Gjest Gjest_gjest_* Skrevet 25. september 2009 #1 Skrevet 25. september 2009 Vurderer å skaffe meg en katt til,har en jentekatt på 6 mnd. Går begge kjønn like bra sammen som 2 av samme kjønn Hvis jeg velger en hann skal han selvfølgelig kastreres før de får være sammen. Erfaringer noen av dere vil dele?
Gjest Gjest Skrevet 27. september 2009 #2 Skrevet 27. september 2009 Du bør ha en jente, er ikke naturlig for en jentepus og en guttepus å leve sammen på den måten. Kunne kanskje gått hvis de var søsken, eller var yngre da du fikk begge.
Gjest dyreglad:) Skrevet 28. september 2009 #3 Skrevet 28. september 2009 jeg har erfaring med at det går veldig bra.. uansett om di er søsken eller ikke! trur egentlig detta er som med mennesker, noen går bedre sammen enn ikke.. jeg har selv to hannkatter en på 3 år og en på 1.5 år.. vurderer selv å få en jentekattepus..
Gjest Gjest_mea_* Skrevet 29. september 2009 #4 Skrevet 29. september 2009 Du bør ha en jente, er ikke naturlig for en jentepus og en guttepus å leve sammen på den måten. Kunne kanskje gått hvis de var søsken, eller var yngre da du fikk begge. Hvor har du det fra? Katter som lever i vill tilstand forholder seg til andre katter av begge kjønn på en sosial måte, ikke kun for å forsvare territorier eller forplante seg. Vi har alltid hatt to og to katter av gangen, alltid en hunn og en hann. Det har gått fin-fint hele veien.
Gjest Simbelmynë Skrevet 30. september 2009 #5 Skrevet 30. september 2009 De kombinasjonene som går best er jente-gutt og gutt-gutt. Da regner jeg selvfølgelig med at begge katter er kastrert. Jente-jente kan gå bra, men er nok den kombinasjonen som oftest går skeis.
Arkana Skrevet 30. september 2009 #6 Skrevet 30. september 2009 Vi har to hunnkatter og det fungerer veldig bra. Den eldste var 6 år da vi fikk den yngste (som da var 12 uker).
Gjest Gjest Skrevet 30. september 2009 #7 Skrevet 30. september 2009 Dyrebeskyttelsen har mange katter til omplassering. Hvis du kontakter dem kan de hjelpe deg å finne den pusen som passer best sammen med den du har. Og hvis det skulle skjære seg helt mellom de to kattene, tror jeg du kan levere katten tilbake til dem og heller prøve med en annen katt derfra.
Gjest Gjest Skrevet 17. oktober 2009 #8 Skrevet 17. oktober 2009 Dyrebeskyttelsen har mange katter til omplassering. Hvis du kontakter dem kan de hjelpe deg å finne den pusen som passer best sammen med den du har. Og hvis det skulle skjære seg helt mellom de to kattene, tror jeg du kan levere katten tilbake til dem og heller prøve med en annen katt derfra. Takk for alle svar:) Det ble en hannkatt fra dyrebeskyttelsen. Som svar til innlegg nummer 1 de går kjempebra sammen,leker og sover sammen også Så tror nok det er veldig individuelt hvordan katter går sammen uansett kjønn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå