Gjest Gjest_oskar_* Skrevet 29. september 2009 #1 Skrevet 29. september 2009 Jeg er 23 og dama er 21. Vi bor ikke sammen. Vi har vært sammen i litt over et år. Hun har begynt å snakke om at hun vil ha pause. Hun sier hun savner singellivet og vil oppleve ting. Hun vil at vi skal ta pause, og prøve på nytt seinere heller, på nyåret en gang kanskje. Tidlig forrige uke sa hun følgende, sitat: "Du er den beste gutten jeg har møtt, og jeg elsker deg virkelig. Jeg vil bare leve livet litt, også håper jeg at du venter på meg." Hva faen? Betyr det at hun skal pule rundt i et par måneder, og visst hun ikke finner seg noe bedre, så kan hun ha meg å falle tilbake til? Jeg gav henne et valg: "Slår vi opp nå, så blir det aldri oss to igjen. Jeg er ikke noe reserve for deg." Nå er hun dritsur og har ikke svart på telefonen på 4 dager. Og nå tidlig i dag hadde hun også blokkert meg på facebook... Skjønner ikke helt, er det meningen man skal finne seg i slikt?
Gjest Iah Skrevet 29. september 2009 #2 Skrevet 29. september 2009 Hva faen? Betyr det at hun skal pule rundt i et par måneder, og visst hun ikke finner seg noe bedre, så kan hun ha meg å falle tilbake til? Ja. Og nå tidlig i dag hadde hun også blokkert meg på facebook... Skjønner ikke helt, er det meningen man skal finne seg i slikt? Nei. Glem henne, det er mitt råd.
Wildlily Skrevet 29. september 2009 #3 Skrevet 29. september 2009 Mener du har gjort det rette. Hun kan angre så mye hun bare vil etterpå. Det å være reserve er ikke noe morro. Personlig angret jeg på det jeg gjorde når jeg var 21, og jeg har aldri fått en ny sjangse. Fortjente det ikke heller, men man blir en erfaring rikere. Så stå på ditt, heng med venner og kom deg videre. Er mange fisk i havet.
Gjest Gjest Skrevet 29. september 2009 #4 Skrevet 29. september 2009 Skjønner ikke helt, er det meningen man skal finne seg i slikt? Nei. Si til henne at du ikke tror at du vil ønske å bli sammen med henne igjen på et senere tidspunkt, og at du anser deg som fullstendig fri til å gjøre hva du vil hvis hun bryter.
Purple Basil Skrevet 29. september 2009 #5 Skrevet 29. september 2009 Og nå tidlig i dag hadde hun også blokkert meg på facebook... Skjønner ikke helt, er det meningen man skal finne seg i slikt? Nei, det skal man absolutt ikke!
Gjest Gjest_Gjesten_* Skrevet 29. september 2009 #6 Skrevet 29. september 2009 Enig. Glem henne. Det kommer aldri til å bli bedre. Etter hvert vil du lure på hvordan det er å feie over venninna eller dama på jobb eller jenter du treffer ute. Til slutt vil det ødelegge det lille dere har igjen og ende med at minst en av dere blir skikkelig såret. Så gjør dere begge en tjeneste og la henne gå sin egen vei.
Gjest Lunis Skrevet 29. september 2009 #7 Skrevet 29. september 2009 Pause er det samme som slutt. På alle måter. Alltid. Det hun driver med er bare tull. Hev hodet og gå med strak rygg ut av dette forholdet. Om hun vil kuke det til på den måten får hun leve med skamme seinere når hun skjønner hva for en fin fyr hun har kastert bort på den måten.
Gjest Gjest Skrevet 29. september 2009 #8 Skrevet 29. september 2009 Du har rett. Ikke noe å hente der. (Jøss jeg kjente at jeg ble litt glad over en som faktisk stod opp for seg selv istedet for å gå med på det i angst og beven)
Gjest Gjest_mona_* Skrevet 29. september 2009 #9 Skrevet 29. september 2009 Pause er det samme som slutt. På alle måter. Alltid. Det hun driver med er bare tull. Hev hodet og gå med strak rygg ut av dette forholdet. Om hun vil kuke det til på den måten får hun leve med skamme seinere når hun skjønner hva for en fin fyr hun har kastert bort på den måten. Vil bare rette på noe her. Pause betyr ikke i alle forhold slutt. Det kan rett og slett betyr hva det er, en pause. Jeg og kjæresten min hadde en pause en gang som varte noen uker, den hadde vi bare for å tenke ut hva vi virkelig ville.
-Lexi- Skrevet 29. september 2009 #10 Skrevet 29. september 2009 Hva faen? Betyr det at hun skal pule rundt i et par måneder, og visst hun ikke finner seg noe bedre, så kan hun ha meg å falle tilbake til? Ja, det er nok akkurat det hun mener. Gå videre uten henne.
kisskissbangbang Skrevet 29. september 2009 #11 Skrevet 29. september 2009 Min kjære mener du bør spørre henne om hun vi ha en sko i ræva på vei ut, for så å prøve deg på alle venninnene hennes. Jeg er i grunn enig ...
Gjest k79 Skrevet 29. september 2009 #12 Skrevet 29. september 2009 Enig med alle innlegg over her. Kjæresten din bedriver en slags hersketeknikk for å få skylden over på deg. Bare slutt å ringe henne. Hun venter på at du skal bli så desperat at du går med på hva som helst for at hun skal ta deg inn i varmen igjen, og så styrer hun spillet.
Gjest Gjest_oskar_* Skrevet 29. september 2009 #13 Skrevet 29. september 2009 Hadde egentlig bestemt meg for hva jeg ville gjøre før jeg skrev dette innlegget, ville bare ha en liten bekreftelse på at det ikke var jeg som var kald og ufølsom (som hun også sier jeg er nå). Jævla synd egentlig, for jeg likte virkelig denne jenta. Pga. skole så blir jeg også nødt å se henne med jevne mellomrom, det blir vanskelig, men det er nå plenty av andre fine studiner her
Gjest dalieo Skrevet 29. september 2009 #14 Skrevet 29. september 2009 Pause er som regel bare en feig måte å gjøre det slutt på.. fin innstilling du har
Gjest Gjest Skrevet 30. september 2009 #15 Skrevet 30. september 2009 Altså hun setter deg på si og forventer at du skal føye med, men det backfires og hun blir sur? Kutt kontakt, slik du framstiller det er hun en idiot.
*Numi* Skrevet 30. september 2009 #16 Skrevet 30. september 2009 Hun synes nok hun er for ung til å binde seg, og vil leve livet. Men det er selvfølgelig ikke riktig å bare anta at du skal vente på henne mens hun får rast fra seg.
Gjest Gjest trine Skrevet 30. september 2009 #17 Skrevet 30. september 2009 det betyr ikek at det alltid skal være slutt nei.. Jeg tok pause fra typen min, men vi er sammen igjen nå.. av og til er det det som skal til for å få forholdet på rett kjøl igjen:)
Gjest Ohms Skrevet 30. september 2009 #18 Skrevet 30. september 2009 Jeg er 23 og dama er 21. Vi bor ikke sammen. Vi har vært sammen i litt over et år. Hun har begynt å snakke om at hun vil ha pause. Hun sier hun savner singellivet og vil oppleve ting. Hun vil at vi skal ta pause, og prøve på nytt seinere heller, på nyåret en gang kanskje. Tidlig forrige uke sa hun følgende, sitat: "Du er den beste gutten jeg har møtt, og jeg elsker deg virkelig. Jeg vil bare leve livet litt, også håper jeg at du venter på meg." Hva faen? Betyr det at hun skal pule rundt i et par måneder, og visst hun ikke finner seg noe bedre, så kan hun ha meg å falle tilbake til? Jeg gav henne et valg: "Slår vi opp nå, så blir det aldri oss to igjen. Jeg er ikke noe reserve for deg." Nå er hun dritsur og har ikke svart på telefonen på 4 dager. Og nå tidlig i dag hadde hun også blokkert meg på facebook... Skjønner ikke helt, er det meningen man skal finne seg i slikt? Du er blitt dumpet, lille venn.. Gårsdagens nyheter båret ut med resten av søpla.
Ella_Grey Skrevet 30. september 2009 #19 Skrevet 30. september 2009 Hadde egentlig bestemt meg for hva jeg ville gjøre før jeg skrev dette innlegget, ville bare ha en liten bekreftelse på at det ikke var jeg som var kald og ufølsom (som hun også sier jeg er nå). Syns du gjorde det rette.
Anaconda Skrevet 30. september 2009 #20 Skrevet 30. september 2009 Jeg er 23 og dama er 21. Vi bor ikke sammen. Vi har vært sammen i litt over et år. Hun har begynt å snakke om at hun vil ha pause. Hun sier hun savner singellivet og vil oppleve ting. Hun vil at vi skal ta pause, og prøve på nytt seinere heller, på nyåret en gang kanskje. Tidlig forrige uke sa hun følgende, sitat: "Du er den beste gutten jeg har møtt, og jeg elsker deg virkelig. Jeg vil bare leve livet litt, også håper jeg at du venter på meg." Hva faen? Betyr det at hun skal pule rundt i et par måneder, og visst hun ikke finner seg noe bedre, så kan hun ha meg å falle tilbake til? Jeg gav henne et valg: "Slår vi opp nå, så blir det aldri oss to igjen. Jeg er ikke noe reserve for deg." Nå er hun dritsur og har ikke svart på telefonen på 4 dager. Og nå tidlig i dag hadde hun også blokkert meg på facebook... Skjønner ikke helt, er det meningen man skal finne seg i slikt? Jeg hadde ikke funnet meg i slikt. Jeg kan til en viss grad skjønne hva hun tenker. Hun har kanskje hørt skrekkhistorier fra folk om at man må huske å "rase fra seg" før man slå seg ordentlig til ro. Men du kan ikke sitte å vente på henne! Kom deg videre gutt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå