det utrolig mye kinaputter og bråkete fyrverkeri, hver eneste dag fra rundt jul til godt over nyttår. Fikk nesten ikke sove.
Gjest Gjest Skrevet 5. november 2009 #8 Skrevet 5. november 2009 Regner med det er flere som har gjort det her! Noen vil kanskje vekk fra norsk jul og "mas", men selv elsker jeg julen og syns alt stresset bare er kos, igrunn noen som har samme tanker som meg, men allikevel har reist til utlandet i julen? Vi skal til Thailand fra 11-27 Desember, og jeg gleder meg veldig, men må innrømme at jeg tror det blir VELDIG rart å ligge på ei strand på julaften, og tror jeg kommer til å savne norsk jul Hvordan har dere gjort det i utlandet? Hatt en slags egen feiring? Har dere hatt julestemning? Hvordan har julaften vært? Planlegger selv å ta med meg "Tre nøtter til Askepott" på DVD og se på julaften.. noen tradisjoner må bare ikke brytes! Tviler på at du vil savne julen da du har kommet dit. Det fine med å reise på ferie, er at man "glemmer" mas,bekymringer,og det som er hjemme. Vi har reist i mange år bort i julen. Jeg orker ikke stresset som følger med. Nå er maset i gang. Egen juleside på Kg. Nutikkene har begynt med maset,reklamen i posten...du er tytet ørene fulle i ukesvis. JUl JUL og atter Jul Enklete tyter hver dag i ukesvis hva de skal bake.......skulle tro de skal ha kakeparty hver dag....og ikke minst vaskingen, planlegging av menyen. Spør de etter jul...jo de var hos svigers på julaften, de selv hadde besøk 1.juledag........hva var det de stresset etter i ukesvis? mulig det er mye hjemmeværende som har tid til å holde på sånn..... Jeg er mett av mas. Jo,man gjør julen til hva man vil. Jeg vil iallefall ikke bruke hele julen til å stå på kjøkkenet. Før inviterte vi ofte folk hit i julen.Alltid kjekt å dra til andre,så slipper man selv. Dt var det intrykket jeg fikk,så det er det slutt på. Inviterer nærmeste en dag i julen. Julen bruker vi til kos,og avslapping Ungene har nå flyttet,så vi har mulighet til å reise. Det er den mest fantastiske juer jg har hatt. Da reiser i ikke eks til Gran Canari, for der får du jula trykt i trynet,så snart du har gått av flyet. Vi har reist til eks Thailand flere ganger. En gang på charter,men der fikk vi påminnelse om julen, for da laget de til for nordmennene på hotellet. Felles middag osv, så det blir ikke aktuelt mere. Vi reiser med vanlig rutefly,farter rundt i Thailand. Gled deg
stjernekyss Skrevet 6. november 2009 #9 Skrevet 6. november 2009 Jeg skal også feire julen i utlandet for første gang i år Gleder meg masse, selv om det blir rart også
Purple Basil Skrevet 6. november 2009 #10 Skrevet 6. november 2009 I løpet av barndommen har vi feiret jul bl.a i Danmark, Russland og Chile. Vi koste oss veldig, og jeg tror mamma nøt å komme seg bort fra julemas . Masse god mat og stemning! Ikke minst å ligge på stranden i Chile var veldig spesielt. Men jeg må nok si ta jeg foretrekker julen her i Norge, jeg elsker julemaset, middager, alt som følger med. Jeg blir så glad av det :D Så skal nok feire jul her i Norge fremover, ihvertall frem til den dagen jeg blir lei;)
Gjest Emmelinn Skrevet 6. november 2009 #11 Skrevet 6. november 2009 Feirer jul i Nederland med samboer. Jula starter altfor tidlig i Norge, det blir nesten litt kvalmt å se julepynt og slikt i tidlig november. Vi tar på oss finklær og disker opp med forrett , hovedrett og dessert til oss to. Vanligvis kalkun etc! Han har jo egentlig aldri feiret jul før han møtte meg, men han kjøpte inn juletre og juletrepynt uten at jeg ba om det Det var veldig koselig. Så legger vi gavene til hverandre (høres det stakkarslig ut ) under treet og ja..sånn går det Koselig er det iallefall! Like greit at det er ferdig dagen etter.
hjertesukka Skrevet 6. november 2009 #12 Skrevet 6. november 2009 (endret) Har feiret forskjellige typer jul i utlandet, og den jeg igrunnen var mest fornøyd med, var da vi nesten ga blaffen i hele jula. Dvs vi gikk på kina-restaurant. (Noen år siden dette og det var stas med alt utenlandsk!). Skal innrømme at vi hadde noen bitte, bittesmå pakker som vi åpnet da vi kom hjem til hotellet. Det var det hele. Ellers har jeg prøvd å lage tradisjonell jul i Syden en gang, med pinnekjøtt og alt tilbehør. Det var et stress uten like å få tak i alt som skulle til, pluss at det også var mye, mye dyrere å bestille gjennom dansk slakter osv. Så det gjør jeg aldri igjen, tror jeg, da. Ifjor ble jula feiret i Egypt, med deilig buffet og egyptisk underholdning- helt flott, det! Uten pakker. Endret 6. november 2009 av hjertesukka
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå